Blog
Nec temere, nec timide
giz 3miasto
173 obserwujących 1182 notki 1474456 odsłon
giz 3miasto, 18 czerwca 2017 r.

Arcybiskup Aleppo: przyjmując uchodźców nie pomagacie Syrii

1328 20 0 A A A

Przyjmując uchodźców nie pomagacie Syrii – oświadczył w Montrealu melchicki arcybiskup Aleppo Jean-Clement Jeanbart. W ten sposób ustosunkował się on do inicjatywy kanadyjskich władz, które zgodziły się przyjąć 25 tys. syryjskich uchodźców.
Nie jesteśmy z tego zadowoleni, przeciwnie bardzo nas to rani – powiedział abp Jeanbart. Zaznaczył on, że jeśli kanadyjski rząd chce pomóc ofiarom wojny, to powinien pomóc im pozostać na miejscu, tam im zapewnić pomoc i pokój. Trzeba skończyć z tymi rebeliantami i terrorystami. Trzeba zmusić obie strony do rozmów i znaleźć polityczne rozwiązanie – powiedział melchicki arcybiskup Aleppo.
Docenił on litość Kanadyjczyków nad Syryjczykami, ale podkreślił, że nie rozumieją oni problemów Syrii. Gdyby tak było, już dawno zabiegali o zakończenie wojny.

http://pl.radiovaticana.va/news/2016/05/04/arcybiskupaleppoprzyjmującuchodźcówniepomagaciesyrii/1227585

Dokładnie to samo twierdził i mówił ks. prof. Waldemar Cisło w panelu kongresu Polska Wielki Projekt poświęconym kryzysowi migracyjnemu, tutaj, mniej więcej od 4:34:00

https://www.youtube.com/watch?v=yvBMca8Irb0&feature=youtu.be&t=4h34m16s

Dlaczego tych głosów nikt w Europie nie słucha z uwagą i nie wyciąga stosownych wniosków. Rozumiem, Niemcy to luteranie i mają w nosie to co mówią przedstawiciele pozostałych religii chrześcijańskich, ale poza Niemcami nie ma w Europie nikogo, kto potrafi myśleć logicznie i proponować konstruktywne działania? Na szczęście my mamy w Polsce przytomny rząd, który niestety również ws relokacji stał się obiektem ataków, głównie Niemiec i Brukseli oraz ich polskich sługusów.


PS - NO-NEWS - W nawiązaniu do jednego z moich komentarzy poniżej, pragnę tutaj wszystkim zwrócić uwagę na fenomen tzw. no-newsów. O fake-newsach wszyscy już słyszeliśmy, nie są one aż tak groźne, bo siłą rzeczy podlegają szybkiej weryfikacji. Natomiast całkiem inaczej wygląda sprawa z no-newsami, które z natury rzeczy po prostu nie istnieją, więc nikt się nimi nie zajmuje, nikt nie weryfikuje. Takim no-newsem jest na przykład tytułowa informacja podana przez Radio Watykan, ale wyłącznie w wersji polskiej, sprawdziłem, w wersji angielskiej, francuskiej, niemieckiej serwisu Radia Watykanu nie ma ani słowa o wypowiedzi arcybiskupa Aleppo, a to oznacza ni mniej ni więcej, że w społecznościach posługujących się tymi trzema językami panuje całkowity brak świadomości w tym temacie. Tak oto w dobie wyjątkowo łatwego dostępu do informacji nadal wszyscy jesteśmy skazani na informacje przekazywane nam przez mainstream, który ma takie, a nie inne preferencje. Jednym słowem nadal poddawani jesteśmy manipulacji jak za czasów komuny, czy z książek Orwella. Czy Was to nie przeraża?


Opublikowano: 18.06.2017 19:06. Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 23:12.
Autor: giz 3miasto
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

dostrzegam bzdury, bzdurki i bzdureczki ...
zapraszam na: twitter.com/GregZabrisky

p a m i ę t a m ...
album

czytaj również:
"Warto być Polakiem"
. kliknij na okładkę, pobierz, przeczytaj Idea i myśl Lecha Kaczyńskiego


Sainte Russie
Memoriał

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • taaaa, już dawno powinno być tu wojsko, najlepiej oddziały amerykańskie NATO, bo te nasze od...
  • Kolejny dramat opozycji. Wyniki gospodarcze coraz lepsze. Co robić? Może jednak znowu puczu...
  • Marszałek województwa pomorskiego informuje i przekazuje oraz rząd krytykuje, jak na...

Tematy w dziale Polityka