GPS GPS
638
BLOG

Dlaczego maseczki nie chronią nas przed grypą?

GPS GPS Zdrowie Obserwuj temat Obserwuj notkę 7

       Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dziwne i tajemnicze zjawisko, że noszenie maseczek i mycie rąk chroni tylko i wyłącznie przed koronawirusem, ale nie chroni przed innymi wirusami roznoszonymi drogą kropelkową? Na przykład śmiertelność czy zachorowalność na grypę się w ogólne nie zmieniła i średnia obecnie, gdy nosimy maseczki i częściej myjemy ręce, jest podobna do średnich z poprzednich lat. Dlaczego noszenie maseczek i mycie rąk nie chroni przed grypą?

       Tu o tym przeczytałem: Sezon grypowy 2019/2020: liczba zachorowań na grypę i zgonów - cytuję: "Instytut podał, że dotychczasowy przebieg narastania zapadalności i podejrzeń grypy nie odbiega od sytuacji w ostatnich dwóch sezonach (2017/18 i 2018/19). Utrzymuje się na wysokim poziomie."

       Czy to tylko w Polsce tak jest, czy w innych krajach jest podobnie?

Grzegorz GPS Świderski

Co symbolizują tęczowe maseczki? <- poprzednia notka    

następna notka -> O co walczą geje i lesbijki?

Tagi: #gps65, #koronawirus, #grypa

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­rian. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, dys­ku­tu­ję, ana­li­zu­ję, teo­re­ty­zu­ję, po­li­ty­ku­ję, pro­wo­ku­ję, spe­ku­lu­ję, fi­lo­zo­fu­ję. Mój ka­nał na YouTu­be: @GrzegorzSwiderski. Mój pro­fil na X: @gps65.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości