Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
110 obserwujących 1373 notki 1683878 odsłon
GPS, 27 marca 2014 r.

Nieskończoność kłamstwa

Koncepcje tworzenia rządu światowego, czego Unia Europejska jest przygrywką, w istocie dążą do totalnego zniewolenia człowieka. To plany globalnej hodowli ludzi.
Moim zdaniem te plany nie mają szans realizacji. Ta niemożność rządu światowego to skutek Internetu. Przy takich technicznych możliwościach przekazywania i przetwarzania informacji, jakie mamy dziś, nie jest możliwe totalne zniewolenie człowieka.
Takie zniewolenie musi opierać się o informację - o to co dociera do mózgu ludzi. Oczywiście istnieje tysiące metod manipulacji, oszukiwania, propagandy – i to się ciągle rozwija, a Internet to potęguje. Im bardziej rozwinięte techniki informatyczne, tym większe możliwości takich manipulacji. Ale też tym większe możliwości kontrmanipulacji!
Prawda jest tylko jedna a kłamstw wiele. Tę jedną prawdę można utopić w morzu kłamstw, ale nie da się już zmonopolizować jakiegoś kłamstwa - zawsze znajdzie się tysiące innych kłamstw, które je pokonają.
By opanować cały świat potrzebna będzie jedna oszukańcza ideologia. W Unii Europejskiej taką mamy – to socjaldemokracja. Ale to nieuchronnie upadnie tak jak ZSRR. Pokona ją inna oszukańcza ideologia. A ją następna - i tak dalej. Gdy nie musimy dociekać prawdy, to takich oszustw możemy tworzyć nieskończenie wiele. Jak udało się ludzi oszukać jednym kłamstwem, to da się i drugim, trzecim i tysięcznym.
A więc jest bezpiecznie. Totalnego zniewolenia nie będzie. Chroni nas przed tym nieskończoność kłamstwa.
Grzegorz GPS Świderski

Traktat o pilnowaniu <- poprzednia notka
następna notka -> Kreacjonizm walutowy

Opublikowano: 27.03.2014 14:17.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @wittek17  Na jakiej podstawie to twierdzenie?
  • @Justyna Sarnowska  A jakieś uzasadnienie?
  • @Karolina Nowicka  https://www.salon24.pl/u/gps65/622832,filantropia

Tematy w dziale