Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
30
BLOG

Czas i wieczność - dwa oblicza istnienia

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
Czy zdarzyło Ci się kiedyś spojrzeć wstecz na swoje życie i zastanowić się nad jego przemijaniem? Czy odczułeś smutek z powodu utraconego czasu lub radość z minionych chwil? A może myślałeś o przyszłości i o tym, co ona przyniesie? W dzisiejszym wpisie chciałbym podzielić się refleksjami nad czasem i wiecznością, opierając się na słowach z Księgi Kaznodziei i Izajasza.

Czas przemijania a wieczność trwania: Refleksje nad słowami z Księgi Kaznodziei i Izajasza

W Księdze Kaznodziei 3, 11 czytamy: "Wszystko dobrze uczynił w swoim czasie. Włożył także świat w ich serca, mimo że człowiek nie zdoła pojąć dzieła, którego Bóg dokonuje od początku do końca."* Te słowa przypominają nam, że czas jest darem od Boga, a On ma plan dla każdego z nas. Chociaż nie zawsze rozumiemy Jego działanie, możemy być pewni, że prowadzi nas ku dobru.

Z kolei w Księdze Izajasza 65, 17 Bóg obiecuje: "Oto bowiem stworzę nowe niebiosa i nową ziemię i nie będą wspominane pierwsze rzeczy ani nie przyjdą na myśl." Ta obietnica napełnia nas nadzieją, że po śmierci czeka nas nowe życie, wolne od bólu i cierpienia. Wieczność u Boga będzie zupełnie inna niż nasze ziemskie życie.

 Czas i wieczność to dwa oblicza istnienia. Czas jest czymś przemijającym, a wieczność trwa wiecznie. Chociaż czas jest ważny, nie powinniśmy się nim zbytnio przejmować. Najważniejsze jest to, abyśmy żyli zgodnie z wolą Boga i przygotowywali się na życie wieczne.

A Ty co myślisz o czasie i wieczności? Jakie są Twoje refleksje na ten temat? Podziel się nimi w komentarzu!

Modlitwa:

Boże, dziękujemy Ci za dar czasu. Prosimy, abyśmy umieli go mądrze wykorzystywać i żyć zgodnie z Twoją wolą. Daj nam siłę, abyśmy wytrwali w trudnych chwilach i z nadzieją oczekiwali życia wiecznego. Amen.

| #czas | #wieczność | #KsięgaKaznodziei | #KsięgaIzajasza | #Bóg | #życie | #śmierć | #nadzieja |

*Źródła { http://dailyverses.net/pl/stworzenie }

Przeczytaj również:

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura