Źródło: zrzut ekranu
Źródło: zrzut ekranu
Romuald Kałwa Romuald Kałwa
327
BLOG

Mateusz Morawiecki desygnowany na premiera przez Andrzeja Dudę

Romuald Kałwa Romuald Kałwa Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 11

Będzie polityczna zadyma!

Podczas swojego orędzia prezydent Andrzej Duda  na marszałka seniora desygnował Marka Sawickiego, o którego okreslił, jak oczłowieka dialogu i z nadłuższym stażem parlamentarnym. 

To dało do myślenia, że na premiera desygnowany będzie Mateusz Morawiecki. Po chwili wszystko stało się jasne i moje przewidywania się sprawdziły. 

Czyżby cały czas walczono o koalicję Zjednoczonej Prawicy z PSL?

- PiS próbuje stwarzać pozory, że jeszcze jest jakaś piłka w grze. Nie ma żadnej piłki w grze. Jest po wyborach. PiS te wybory przegrał, nie ma i nie będzie w Sejmie większości, która chce, żeby PiS rządził - powiedział w Polsat News jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak, odrzucając możliwość współpracy swej formacji z PiS. Poseł oświadczył, że premier Mateusz Morawiecki rządził źle i powinien odejść.

Ten rząd nie ma szans powstać. To gra na wcześniejsze wybory przez Andrzeja Dudę.


Rządy PiS się kończą, ale nadchodzi ktoś jeszcze gorszy. Ktoś, kto nie tylko, że będzie rządził źle, ale dla kogo niepodległość Polski, walka o jej interesy polityczne i gospodarcze, o interesy istotne dla bytu narodowe, są podporządkowane interesem tzw. jednoczącej się Europy pod niemieckim przywództwem. 

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka