Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
24
BLOG

Wielka misja: Jak nieść Ewangelię światu

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 1
Jezus powierza swoim uczniom niezwykłe zadanie – zaniesienie Ewangelii na krańce ziemi. Czy my również jesteśmy częścią tej misji? Jak możemy nieść Dobrą Nowinę światu, pokonując wszelkie przeszkody?

Idźcie i nauczajcie! (Mt 28, 18-19; 21, 22)

Słowa Jezusa z Ewangelii Mateusza 28, 18-19 brzmią niczym echo w sercach chrześcijan: "Dana mi jest wszelka władza na niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego"*. To nie tylko polecenie, ale i obietnica. Jezus, mając w sobie pełnię mocy, zapewnia nas, że On sam będzie działał przez nas, gdy wypełniamy Jego misję.

 Ale jak to zrobić w praktyce? Jak nieść Ewangelię światu, który często wydaje się obojętny, a nawet wrogi wobec chrześcijańskiej wiary?

  1.  Po pierwsze, musimy pamiętać, że ta misja nie należy tylko do kapłanów i zakonników. Każdy z nas, ochrzczony chrześcijanin, jest powołany do głoszenia Ewangelii. Możemy to robić na wiele sposobów: poprzez rozmowę z bliskimi, zaangażowanie się w działalność duszpasterską, świadectwo życia, a nawet poprzez sztukę, muzykę czy media społecznościowe.
  2. Po drugie, nie możemy się bać. Jezus obiecuje, że da nam wszystko, czego potrzebujemy, aby wypełnić Jego misję: "I wszystko, o cokolwiek poprosicie w modlitwie, wierząc, otrzymacie" (Mt 21, 22).

 Ważne jest również, abyśmy pamiętali, że nie jesteśmy sami. Wspólnie tworzymy Kościół, wspólnotę wiary, która ma za zadanie nieść Ewangelię światu. Módlmy się za siebie nawzajem, wspierajmy się i dodawajmy sobie otuchy.

Modlitwa:

Boże, dziękujemy Ci za Twoją nieskończoną miłość i za to, że powierzyłeś nam misję głoszenia Ewangelii. Daj nam siłę, odwagę i mądrość, abyśmy mogli wypełniać Twoją wolę. Niech Duch Święty prowadzi nas i umacnia w wierze. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

| #EwangeliaMateusza | #misja | #chrzest | #modlitwa | #wiara | #Kościół | #ewangelizacja |

*Źródła { www.piotrandryszczak.pl/ojcowie-kosciola-trojca-swieta/pisarze-wczesnochrzescijanscy-mt28,19-i-antytrynitarze.html }

Przeczytaj również:

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura