24 obserwujących
264 notki
152k odsłony
  157   2

JUŻ DZISIAJ! Wielka Nowenna do Św. Andrzeja Boboli


Już od dziś do 30. listopada!

Kto żyw, komu zależy na dobru Polaków i Ojczyzny niech się przyłączy!
Święty Andrzej Bobola, Patron Polski nie raz dopominał się o modlitwy Polaków za Ojczyznę.

Teraz, w tym zwariowanym czasie kłamstwa, agresji i siania strachu trzeba nam sięgnąć po "środki nadzwyczajne", po pomoc z Nieba.

To wyjątkowy Święty i bardzo "skuteczny".

4 lata temu pisałam o Nim;  notka zawiera bardzo ciekawe informacje i mało znane..... poczytaj!


Jedyny taki na świecie!


"Przez ok. dwa tysiące lat Kościół Katolicki ogłosił świętymi ogromną rzeszę ok. 10 000 kobiet i mężczyzn z całego świata. Do dziś kierowało kościołem 266 papieży*. Tylko jeden jedyny z nich, PIUS XII napisał encyklikę poświęconą w całości tylko jednemu jedynemu w świecie świętemu. Tym wybrańcem był właśnie Polak – św. Andrzej Bobola. Niewielu z nas o tym wie… Papież Pius XII nie miał i nie ma szczęścia w mediach, Żydzi oskarżają go o sprzyjanie Niemcom, zbyt małe zaangażowanie w pomoc mordowanym etc. etc. Bzdury! Jednak te kłamstwa mają wielką moc, hamują skutecznie proces beatyfikacyjny tego dzielnego papieża. Pomoc w akcji „Oro di Roma” została przemilczana…

Invicti Athletæ Christi – encyklika  papieża Piusa XII w 300. rocznicę śmierci św. Andrzeja BOBOLI została opublikowana 16 maja 1957 roku.. Tytuł pochodzi od pierwszych słów dokumentu, w tłumaczeniu: Niezwyciężony bohater Chrystusowy.
 

Oto fragmenty:
Czcigodnym Braciom, Patriarchom, Prymasom, Arcybiskupom, Biskupom i innym Zwierzchnikom Diecezji żyjącym ze Stolicą Apostolska w pokoju i jedności. PIUS PAPIEŻ XII przesyła pozdrowienie i błogosławieństwo Apostolskie.
 Wzdryga się dusza na wspomnienie wszystkich tych mąk, które bohater Chrystusowy z niezłomnym męstwem i nieugiętą wiarą przecierpiał. „Po obiciu kijami i dotkliwych policzkach, przywiązany sznurem do konia, ciągniony był przez jeźdźca na powrozie męczącą i krwawa drogą aż do Janowa, gdzie czekała go ostatnia katusza”. W tej męce dorówna Męczennik polski najchlubniejszym zwycięzcom, jakich czci katolicki Kościół. Zapytany, czy jest łacińskim księdzem, odparł Andrzej: „jestem katolickim kapłanem; w tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć. Wiara moja jest prawdziwa i do zbawienia prowadzi: wy powinniście żałować i pokutę czynić, bo bez tego w waszych błędach zbawienia nie dostąpicie. Przyjmując moją wiarę, poznacie prawdziwego Boga i wybawicie dusze wasze”
Niechże więc wszyscy jako we wzór wpatrują się w męstwo świętego Męczennika Andrzeja Boboli, niech nieugiętą jego wiarę i sami zachowują i na wszelki sposób bronią, niech tak naśladują jego apostolską gorliwość, żeby starali się najusilniej stosownie do swego stanu Królestwo Chrystusowe na ziemi umacniać i we wszystkich kierunkach rozszerzać.
Tak postępując i to osiągniecie, żeby wszyscy Święci, osobliwie ci, co z waszego rodu wyszli, z tego wiekuistego szczęścia jakim się obecnie cieszą, wraz z Królową Polski, Bożą Rodzicielką Maryją, na was i na ukochaną Ojczyznę waszą łaskawie spoglądali, by opiekować się nią i jej bronić.
Dan w Rzymie, u św. Piotra 16 maja – tj. w rocznicę tego dnia, w którym przed trzema wiekami św. Andrzej Bobola palmę męczeństwa otrzymał – w roku 1957 a Pontyfikatu Naszego dziewiętnastym.
PIUS PP. XII / podpis /
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xii/encykliki/invictus_athleta_16051957.html


Ciało męczennika przechowywano w Połocku a Polacy po odzyskaniu niepodległości nie mieli szans na jego odzyskanie. 20 lipca 1922 r. uzbrojeni agenci bolszewiccy wdarli się do połockiego kościoła, bijąc stawiających opór parafian. Ciało błogosławionego wywleczono, wywieziono i złożono w rupieciarni gmachu Higienicznej Wystawy Ludowej Komisariatu Zdrowia w Moskwie. Znęcali się nad błogosławionym, drwili…bo ciało po przeszło 260 latach zachowało się w stanie nienaruszonym! Relikwie Boboli przed dalszymi profanacjami uratowała klęska głodu szalejąca w Sowietach. Za pomoc papieża Piusa XI, w postaci dostawy zboża, bolszewicy zgodzili się wydać Rzymowi ciało męczennika. Warunkiem był transport do Watykanu ale NIE do Polski!
Skrzynia z Andrzejem Bobolą pojechała w zaplombowanym wagonie do Odessy. Napis na niej głosił: „Cenna statua! Dar dla Muzeum Watykańskiego!”.  Z Odessy relikwie popłynęły statkiem do Konstantynopola. Do Rzymu Andrzej Bobola wjechał 1 listopada 1923 r. Polska musiała jeszcze długo czekać. W Warszawie, 17 czerwca 1938 r., witali ciało najwyżsi dostojnicy państwowi.
Po II WŚ komuniści znając dzieje życia Męczennika oraz losy jego relikwii wygaszali wszelkie dążenia Polaków do ogłoszenia go Patronem Ojczyzny.  Święci Wojciech, Stanisław owszem, ci byli poprawni ale nie Bobola! Zginął z rąk Kozaków, był „przedmiotem” dziwnych eksperymentów w Moskwie a wreszcie uratował władzę bolszewicką załatwiając watykańską pomoc. Ten święty i jego kult nie mógł przejść cenzury.
Tak więc, wracając do wyjątkowej w Kościele Katolickim encykliki Invicti Athletæ Christi…  w tak cudowny sposób spotkał się niepoprawny papież Pius XII z niepoprawnym świętym polskim Andrzejem Bobolą.


ps.1 Teraz św. Andrzej jest Patronem Polski, jest czczony w Strachocinie, miejscu urodzenia, w Warszawie, miejscu spoczynku relikwii i w całym kraju. Jeszcze czeka na wypełnienie swego życzenia, by został Głównym Patronem Polski!*wg wykazu nie obejmującego tzw. antypapieży.


https://httpciszawordpress.wordpress.com/2017/05/16/jedyny-taki-na-swiecie/

Zachęcam wszystkich do nowenny lub, gdy kto czasu ma mniej , do krótkiej modlitwy, tak od serca ...

 


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale