180 obserwujących
1253 notki
1627k odsłon
1282 odsłony

Aktualności: Krystyna Kurczab-Redlich

Wykop Skomentuj17

Na dobranoc historia wielokrotnie już opisana, dość smutna, wielu z Was znana. A opowie ją w skrócie John Bingham ‏@johnbinghamjr. Jedziemy:

  1. Zgodnie z @Wikipedia życie pani Krystyny Kurczab-Redlich, urodzonej w 1954 roku, zaczyna się dopiero 36 lat później. Piękna biografia.

  2. Dziennikarka i reportażystka, wieloletnia korespondentka w Rosji, autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii. Obrończyni praw człowieka.

  3. Członkini sądu koleżeńskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Autorytet. Nagradzana przez Amnesty International i HFPCz.

  4. Do współpracy z komunistycznymi służbami Krystyna Kurczab-Redlich została pozyskana w 1978 roku. Współpraca trwała do upadku PRL.

  5. Jako TW ps. VIOLETTA inwigilowała m.in. Stefana Bratkowskiego, Jerzego Pomianowskiego, Leszka Kołakowskiego i wiele innych osób.

  6. "Posiada obecnie duże możliwości dotarcia do czołowych działaczy opozycji politycznej w kraju. Stwarza to szansę rozpoznania ich planów"

  7. Jednego z autorów książki "Resortowe dzieci" Krystyna Kurczab-Redlich, TW ps. VIOLETTA, w odpowiedzi na prawdę o sobie nazwała debilem.

więcej już tylko oficjalnych informacji o dziennikarce w Wikipedii: Krystyna Kurczab-Redlich 

Jakieś komentarze???

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura