Marion Marion
29
BLOG

V jak Vendetta

Marion Marion Polityka Obserwuj notkę 1

Tylko głuchy i ślepy nie dostrzegłby ,że w tej całej awanturze o TVP Platforma zachowuje się niczym banda barbarzyńców która odbiła swą wioskę z rąk nieprzyjaciół. Następuje krwawa zemsta , dorzynanie niedobitków . 

Słowa Zbigniewa Chlebowskiego nie pozostawiają żadnych złudzeń :

" Z budżetu na taką telewizję publiczną nie pójdzie nawet złotówka - powiedział w Radiu Zet Zbigniew Chlebowski z PO. Dodał, że TVP jest "niegospodarna i rozrzutna". - Nie może nawet dostać 50 groszy - podsumował poseł PO"

Najwyraźniej PO postanowiło pokonać ostatni bastion PIS-u metodą znaną od stuleci. Czyli wziąć ją głodem . Skoro nie można jej przejąć należy ją zniszczyć.

Skuteczności PO w tej dziedzinie odmówić nie można . Wiadomo ,że emeryci i renciści to grupa społeczna  która charakteryzuje się wysoką ściągalnością jakichkolwiek podatków , zaczynając od dochodowego a kończąc  choćby na abonamencie rtv. Tak więc miłosierna PO okazując łaskę tej grupie społecznej jednocześnie dorzyna TVP mizerykordią  [krótki, wąski sztylet służący do dobijania rannego przeciwnika ] . Na efekty czekać nie trzeba będzie długo , ściągalność abonamentu  zjedzie do zera . Ten kto regularnie płacił będzie zwolniony , reszta stwierdzi że nie będą frajerami . Nawet jeśli PO nie uda się abonamentu zlikwidować formalnie , to i tak nikt go nie będzie płacił . A jak widać ze słów szczerego Zbynia , TVP nie ma co liczyć na kasę z budżetu.

Jeśli Urbański będzie próbował TVP ratować , to się go postawi przed Trybunałem Stanu za działania niezgodne z prawem.

Jak TVP wpadnie zapaść finansową  to Grad ją zgrabnie sprywatyzuje.

p.s. Nie jestem zwolenniczką Pana Urbańskiego , mam wiele zastrzeżeń do TVP . Nie podoba mi się lansowanie seriali zakłamujących historię  , ale uważam że TVP jest potrzebna bo tylko ona zajmuje się historią i kulturą .

p.s.2 nie uważam żeby TVP była proPISowska

Marion
O mnie Marion

Zoologiczna antykomunistka , szalona zwolenniczka lustracji mailto:gertruda@op.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka