Blog
Superklaster
Romuald Kałwa
Romuald Kałwa superklaster.pl
9 obserwujących 309 notek 273340 odsłon
Romuald Kałwa, 8 sierpnia 2017 r.

Die Welt straszy Polskę wojną

384 6 0 A A A
Kolaż: Romuald Kałwa
Kolaż: Romuald Kałwa

Przegląd niepolskiej prasy w Polsce:

 

O sprawie reparacji od Niemiec pisze portal Wirtualna Polska, który ostatnio ma problemy z bronieniem interesów państwa, na terenie którego działa, na którym korzysta i na którym robi interesy.

 

"Obliczenie w jakikolwiek sposób szkód Polski w czasie II wojny światowej jest niemożliwością. A nawet, gdyby miało się to udać: żaden kraj na świecie nie byłby w stanie nawet częściowo wyrównać takich rachunków" - komentuje polskie żądania niemiecki "Die Welt".

 

Punkt widzenia niemieckiej gazety: sprawa odszkodowań ma charakter polityczny, a politycy PiS chcą ją wykorzystać do „uderzenia” na Niemcy.

 

„Nawet, gdyby miało się to udać: żaden kraj na świecie nie byłby w stanie nawet częściowo wyrównać takich rachunków. Tym bardziej, że każdy świadomy historii człowiek, chociażby na przykładzie wojny niemiecko-francuskiej z lat 1870/71 czy I wojny światowej, zdaje sobie sprawę, że żądania reparacji wojennych zawsze prowadzą do ujemnych skutków: zawiści, nienawiści a w najgorszym przypadku do następnego konfliktu".

 

Komentarze pod artykułem:

 

SZOK:
 

Żaden kraj nie byłby w stanie nawet częściowo wyrównać strat? To bezczelność. Czy ja mogę zniszczyć komuś dom, wybić rodzinę i powiedzieć, że poniosę konsekwencji bo mnie na to nie stać? Zresztą skoro stać Niemców na socjal dla nielegalnie wpuszczonych imigrantów to tym bardziej na spłacanie zniszczeń wojennych w Polsce. Możemy im rozłożyć to na dogodne raty.

 

Ami:

Żaden naród prócz Niemców nie robił z ludzi mydła, abażurów z ludzkiej skóry, nie gazował w komorach, nie palił ludźmi w piecach. Pora za to odpowiedzieć.

 

Link: https://wiadomosci.wp.pl/niemiecka-gazeta-o-reparacjach-czcze-pogrozki-pobudki-wylacznie-wewnatrzpolityczne-6152957544990849a

 

Artykuł nagle zniknął z głównej strony. Obawa przed skandalem? Co, internauci źle oceniają informacje o pogróżkach wojną?

 

Dziwne... Die Welt cytuje dzisiaj także Onet.pl, gdzie „martwi się” o Prezydenta Dudę. Czyżby to jakaś antypolska kampania Niemców w Polsce?

„Polska jeszcze raz sprostała wymaganiom, jakie stawia przed nią jej reputacja "europejskiego kraju wolności".


„Obóz Kaczyńskiego podzielił się nagle, jakby uderzył w niego piorun”.


"Groźby ze strony polityków PiS, że nie wesprą wyboru Dudy w 2020 r. świadczą o (...) manii wielkości albo panice".


„Być może polska pokojowa rewolucja 1989 była zbyt aksamitna?”.

 

"Polska zawsze potrafi zaskoczyć. Największa niespodzianka tego lata: jeszcze kilka dni temu można było mówić o Polsce jako o »obozie Kaczyńskiego«. Nagle to się skończyło. Wczorajszy monolit pokazuje głębokie rysy; imponująca dotąd »wertykalna władza«, jakby powiedziano w Rosji, niemal przez noc się rozgałęziła albo wręcz podzieliła na dwie części" – pisze "Die Welt" w obszernym artykule Gerharda Gnaucka "Kraj wolności".


"Czy znaczy to, że groźba powstania państwa autorytarnego minęła? I co skłoniło prezydenta Dudę, który dotąd uchodził za notariusza Kaczyńskiego, do rzucenia rękawicy?".

 

O demokrację w Polsce „martwi się” autor tekstu Gerhard Gnauck, od 1999 roku stały korespondent Die Welt w Warszawie. Link:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-welt-o-polsce-kraj-wolnosci/dvcj90f

 

Na portalu (die)welt.24 oceniane jest znane zdjęcie, gdy Niemcy łamią posterunek graniczny, co miało być inscenizacją (bo słup miał być wcześniej przepiłowany). W tym historycznym tekście już na samym jego początku wspomina się, a jakże, o absurdalności roszczeń wojennych wobec Niemiec nacjonalistycznych polityków z rządzącej partii PiS, że kwestia reparacji od Niemiec jest już politycznie i dzięki międzynarodowemu prawu zakończona.

 

Proszę zauważyć. Wszędzie Niemcy piszą, nie podając żadnych dowodów, aktów prawnych, podpisów polskiego rządu, że sprawa jest już zakończona. Takiego!


W artykule nic nie zauważyłem o ogromnych zniszczeniach Polski przez Niemcy. Link:

https://www.welt.de/geschichte/zweiter-weltkrieg/article167392448/Wie-das-beruehmte-Schlagbaum-Foto-wirklich-entstand.html#Comments

 

Chyba musimy przeprosić niemieckich przyjaciół, że Polska w ogóle śmie podnosić głowę i nie ma zamiaru konsultować się z Niemcami w ważnych dla Polskiego państwa sprawach, np. reformie sądów, suwerenności gospodarczej i prawdy historycznej.


Jeszcze II wojna światowa się nie skończyła (brak  traktatu pokojowego pomiędzy Polską a Niemcami), jeszcze nie było niemieckiego zadośćuczynienia, tak koniecznego do przebaczenia, a ci już kolejną wojną straszą. 

Opublikowano: 08.08.2017 16:30. Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 16:34.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Superklaster http://superklaster.pl

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Max zabija własna legendę...
  • Interesująca uwaga. Na pewno wykazuje się małostkowością. Występując w Superstacji,...
  • Matka-Polska, Ojciec-Ślązak, a w Niemczech uczy się po niemiecku - nie znał tgo języka....

Tematy w dziale Polityka