GPS GPS
2585
BLOG

Zakaz handlu w święta to antysemityzm

GPS GPS Gospodarka Obserwuj notkę 56

Zakazy, a szczególnie zakazy handlu w odpowiednich dniach i godzinach, są słuszne i dobre. Wolność handlu w dowolnym czasie prowadzi do wyzysku. Stosowanie przemocy by ograniczać ludziom swobodę handlowania jest moralne.

Załóżmy, że zakaz handlu w święta jest wprowadzony dla dobra ludzi, że ma to nam pomóc, jest dobre i słuszne, służy ograniczeniu wyzysku. Zakaz jest potrzebny, bo bez niego ludzie by innym szkodzili zatrudniając ich w święta. No ale taki zakaz dotyczy najczęściej tylko jakichś konkretnych świąt – np. niedzieli, czy świąt Bożego Narodzenia albo Wielkanocy, a to ma związek z religią, a konkretnie z chrześcijaństwem. To ma być dobre i słuszne dla chrześcijan, bo to dla nas niedziela, Boże Narodzenie, Wielkanoc itd… to są święta. Odpoczywanie, świętowanie, uczestnictwo w mszy świętej czy innych celebracjach w te dni jest moralnym obowiązkiem dla nas - ale nie dla żydów czy ateistów. Dla żydów takim świętym dniem w tygodniu jest sobota, a w grudniu Chanuka – oni w sobotę, a nie w niedzielę, muszą powstrzymywać się przed wszelkimi niekoniecznymi pracami, oni w Chanuka, a nie na Boże Narodzenie, odbywają swoje celebracje. A więc zakazywanie im handlu w niedzielę, w Boże Narodzenie, w Wielkanoc, a pozwalanie w sobotę, czy w Chanuka, jest dla nich złem, jest szkodzeniem im, jest pozwalaniem na wyzyskiwanie ich w ich święta. A zatem to przejaw antysemityzmu.

A więc dobre władze państwowe chcąc pomóc wszystkim obywatelom Polski, którzy mogą być przecież u nas też żydami, chcąc słusznie im czegoś zakazać dla ich dobra, i jednocześnie nie narazić się na zarzut antysemityzmu, powinny zakazać handlu w niedzielę i inne święta chrześcijańskie tylko chrześcijanom, a żydom w te dni pozwolić handlować, ale jednocześnie zakazać żydom handlowania w sobotę i inne święta żydowskie, a chrześcijanom wtedy pozwolić. Takie władze pomogą i żydom i chrześcijanom - uczynią wszystkim dobrze, powstrzymają wyzysk we wszystkie święta, wszystkich religii. Bo co komu zależy na ciemiężeniu żydów poprzez nie zakazywania im handlowania w ich świata? Przecież nie odnosimy żadnych korzyści takim ciemiężeniem i dyskryminacją w postaci braku zakazów w ich święta! Żydom też trzeba zakazać handlu w soboty i inne ich święta!

Ale jak konkretnie taki przepis zakazujący różnym grupom religijnym handlowania w różnych okresach zrealizować? Bardzo prosto! Należy po prostu przegłosować ustawę o treści: „Każdy członek jakiegokolwiek związku wyznaniowego ma zakaz handlowania w dni, które w jego religii są świętami, i gdy jednak będzie handlował w swoje święto, to podlega grzywnie w wysokości tysiąca złotych”. A następnie należy wydzielić ze straży miejskiej ochotnicze rezerwy milicji obywatelskiej, które wpadałyby znienacka do hipermarketów w soboty, niedziele, Boże Narodzenie, Wielkanoc, w czasie Chanuka i innych świąt i pytałyby pracowników czy są żydami, czy chrześcijanami, czy należą do innego związku wyznaniowego – i w niedzielę i inne chrześcijańskie święta tacy ormowcy wlepialiby mandaty chrześcijanom dla ich dobra, a w soboty, czy w Chanuka, wlepialiby mandaty żydom dla ich dobra. I wszystkie wyznania miałyby zapewnione dobro jakie wypływa z wlepiania mandatów za pracowanie w świętym dniu. A ateiści mogliby sobie pracować i w soboty i w niedziele i nie mieliby tych mandatów, które czynią dobro, byliby karani brakiem mandatów za to, że nie wierzą w Boga. W ogóle można by ateistów werbować na tych ormowców czyniących dobro różnym wyznaniom religijnym.

I w ten sposób wszyscy byliby zadowoleni. I jednocześnie budżet państwa by na tym skorzystał ku dobru wszystkich, tak jak wszyscy korzystamy na fotoradarach, które są dobre i słuszne, bo dzięki temu państwo ma na żłobki, na zasiłki, samotne matki i mieszkania socjalne. Im więcej zakazów i mandatów tym lepiej, bo państwo może nam bardziej pomagać, o nas dbać i się nami lepiej opiekować.

A więc by państwo było zgodne z nauką społeczną Kościoła katolickiego musi wprowadzić zakazy handlu w święta katolickie dla katolików, ale jednocześnie by nie było państwem antysemickim, musi wprowadzić zakazy handlu w święta żydowskie dla żydów. A ateistom powinno pozwolić handlować kiedy chcą. Kto się z tym nie zgadza i dlaczego?

Czytaj dalej tu: Handel w niedzielę!


Groźba <- poprzednia notka

 

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka