Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
121 obserwujących
1499 notek
1895k odsłon
85 odsłon

GPS Trophy

Wykop Skomentuj2

       Zostałem blogerem, bo uważam, że najważniejsza, najciekawsza, najbardziej twórcza i dająca największe możliwości do wgryzania się w rzeczywistość jest interakcja między stawiającym jakieś tezy, a krytykami, którzy je podważają. Po to piszę notki blogowe, by moje przemyślenia były sensownie komentowane. Najbardziej zależy mi na komentarzach krytycznych merytorycznie, czyli takich, które zawierają kontrargumenty w stosunku do moich argumentów.

       Mam ambiwalentne uczucia w stosunku do adminów Salonu24, którzy promują, albo nie, moje notki na stronie głównej naszego portalu. Czasem notka nie jest promowana i ma mało komentarzy, co mnie smuci, a czasem jest promowana i komentarzy jest zatrzęsienie, ale najczęściej są to niemerytoryczne przysrywanki, albo wtręty nie na temat, co mnie smuci jeszcze bardziej.

       Promocja napędza internetowe medny, brak promocji daje mało komentarzy. To tak oczywiście średnio-statystycznie, bo czasem w notce promowanej są bardzo ciekawe komentarze, a czasem są takie w niedocenionej przez Salon24. Na promocji mi nie zależy, na komentarzach bardzo.

       Nie mam żadnego wpływu na adminów i w ogóle nie mam żadnej interakcji z nimi. Nie mam z nimi żadnego kontaktu - o niczym nie informują, żadnych życzeń czy sugestii nie wyrażają, nic nie chwalą, niczego nie krytykują. Umieszczą na stronie głównej wyżej lub niżej, ale nie wiem dlaczego, nie wiem co docenili, a co zdyskwalifikowało notkę. Taka polityka jest głupia, ale nic na to nie poradzę.

       Mam pomysł na zwiększenie merytoryczności komentarzy u mnie. Nazwijmy to noworocznym postanowieniem blogowym. Postanowiłem, że będę nagradzać najlepszych komentatorów.

       Niniejszym informuję o jakie komentarze proszę, jakie uznaję za najlepsze, najbardziej wartościowe, na jakich mi zależy. Proszę, by Wasze komentarze spełniały następujące warunki: 

  1. Komentarz powinien być merytoryczny i dotyczyć poruszonego tematu w notce.
  2. Dobrze jest, gdy jest sprostowaniem jakiegoś niewłaściwego stwierdzenia, jakiejś nieprawdy czy nieścisłości - najlepiej ze wskazaniem o co dokładnie chodzi, jaki fragment jest prostowany.
  3. Najlepiej, gdy komentarz jest argumentem wspierającym tezy przeciwne niż ja stawiam, albo kontrargumentem w stosunku do moich argumentów.
  4. Ogólnie bardzo zależy mi na konstruktywnej i merytorycznej krytyce. Pochwały są zbędne, chyba, że coś ciekawego wnoszą do tematu.
  5. Oceny bez argumentów, insynuacje, przysrywanki, chamskie czy wulgarne odzywki, lub ataki personalne są całkowicie nieakceptowalne. Za takie komentarze banuję.

       A więc postanowiłem nagradzać najlepszy komentarz jaki dostanę pod każdą notką. Co najmniej po tygodniu od opublikowania notki, będę w niej w ostatnim PS dodawał informację, który komentarz oceniam najwyżej i dlaczego. Każdy bloger lub komentator, który zostanie tak wyróżniony w trzech kolejnych notkach dostanie nagrodę w postaci osobnej notki, w której ogłoszę, że jest dobrym komentatorem i przekopiuję jego nagrodzone komentarze. Chyba, że wcześniej lub później ktoś taki splami się komentarzem, którego nie akceptuję - wtedy go będę ignorować.

       Coś podobnego robił kiedyś nie żyjący już niestety bloger Piotr Dwojacki piszący pod pseudonimem „Panna Wodzianna”. Panna Wodzianna najpierw nominowała najciekawsze jej zdaniem notki, a potem ogłaszała, która wygrała jej „Wodzianna Trophy”. Ja zrobię to trochę węziej - będę oceniał tylko komentarze u mnie i nazwę te nagrody: „GPS Trophy imienia Panny Wodzianny”.

       Bardzo proszę o udział w moim konkursie, co jest bardzo łatwe - wystarczy komentować z sensem i nie przysrywać.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Nieśmiertelność <- poprzednia notka

następna notka -> Szatańskie "róbta co chceta"

Tagi: gps65, blog, komentarze, konkurs

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura