32 obserwujących
788 notek
1038k odsłon
  169   0

Papież Franciszek apeluje o przyjmowanie uchodźców z Afganistanu

Foto ekranu: Romuald Kałwa
Foto ekranu: Romuald Kałwa

- Oby wszyscy Afgańczycy, zarówno ci w ojczyźnie, jak i w drodze oraz w krajach, które ich goszczą, mogli żyć w godności, w pokoju i braterstwie ze swoimi sąsiadami – powiedział papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański.

Papież apeluje dawanie Afgańczykom edukacji i ochrony.

Nawiązując do żydowskiego nowego roku Rosz ha-Szana i uroczystości Jom Kipur i Sukkot - Z serca kieruję moje życzenia dla wszystkich braci i sióstr religii judaizmu. Niech nowy rok będzie bogaty w owoce pokoju i dobra dla tych, którzy wiernie podążają drogą prawa Boga – powiedział papież Franciszek.

Należy przypomnieć, że w 2018 r. papież Franciszek stwierdził, że mordowanie chrześcijan przez muzułmanów to „Boski plan”:

„Życie 19 religijnych mężczyzn i kobiet zamęczonych podczas wojny domowej w Algierze jest świadectwem Boskiego planu miłości i pokojowego współistnienia chrześcijan i muzułmanów - powiedział papież Franciszek”

Mordowanie chrześcijan to część boskiego planu pokojowej koegzystencji tych dwóch religii.

Co ważne, papież Franciszek kwestionuje istnienie islamskiego terroryzmu, który nie istnieje tak, jak nie istnieje terroryzm chrześcijański. Papież, który nie kocha i nie dba o chrześcijan...

Opr. Romuald Kałwa

Materiał można dowolnie udostępniać w Internecie pod warunkiem wskazania autora.

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo