35 obserwujących
844 notki
1155k odsłon
  917   0

Aleksander Dugin zdradza rosyjskie plany dla świata

Zrzut ekranu. R. Kałwa
Zrzut ekranu. R. Kałwa

Aleksander Dugin, współczesny Rasputin, ideolog rosyjskiego imperializmu, nazywany mózgiem Putina, udzielił wywiadu włoskiemu Il Tempo, gdzie zdradza rosyjskie plany dla świata.

Aleksander Dugin to, jak przestawia go włoskie medium, autor koncepcji „Wielkiego Resetu” i „Wielkiego Przebudzenia”, definiowanego, jako system dwupartyjny – jedyne dwie partie – koncepcje polityczne obecne teraz na świecie. Wojna na Ukrainie to według Aleksandra Dugina zderzenie cywilizacji, o którym pisał Huntington:

„Granica między cywilizacją rosyjską i zachodnią przebiega przez Ukrainę, dzieląc ją na dwie części. Zachód chciał zapanować nad całą Ukrainą. Putin nie dopuścił do tego. Charakter wojny domowej wiąże się z podwójnymi stanowiskami na samej Ukrainie. Wschodnia Ukraina była okupowana przez polityków rusofobicznych i nacjonalistycznych przez 8 lat po Majdanie. Wojna domowa trwa w zasadzie przez cały ten czas, ale w swojej najostrzejszej formie objawiła się w regularnej eksterminacji ludności cywilnej Donbasu przez armię ukraińską i siły nazistowskie”.

Komentarz: Rosja, podobnie jak 17 września 1939 w Polsce, rosyjskojęzycznych mieszkańców wschodniej Ukrainy ratuje bombardując ich domy. Owszem, wiemy czym jest pułk „Azow”. Pytanie, czy to uzasadnia napad i mordy w całym kraju. Chroń nas Panie Boże przed takimi obrońcami... Rosja wie lepiej, co chcą mieszkańcy Ukrainy. Skąd w ogóle u wszelkiego rodzaju dzikusów bierze się ta chęć do władzy nad innymi – jakby czerpali patologiczną satysfakcję ze zmuszania innych do swojej irracjonalnej woli. Typowe barbarzyństwo.

Il Tempo: Czy mógłbyś dla dobra naszych czytelników wyjaśnić jednobiegunowy obraz świata w przeciwieństwie do wielobiegunowego?

Aleksander Dugin: „Jednobiegunowość to porządek światowy, w którym jest tylko jedno centrum decyzyjne (Waszyngton), hegemonia należy do jednego bloku militarnego (NATO), jednego systemu wartości (liberalna demokracja, LGBT+, polityka płci, wykreślenie kultury, Wielki reset itp.). To jest to, na co nalegają dziś liberalne elity, a zwłaszcza administracja Bidena, amerykańscy neokoni i globaliści, tacy jak Soros, Schwab, itd. Świat wielobiegunowy implikuje istnienie różnych cywilizacji: zachodniej, rosyjskiej, chińskiej (te trzy bieguny już istnieją i wyraźnie się deklarują) oraz indyjskiej, islamskiej, latynoamerykańskiej (nadchodzącej) i w przyszłości afrykańskiej. Oznacza to, że będzie nie jeden, ale kilka ośrodków decyzyjnych (dziś Waszyngton, Pekin i Moskwa, a jutro więcej), różne hegemonie regionalne (duże przestrzenie), różne systemy ideologiczne (zachodnioliberalny, chiński – komunistyczno-konfucjański, ortodoksyjny). zarówno euroazjatyckie, jak i islamskie, hinduskie itp.). W wielobiegunowym świecie zniesiony zostanie monopol Zachodu w systemach militarnym, gospodarczym, ideologicznym i kulturowym. Takie jest znaczenie napiętej konfrontacji na Ukrainie. Jest to konflikt militarny, który towarzyszy zmianie porządku światowego i przejściu na wielobiegunowość ”.

Komentarz: jak widzimy, Rosja zaczęła swoje podboje na Ukrainie i na nich się nie skończy. Pretensje Rosji do rządzenia światem są duże i bezczelne. Ale, czy ludzie prości, prymitywni, mają poczucie wstydu? Taki bolszewicki mesjanizm. Co będzie, gdy świat opanuje technologię sztucznego słońca, i rosyjskie węglowodory przestaną światu być potrzebne? Otóż trzeba podporządkować kluczowe elementy strategiczne wolnego świata, zawczasu go podbić.

Il Tempo: Dlaczego Rosja w twojej wizji reprezentuje kulturę tradycyjną, podczas gdy współczesny Zachód to Antychryst?

Aleksander Dugin: „Bo Rosja opowiada się za tradycyjnymi wartościami, wartościami konserwatywnymi – Kościołem, państwem, rodziną – podczas gdy Zachód jest wprost przeciwny – postmodernizmowi, ateizmowi czy obojętności na religię, zniesieniu rządów państwowych na rzecz jednego rządu światowego, małżeństw homoseksualnych, aborcji, osoby transpłciowe itp. Wiemy, jak postępowcy postrzegają tradycyjne społeczeństwo, ale nie myślimy o tym, jak tradycyjne społeczeństwa postrzegają „postępowy Zachód”. I postrzegają to jako „cywilizację Antychrysta”.

Komentarz: ciekawe, bo prawo aborcyjne w Rosji ma się dobrze i jest tak liberalne, że nawet chwalone przez „Gazjetę Wyborczą” i jej „Wysokie Obcęgi”. Mordowanie cywilów, dzieci, rabunki i gwałty – tak, Rosja to ostatnia nadzieja świata...


Il Tempo: Czy wojna na Ukrainie może doprowadzić do nowego porządku światowego?

Aleksander Dugin: „Tak, właśnie po to jest”.

Il Tempo: Czy możesz wykluczyć, że tajne pakty między Rosją, Chinami i Indiami dotyczące tej „specjalnej operacji wojskowej” zostaną ujawnione za 50 lub 60 lat?

Aleksander Dugin: „Nie sądzę, że rozmawiamy o paktach. Putin rozmawiał z Pekinem o specjalnej operacji wojskowej, to na pewno. Ale wydarzenia rozwijają się tak radykalnie, że Indie i inne potencjalne bieguny wielobiegunowego świata raczej obserwują sukcesy Rosji i reakcję Zachodu niż aktywnie angażują się w sytuację. Gdy Rosja wygra, wszyscy skorzystają z nowych możliwości, jakie daje wielobiegunowość. Ale ciężar poniesie tylko Rosja. Tak było często w historii”.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale