Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
129 obserwujących
1616 notek
2055k odsłon
1107 odsłon

Czy zmienić rząd czy ustrój?

Wykop Skomentuj35
Wiele osób uważa, że rząd Tuska jest zły i w związku z tym postulują by go zmienić na inny - na przykład na rząd Kaczyńskiego. No ale ten nowy rząd będzie przecież wykonywał to samo prawo! Więc to nic nie zmieni, nieprawdaż? No bo przecież rząd Tuska nie jest zły z tego powodu, że źle wykonuje prawo - gdyby lepiej wykonywał to głupie prawo, to by było jeszcze gorzej, co nie?
Zmiana prawa jest ważniejsza niż zmiana rządu, a jeszcze ważniejsza jest zmiana ustroju. Mamy zły ustrój, złe są fundamenty prawa. Od ponad dwudziestu lat wielokrotnie, demokratycznie zmienialiśmy rząd i to na bardzo różnorodne ekipy, i wiele to w naszym życiu nie zmieniło, bo nie zmieniło się w istotny sposób prawo - a jeśli już, to raczej się pogarszało - a beznadziejny socjaldemokratyczny ustrój, jaki był, taki jest.
PO i PiS to to samo [1] – i również niczym nie różnią się od nich Twój Ruch, PSL czy SLD - wszystkie te partie tak samo popierają niemoralny system ubezpieczeń społecznych, socjalistyczny system edukacyjni, komunistyczny system ochrony zdrowia czy bizantyjską Unię Europejską [2].
W istocie, gdy zmieniamy władzę, to zawsze równolegle ze zmianą legislatywy zmieniamy też egzekutywę. Ale impulsem do istotnej zmiany jest zazwyczaj chęć zmiany rządu - że niby rząd źle rządzi, czyli nieprawidłowo wykonuje prawo. Zmieniamy go na inny, który obiecuje, że będzie lepiej rządził, czyli lepiej wykonywał bzdurne prawo. No to sami sobie szkodzimy. Ja uważam, że to będzie jeszcze gorzej, gdy następny rząd będzie lepszy, gdy będzie lepiej wykonywał prawo. Im lepiej w Polsce będzie wykonywane to obecne beznadziejne prawo, tym będzie gorzej. Lepszy rząd w złym ustroju, to pogorszenie sytuacji, bo to lepsze wykonywanie złego prawa. Trzeba zmienić fundamenty! [3]
Zmiana prawa czy ustroju wymaga ideologii - trzeba wiedzieć jaki ustrój i prawo są dobre. To jest trudniejsze niż rozpoznanie, że jacyś konkretnie rządzący są źli, brzydcy, mają drażniący tembr głosu i wykonują nieprawidłowe gesty. Żeby zmienić rząd żadna ideologia [4] nie jest potrzebna. No i w ten sposób odżegnywanie się od ideologii powoduje, że w istocie nic sensownego się nie zmienia, bo nowy rząd rządzi wciąż zgodnie z tą samą socjaldemokratyczną ideologią, wykonuje to samo prawo, bo wyborcy boją się, brzydzą się ideologii, a interesują ich tylko ludzie. No to ludzie się zmieniają, a ideologia nie.
Moim zdaniem musimy przestać interesować się ludźmi, a zacząć się interesować ideologią. Może dzięki temu za jakiś czas będziemy zwracać uwagę i na to, i na to. I będziemy zwracać uwagę na to i co, i kto, wykonuje. Bo i to, i to jest ważne. Ważne jest by odpowiednio kompetentne osoby, organizacje i instytucje wykonywały odpowiednio sensowne prawo, by realizowały mądre zasady cywilizacyjne. Trzeba zmienić i układ i system [5] - ale zmiana systemu jest póki co ważniejsza!
Precz z komuną!
 
Grzegorz GPS Świderski


Gwałty zbiorowe <- poprzednia notka

 

Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale