Blog
Czas na zmianę
Jarosław Gowin
23 obserwujących 55 notek 146135 odsłon
Jarosław Gowin, 22 października 2013 r.

2:0 dla obywateli!

W zeszłym tygodniu udało nam się zablokować regulację taksówek w Lublinie. W niedzielę w ramach Godziny dla Polski rozpoczęliśmy analogiczną akcję w Krakowie. W ciągu niespełna 48 godzin sympatycy akcji wysłali za pośrednictwem strony www.deregulacja.1godzina.pl ponad 12 500 listów do krakowskich radnych. Właśnie otrzymałem od koordynatorów akcji informację, że Prezydent Majchrowski zapowiedział wycofanie uchwały z porządku obrad i przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym – to Wasz sukces!

Przeprowadzając deregulację dostępu do zawodów stykałem się na co dzień ze zorganizowanymi grupami interesu reprezentującymi różne korporacje zawodowe. To zwykle niewielkie, ale sprawne i zdeterminowane do walki o swoje przywileje środowiska. Ich usługobiorcy, czyli obywatele w których interesie walczyliśmy o otwarcie dostępu do zamkniętych zawodów i tym samym obniżkę cen usług, pozostawali w konfrontacji z nimi bezsilni. Konsumentów jest o wiele więcej niż przedstawicieli korporacji, ale dotychczas byli niezorganizowani, więc politycy na szczeblu centralnym i samorządowym mogli ich ignorować.

W ramach inicjatywy Godziny dla Polski budujemy ruch ludzi, którzy są gotowi poświęcać swój czas dla dobra wspólnego. Dwa pierwsze sukcesy pokazują, że deklaracje o woli zaangażowania nie są słowami rzuconymi na wiatr. To dopiero początek. Wierzę, że ten ruch może zmienić Polskę.

Kolejne akcje już wkrótce.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Prezes partii Polska Razem. Filozof, polityk, poseł, były minister sprawiedliwości. Entuzjasta wolnego rynku i aktywności obywatelskiej.


image


Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @KRZYSIEK- Szanowny Panie, proszę się zarejestrować na 1godzina.pl . Kiedy portal ruszy...
  • @ALEXANDERHAMILTON Proszę pytać o konkretne głosowania, wtedy przymknę oko na język,...
  • @RAMEDLAW O współpracy będziemy rozmawiać po wyborach. Dla mnie podstawą koalicji powinno...

Tematy w dziale