Źródło: zrzut ekranu
Źródło: zrzut ekranu
Romuald Kałwa Romuald Kałwa
642
BLOG

„To czyńcie na moją pamiątkę” – demonstracyjne zbezczeszczenie w Bytomiu

Romuald Kałwa Romuald Kałwa Kultura Obserwuj notkę 11

W Szombierkach, dzielnicy Bytomia, znieważono Ciało Syna Bożego.

– Przebacz Ojcze, bo nie wiedzą co czynią – pisze zrozpaczony czytelnik pod informacją o tym wydarzeniu na Fb.

Obawiam się jednak, że ci ludzie dobrze wiedzą, co zrobili. Tak, to obłęd, ale równocześnie element zjawiska licznie występującego w historii oraz teraźniejszości, głębokiego i wielowymiarowego, obejmującego liczne przyczyny oraz następstwa.

„W nocy z poniedziałku 29 na wtorek 30 kwietnia, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach został sprofanowany Najświętszy Sakrament.

Złodzieje rozbili tabernakulum, ukradli trzy puszki z Najświętszym Sakramentem i relikwiarz św. Faustyny, który umieszczony był pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Porozrzucane hostie znaleziono na chórze i na zewnątrz przy krzyżu misyjnym. Odkręcono i ukradziono także ekran do wyświetlania pieśni. Sprawę bada policja”.

- Pisze K. Cwołek w „Gościu Niedzielnym” https://gliwice.gosc.pl/doc/8783699.Profanacja-w-kosciele-w-Szombierkach

UWAGA! Zdarzenie to sklasyfikowano, jako kradzież z włamaniem. Sądzę, że tak miało to tylko wyglądać. No bo gdzie to ci bandyci sprzedadzą i komu? Relikwiarz i puszki z Najświętszym Sakramentem, to wcale nie są specjalnie drogie przedmioty. Celem tu nie jest zysk. Mogli tego dokonać na zlecenie, ale biada temu, który to zlecił i tym, którzy tego dokonali.

Uważam, że włamanie i kradzież to pozory, które mają posłużyć, jako swego rodzaju instruktarz, zachęcenie innych zdemoralizowanych ludzi do podobnych działań.

Skradziono relikwiarz z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej (!)... Oburza mnie to szczególnie, bo siostra Faustyna Kowalska to jedna z najwspanialszych osób w całej naszej polskiej, chrześcijańskiej (i nie tylko) historii.

Nie łudźmy się. W obliczu ataków na Kościół i chrześcijaństwo, profanacja w Szombierkach wydaje się być zaplanowaną akcją mającą podtekst antykatolicki, ateistyczny, ale może nawet i satanistyczny. Zbydlęcenie nieustannie wchodzi na wyższy poziom.

Kto tych ludzi uczy takiego postępowania i myślenia? Uczą mainstreamowe media, wszędzie wyśmiewające i oczerniające chrześcijaństwo na zlecenie zdegenerowanych możnych tego świata. Te media i ich sponsorzy, to wrogowie kultury, a równocześnie przedstawiciele antykultury – pojęcia użytego po raz pierwszy przez ks. dra Pawła Tarasiewicza, w którym zdaje się po raz pierwszy w Polsce pada pojęcie „antykultura”, w tekście, który ukazał się w 2011 roku w „Rocznikach Kulturoznawczych”. Pojęcie to zostało rozpropagowane przez, nieżyjącego niestety, śp. Krzysztofa Karonia.

Gdzie głosy polityków, ambasadorów, np. Marka Brzezińskiego, Prezydenta RP, marszałków Sejmu!? Jedynie poseł Dariusz Matecki z Solidarnej Polski zabrał głos w tej sprawie.

Ludzie, którzy tego dokonali, wykluczyli się z Kościoła Katolickiego (jeśli do niego w ogóle należeli). Tak czy inaczej, dokonali profanacji – świństwa – przeciwko Jezusowi Chrystusowi, Drugiej Osobie Trójcy Świętej, a zarazem najwartościowszemu człowiekowi, który chodził po Ziemi.

Ustanowienie Eucharystii przez Jezus Chrystusa

19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!» 20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze5 we Krwi mojej, która za was będzie wylana.

Ewangelia wg św. Łukasza

image

Zdjęcia Ewa D.

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura