Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
30
BLOG

Z prześladowcy do Apostoła: Niesamowita historia Pawła z Tarsu

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 1
Czy znasz historię Szawła z Tarsu, zaciekłego prześladowcy chrześcijan, który stał się jednym z ich największych obrońców? W Dziejach Apostolskich 22, 1-2 i 21, 40 czytamy o jego niezwykłym nawróceniu i przemówieniu do tłumu w Jerozolimie.

Nawrócenie Szawła

 Paweł, znany początkowo jako Saul, był gorliwym Żydem, który zwalczał naśladowców Jezusa. Aresztował ich, więził, a nawet doprowadził do śmierci Szczepana, pierwszego męczennika chrześcijańskiego. Pewnego dnia, podczas podróży do Damaszku, Saul doświadczył oszałamiającego spotkania ze zmartwychwstałym Jezusem.

 Oślepiające światło z nieba, głos Jezusa i nagłe nawrócenie - to wszystko zmieniło życie Saula na zawsze. Z prześladowcy stał się prześladowanym, a jego misją stało się głoszenie Ewangelii za którą, kiedyś prześladował.

W Dziejach Apostolskich 21, 40 widzimy Pawła powracającego do Jerozolimy, miasta, w którym kiedyś siał terror wśród chrześcijan. Staje on przed tłumem gotowy na gniew i potępienie, aby wygłosić poruszające przemówienie w języku hebrajskim.

 Historia Pawła jest świadectwem mocy Boga do nawrócenia nawet najbardziej zatwardziałych serc. Pokazuje ona, że łaska Boża jest dostępna dla każdego, bez względu na przeszłość.

Czy ta historia inspiruje Cię? Czy znasz kogoś, kto potrzebuje usłyszeć o zbawczej mocy Jezusa? Podziel się tą historią z innymi i módl się o nawrócenie serc tych, którzy jeszcze nie poznali Boga.

Modlitwa:

Ojcze Niebieski, dziękujemy Ci za niesamowitą historię Pawła z Tarsu. Prosimy, aby jego przykład nawrócenia i odwagi w głoszeniu Ewangelii inspirował nas do niesienia Twojej miłości i zbawienia innym. Prosimy o nawrócenie serc tych, którzy jeszcze Cię nie poznali i o prowadzenie nas w dziele głoszenia Twojego Królestwa. Amen.

| #Nawrócenie | #PawełzTarsu | #DziejeApostolskie | #JezusChrystus | #Ewangelia | #zbawienie | #łaskaBoża | #wiara | #chrześcijaństwo |

Przeczytaj również:

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura