Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
110 obserwujących 1374 notki 1708613 odsłon
GPS, 26 grudnia 2012 r.

Zakaz handlu w święta to antysemityzm

Zakazy, a szczególnie zakazy handlu w odpowiednich dniach i godzinach, są słuszne i dobre. Wolność handlu w dowolnym czasie prowadzi do wyzysku. Stosowanie przemocy by ograniczać ludziom swobodę handlowania jest moralne.

Załóżmy, że zakaz handlu w święta jest wprowadzony dla dobra ludzi, że ma to nam pomóc, jest dobre i słuszne, służy ograniczeniu wyzysku. Zakaz jest potrzebny, bo bez niego ludzie by innym szkodzili zatrudniając ich w święta. No ale taki zakaz dotyczy najczęściej tylko jakichś konkretnych świąt – np. niedzieli, czy świąt Bożego Narodzenia albo Wielkanocy, a to ma związek z religią, a konkretnie z chrześcijaństwem. To ma być dobre i słuszne dla chrześcijan, bo to dla nas niedziela, Boże Narodzenie, Wielkanoc itd… to są święta. Odpoczywanie, świętowanie, uczestnictwo w mszy świętej czy innych celebracjach w te dni jest moralnym obowiązkiem dla nas - ale nie dla żydów czy ateistów. Dla żydów takim świętym dniem w tygodniu jest sobota, a w grudniu Chanuka – oni w sobotę, a nie w niedzielę, muszą powstrzymywać się przed wszelkimi niekoniecznymi pracami, oni w Chanuka, a nie na Boże Narodzenie, odbywają swoje celebracje. A więc zakazywanie im handlu w niedzielę, w Boże Narodzenie, w Wielkanoc, a pozwalanie w sobotę, czy w Chanuka, jest dla nich złem, jest szkodzeniem im, jest pozwalaniem na wyzyskiwanie ich w ich święta. A zatem to przejaw antysemityzmu.

A więc dobre władze państwowe chcąc pomóc wszystkim obywatelom Polski, którzy mogą być przecież u nas też żydami, chcąc słusznie im czegoś zakazać dla ich dobra, i jednocześnie nie narazić się na zarzut antysemityzmu, powinny zakazać handlu w niedzielę i inne święta chrześcijańskie tylko chrześcijanom, a żydom w te dni pozwolić handlować, ale jednocześnie zakazać żydom handlowania w sobotę i inne święta żydowskie, a chrześcijanom wtedy pozwolić. Takie władze pomogą i żydom i chrześcijanom - uczynią wszystkim dobrze, powstrzymają wyzysk we wszystkie święta, wszystkich religii. Bo co komu zależy na ciemiężeniu żydów poprzez nie zakazywania im handlowania w ich świata? Przecież nie odnosimy żadnych korzyści takim ciemiężeniem i dyskryminacją w postaci braku zakazów w ich święta! Żydom też trzeba zakazać handlu w soboty i inne ich święta!

Ale jak konkretnie taki przepis zakazujący różnym grupom religijnym handlowania w różnych okresach zrealizować? Bardzo prosto! Należy po prostu przegłosować ustawę o treści: „Każdy członek jakiegokolwiek związku wyznaniowego ma zakaz handlowania w dni, które w jego religii są świętami, i gdy jednak będzie handlował w swoje święto, to podlega grzywnie w wysokości tysiąca złotych”. A następnie należy wydzielić ze straży miejskiej ochotnicze rezerwy milicji obywatelskiej, które wpadałyby znienacka do hipermarketów w soboty, niedziele, Boże Narodzenie, Wielkanoc, w czasie Chanuka i innych świąt i pytałyby pracowników czy są żydami, czy chrześcijanami, czy należą do innego związku wyznaniowego – i w niedzielę i inne chrześcijańskie święta tacy ormowcy wlepialiby mandaty chrześcijanom dla ich dobra, a w soboty, czy w Chanuka, wlepialiby mandaty żydom dla ich dobra. I wszystkie wyznania miałyby zapewnione dobro jakie wypływa z wlepiania mandatów za pracowanie w świętym dniu. A ateiści mogliby sobie pracować i w soboty i w niedziele i nie mieliby tych mandatów, które czynią dobro, byliby karani brakiem mandatów za to, że nie wierzą w Boga. W ogóle można by ateistów werbować na tych ormowców czyniących dobro różnym wyznaniom religijnym.

I w ten sposób wszyscy byliby zadowoleni. I jednocześnie budżet państwa by na tym skorzystał ku dobru wszystkich, tak jak wszyscy korzystamy na fotoradarach, które są dobre i słuszne, bo dzięki temu państwo ma na żłobki, na zasiłki, samotne matki i mieszkania socjalne. Im więcej zakazów i mandatów tym lepiej, bo państwo może nam bardziej pomagać, o nas dbać i się nami lepiej opiekować.

A więc by państwo było zgodne z nauką społeczną Kościoła katolickiego musi wprowadzić zakazy handlu w święta katolickie dla katolików, ale jednocześnie by nie było państwem antysemickim, musi wprowadzić zakazy handlu w święta żydowskie dla żydów. A ateistom powinno pozwolić handlować kiedy chcą. Kto się z tym nie zgadza i dlaczego?

Czytaj dalej tu: Handel w niedzielę!


Groźba <- poprzednia notka

 

Opublikowano: 26.12.2012 12:36.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ale po co jakaś wykładnia, jeśli oficjalna definicja jest bardzo jasna i jednoznaczna? Rada...
  • @Lubicz ...
  • @W kapeluszu Panama  Też myślę, że ma rację. Krótkie przeszkolenie wystarczyło, by...

Tematy w dziale