22 obserwujących
662 notki
890k odsłon
361 odsłon

„Najwyższy Czas!” popełnia grzech bałwochwalstwa, a Korwin-Mikke łamie zasady, które głosi

Wykop Skomentuj2

Nie wiedziałem, że liberalno-konserwatywni działacze (oksymoron), odwołujący się do katolickich, judeochrześcijańskich wartości, wierzą w przepowiednie. To bałwochwalstwo! Najcięższy z grzechów.

W artykule: „III Wojna Światowa wybuchnie w 2019 roku. Przerażająca przepowiednia greckiego mnicha z góry Atos”.

Ultrakatoliccy liberałowie, powołując się na „Rosyjski Dialog/Sputnik News”, piszą, że:

Starcia bojowe rozpoczną się, gdy wyschnie Eufrat – „przepowiadał” zmarły w 1994 r, ogłoszony świętym w 2015 r. mnich z „autonomicznej republiki prawosławnych mnichów w obrębie Grecji”.

Podobno wiele jego przepowiedni się spełniło. Oczywiście, okazuje się to zawsze, gdy wydarzenia z przepowiedni się odbyło:

Góra Anthos z kolei to autonomiczna republika prawosławnych mnichów w obrębie Grecji. (…) Gazeta „Rosyjski Dialog” opowiada natomiast o wydarzeniach, które doprowadzą do wybuchu wojny. Na 2019 roku prognozowany jest wzrost napięć pomiędzy Turcją a Rosją. Zdaniem Paisjusza przywódcy tych dwóch państw nie znajdą porozumienia, co doprowadzi do wybuchu konfliktu. (…) III Wojna Światowa ma rozpocząć się na Bliskim Wschodzie, a początkiem wojny będzie… wyschnięcie Eufratu. Wojna, w której wezmą udział wszystkie największe mocarstwa ma doprowadzić do „nowego początku”. (…) Jednym z przykładów podawanych jako spełniona przepowiednia Paisjusza jest katastrofa malezyjskiego Boeinga.

Szkoda tylko, że nie wiadomo o jaką katastrofę chodzi: tragedię lotu Malaysia Airlines 17 – zniszczonego przez rosyjskich separatystów, czy tajemnicze zaginięcie lotu Malaysia Airlines 370.  

(Tak w ogóle, to wszystko wygląda, jakby malezyjskimi liniami latali specjaliści od broni atomowej, których trzeba było zniszczyć, poświęcając cywilów, ale to temat na spiskową teorię). Kto wie, może nasi sojusznicy milczą w sprawie katastrofy w smoleńsku, a przeciwnicy amerykanów milczą w sprawie katastrofy malezyjskich boeningów. Coś jak z okrętem „Kursk” rozwalonym przez Amerykanów. Taka cicha umowa, zawarta pewnie dawno, na wypadek takich wydarzeń wymagających interwencji.

Grzeszysz „Najwyższy Czasie!”, grzeszysz. Bagatelizujesz katastrofę smoleńską, ignorujesz rosyjskie zagrożenie. Nie jesteś tym czasopismem co dawniej – wyjaśniającym skomplikowaną rzeczywistość, a teraz piszesz głupoty zamieniając się w tabloid.

„Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”. Poczytaj Biblię i Stary Testament. Jesteście pyszni, więc nie będę pisał i Was pouczał. Tylko jak już, to grzech idiolatrii uprawiajcie na własne konto. A tak w ogóle Sommer to nie polskie nazwisko. Proszę pokazać swoją metrykę urodzenia i udowodnić, że szef redakcji „Najwyższego Czasu” nie jest Żydem i nie odwraca uwagi od ważnych problemów, zagadnień, że nie zwodzicie czytających Was katolików. A Korwin to przypadkiem nie należy do „narodu wybranego”?

Facet mówi o prawie, przestrzeganiu umów, a sam zdradza swoje kolejne kobiety – czyli te umowy łamie. To hipokryzja. Pamiętajmy jak w 2015 zdradził Kukiza w wyborach prezydenckich nie przekazując mu poparcia. Kolejny ciężki grzech. Niekonsekwencja.

A tak poważnie, Sommer to niemieckie nazwisko, a w kolejnych wersach akapitu żartując powtarzam tępawą logikę Waszego środowiska (czepialstwo wobec każdego, kto ma inne zdanie i mnóstwo uprzedzeń), które nie ma umiaru w obrażaniu każdej odmienności, nie słucha krytyków i nie przyznaje racji, bo pewnie traktuje to, jako słabość. Taka cecha słabych właśnie.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura