GPS GPS
950
BLOG

Czy należy pomagać złym szpitalom?

GPS GPS Charytatywność Obserwuj temat Obserwuj notkę 40

       Niektórzy uważają, że działalność Jurka Owsiaka jest zła, bo on robi różne przekręty. A moim zdaniem to nie ma kompletnie znaczenia. Jego działalność jest szkodliwa, nawet gdyby była krystalicznie uczciwa. To co robi jest złe, bo jego fundacja pomaga złym szpitalom.

       Uważam, że pomagać należy chorym, poszkodowanym ludziom, a nie chorym, patologicznym szpitalom. Wspieranie szpitala, który jest źle zarządzany, który nie potrafi się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt do leczenia, to wspieranie patologii, to zły cel. Taki szpital powinien zbankrutować i jego majątek powinien przejąć zarządca, który potrafi zaopatrywać się w sprzęt.

       Organizacja charytatywna powinna pomagać poszkodowanym ludziom, tak by mogli się leczyć w dobrych szpitalach, dobrze zarządzających sprzętem leczniczym. Wspieranie WOŚP to wspieranie patologii w lecznictwie. Nie warto tego robić. Lepiej dawać datki organizacjom charytatywnym, które pomagają potrzebującym ludziom - jest takich wiele.

       Pomoc charytatywna powinna polegać na pomocy tym, którzy doznali nieszczęścia i nie stać ich na wyjście z tego. Pomagać należy nie wszystkim chorym, ale tym chorym, których nie stać na leczenie. Chorzy, których stać na leczenie, albo się ubezpieczyli, albo mają rodzinę, która ich wspomoże, sobie poradzą. Jurek Owsiak nie pomaga chorym, potrzebującym, niezaradnym ludziom, ale chorym, niewydolnym, złym szpitalom. Pomaga szpitalom, które nie potrafią leczyć, bo nie potrafią zgromadzić odpowiedniego sprzętu.

       Jurek Owsiak jest politykiem, który osłabia potencjał polskiej służby zdrowia, bo wspiera opiekę zdrowotną w chorym, patologicznym, socjalistycznym, szkodliwym, niewydolnym, skorumpowanym systemie państwowym. Jego działalność przeszkadza w przekształcaniu się tego chorego socjalistycznego systemu w zdrowy, kapitalistyczny i wolnorynkowy.

       Z działalnością charytatywną to w ogóle trzeba bardzo uważać. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Materialna pomoc może często uczynić więcej zła niż dobra. Dobry szpital nie potrzebuje by ktoś z zewnątrz kupował mu sprzęt. Dobry szpital ma dobry sprzęt. Tylko złe szpitale nie mają sprzętu, albo mają zły sprzęt. Złych szpitali nie warto wspierać. Złe szpitale powinny być zlikwidowane.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Mordy polityczne <- poprzednia notka

następna notka -> Sens żebrania

Tagi: gps65, WOŚP, Owsiak, pomoc, szpitale, filantropia, charytatywność.

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo