Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
129 obserwujących
1616 notek
2055k odsłon
1105 odsłon

Reprezentanci Ruchu Kukiza

Wykop Skomentuj37
Ruch Kukiza nie ma programu. Nie ma i nie będzie mieć. Kukiz to bardzo wyraźnie podkreśla. Ale za to Ruch Kukiza ma strategię zmiany ordynacji i wejścia do parlamentu i powoli zaczyna mieć ludzi. Więc spróbujmy po tych ludziach dojść do programu. No bo program to cel jaki się chce zrealizować. Program polityczny to opis ustroju jaki się chce osiągnąć, to zasady dotyczące ustaw jakie się chce uchwalić albo jakie się chce znieść. Kukiz nie ma programu, nie ma celu, nie chce go mieć, ale ma ludzi, a większość ludzi cel ma. No więc przypatrzmy się ludziom Kukiza i wydedukujmy ten program, którego nie ma. Takie informacje znalazłem w Sieci o oficjalnych reprezentantach Ruchu Kukiza:
1. Województwo zachodniopomorskie - Grzegorz Czarnecki – bezpartyjny, nigdy nie był w żadnej partii. Ma 51 lat. Jest ekonomistą, wydawcą i nauczycielem. Artysta-fotografik. Szczeciński społecznik. Zawodowo zajmuje się głównie wydawaniem książek. Jest lokalnym liderem Ruchu Obrony Wyborów i zwolennikiem JOW. „Jestem za swobodą gospodarczą, ale i za realizowaniem postulatów społecznych. Nie chcę żeby ludzie żyli w nędzy i ucisku finansowym. Jestem za kultywowaniem tradycji i dorobku Państwa Polskiego. Jestem za prawną odpowiedzialnością sędziów, prokuratorów i urzędników za decyzje, które podejmują, często niszcząc ludzi i firmy” - mówił w rozmowie z portalem 24kurier.pl.
2. Województwo pomorskie - Artur Dziambor - W przeszłości był związany z PO i PiS, później aktywnie wspierał Janusza Korwin-Mikkego. Jest członkiem Rady Głównej Kongresu Nowej Prawicy. Kandydat w wyborach samorządowych na prezydenta Gdyni. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia KoLiber. Właściciel szkoły językowej.
3. Województwo warmińsko-mazurskie - Grzegorz Paciulan - Regionalny szef Forum Związków Zawodowych. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju.
4. Województwo lubuskie - Krystian Kamiński. 32 lata. Kierownikiem logistyki w firmie transportowej w Zielonej Górze. Regionalny szef Ruchu Narodowego. Zaczynał w Młodzieży Wszechpolskiej, w której poznał Krzysztofa Bosaka, późniejszego posła LPR.
5. Województwo wielkopolskie - Agnieszka Białas - Absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, stypendystka DAAD na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. Sekretarz poznańskiego oddziału stowarzyszenia KoLiber, które zrzesza młodych intelektualistów oraz przedsiębiorców o konserwatywno-liberalnych poglądach.
6. Województwo kujawsko-pomorskie - Mirosław Piesiak - 52 lata. Mistrz paraolimpijski z 2004 r. z Atlanty w pływaniu. Medalista z Sydney i Aten. Porusza się na wózku.
7. Województwo mazowieckie - Stanisław Tyszka - Współpracował z Przemysławem Wiplerem i Jarosławem Gowinem. Był koordynatorem programowym partii Gowina Polska Razem. Ma doktorat uniwersytetu we Florencji. Były dyrektor Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej. Obecnie ekspert Centrum im. Adama Smitha. Prawnik, ekspert od deregulacji.
8. Województwo podlaskie - Romuald Bielewicz - 40 lat. Zaczynał działalność polityczną w UPR. W ostatnich wyborach samorządowych chciał zostać miejskim radnym, ale mu się nie udało. Członek Opus Dei. Przedsiębiorca z Augustowa. W zeszłorocznych wyborach samorządowych bez powodzenia startował do rady miasta z komitetu wyborczego prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. W przeszłości współpracował też z Jackiem Żalkiem, obecnym posłem Solidarnej Polski (kiedyś posłem PO).
9. Województwo dolnośląskie - Albert Łyjak - Publicysta „Gazety Obywatelskiej”, pisma wydawanego przez „Solidarność Walczącą” Kornela Morawieckiego.
10. Województwo łódzkie - Piotr Morta – 56 lat. Racjonalizator i wynalazca. Działacz związkowy i samorządowy, ekonomista, działacz podziemnej „Solidarności. Kiedyś powiatowy radny PiS. Obecnie zasiada w radzie powiatu wieruszowskiego. Jest również wiceprzewodniczącym Europejskiej Rady Zakładowej koncernu Pfleiderer AG. W 2014 roku „Dziennik Łódzki” nagrodził go tytułem samorządowca roku.
11. Województwo lubelskie - Adam Kondrakiewicz – Jest absolwentem prawa UMCS w Lublinie. Interesuję się polityką i ekonomią. Wolne chwile spędza na grze w szachy. Pasjonuje się także narciarstwem. Działa w Stowarzyszeniu KoLiber od 2012 roku. Od kwietnia do grudnia 2014 roku pełnił funkcję Prezesa. Przedsiębiorca i pracownik administracji samorządowej. Lider listy Kongresu Nowej Prawicy do sejmiku lubelskiego w wyborach samorządowych. Prowadzi własną działalność gospodarczą i pracuje w administracji samorządowej.
12. Województwo opolskie - Janusz Sanocki - Dawny burmistrz Nysy. Radny i dziennikarz. Kilkukrotnie zmieniał poglądy polityczne: był działaczem PZPR, "Solidarności", był internowany, a w latach 90 należał do KLD i UPR. Później wycofał się z polityki i zaangażował w promowanie JOW-ów. W 2011 roku był kandydatem PiS w wyborach do Senatu.
13. Województwo śląskie - Dominik Kolorz - Szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. W związku działa od 1988 roku - wstąpił do niego jeszcze podczas pracy w kopalni "Rymer". Przez osiem lat był przewodniczącym górniczej „Solidarności”.
14. Województwo świętokrzyskie - Jacek Wilk - Kandydat Kongresu Nowej Prawicy w tegorocznych wyborach prezydenckich. Ekonomista, prawnik i informatyk. W 1998 ukończył studia magisterskie na kierunkach międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne oraz finanse i bankowość w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, a w 1999 studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2001 do 2005 odbywał aplikację adwokacką w Warszawie, a następnie rozpoczął studia doktoranckie w Kolegium Gospodarki Światowej SGH. W przeprowadzonych 10 maja wyborach zajął 10 miejsce wśród 11 kandydatów, zdobywając 68 186 głosów, co stanowiło 0,46% głosów ważnych.
15. Województwo podkarpackie - Oskar Kochman - 24 lata. Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Regionalny szef Ruchu Narodowego. Podczas ostatnich wyborów samorządowych był liderem listy RN do sejmiku z Przemyśla i Jarosławia. Niegdyś asystent obecnego posła Solidarnej Polski Mieczysława Golby.
16. Województwo małopolskie - Kamila Kępińska - wcześniej nie zajmowała się polityką, nie należała do żadnej partyjnej młodzieżówki. 27 lat. Od ponad 10 lat mieszka w Krakowie. Tu skończyła liceum nr 1, słynny "Nowodworek". Później na Uniwersytecie Jagielloński ukończyła studia magisterskie z psychologii oraz podyplomowe z psychologii transportu. Z kolei na Uniwersytecie Pedagogicznym zrobiła licencjat z filologii hiszpańskiej. Prowadzi w Krakowie szkołę łączącą naukę jazdy i języków obcych. Pracuje też jako lektorka języków obcych. Włada biegle językami hiszpańskim, portugalskim i angielskim.
17. Polacy na Kresach - Maria Pyż-Pakosz - Polka ze Lwowa, ma ukraińskie obywatelstwo. Rzeczniczka stowarzyszenia „Razem dla Kresów”, redaktor naczelna Polskiego Radia Lwów, przedstawicielka Konwentu Narodowego Polski w obw. Lwowskim.
18. Polacy i Polonia w UE - Grzegorz Zatorski - Mieszka w Dublinie. Współzałożyciel Klubu Republikańskiego w Dublinie oraz „Discover Poland”. W przeszłości był związany ze Stowarzyszeniem Republikanie.
Jeszcze raz to samo, ale w skrócie:
 1. Zachodniopomorskie - Grzegorz Czarnecki – bezpartyjny jowowiec.
 2. Pomorskie - Artur Dziambor – korwinista.
 3. Warmińsko-mazurskie - Grzegorz Paciulan – związkowiec.
 4. Lubuskie - Krystian Kamiński – narodowiec.
 5. Wielkopolskie - Agnieszka Białas – koliber.
 6. Kujawsko-pomorskie - Mirosław Piesiak – inwalida sportowiec.
 7. Mazowieckie - Stanisław Tyszka – wiplerysta, gowinista, CAS-owiec.
 8. Podlaskie - Romuald Bielewicz – upeerowiec, samorządowiec, opusdeista.
 9. Dolnośląskie - Albert Łyjak – Solidarność Walcząca.
 10. Łódzkie - Piotr Morta – samorządowiec, związkowiec.
 11. Lubelskie - Adam Kondrakiewicz – korwinista.
 12. Opolskie - Janusz Sanocki – wielopartyjny jowowiec.
 13. Śląskie - Dominik Kolorz – związkowiec.
 14. Świętokrzyskie - Jacek Wilk – korwinista.
 15. Podkarpackie - Oskar Kochman – narodowiec.
 16. Małopolskie - Kamila Kępińska – lingwistka.
 17. Polacy na Kresach - Maria Pyż-Pakosz – narodowiec.
 18. Polacy i Polonia w UE - Grzegorz Zatorski – republikanin.
A więc Ruch Kukiza ma program konserwatywno-liberalno-narodowo-związkowy.
Korwiniści, wipleryści czy kolibry to konserwatywni liberałowie. Program jasny i prosty – taki jaki ma UPR, KNP czy partia KORWiN. Przedstawicieli o takich poglądach mamy 6. To są wolnościowcy.
Narodowcy to Ruch Narodowy Bosaka, Zawiszy, Kowalskiego i Winnickiego. Program też jasny i prosty – trzecia droga – połączenie wolnego rynku z socjalizmem. Czyli to co mamy teraz, tylko kto inny powinien rządzić. Przedstawicieli o takich poglądach mamy 3. To są częściowi wolnościowcy.
Związkowcy, Solidarność – też program jasny i prosty – to socjalizm, państwo opiekuńcze, socjaldemokracja. Czyli to co mamy teraz, tylko więcej socjalizmu. Przedstawicieli o takich poglądach mamy 4. To są antywolnościowcy.
Reszta, czyli 5 osób, to poglądy niewiadome, głównie JOW, czyli takie Kukizy. Ale raczej są to wolnościowcy.
Podsumowując: mamy 5 kukizowców-jowowców czyli bezideowców, i trzy grupy ideowców: 4 socjaldemokratów, 3 narodowców i 6 wolnościowców. Jeśli takie proporcję utrzymają się na listach Ruchu Kukiza, to z tego powstaną trzy kluby parlamentarne, bo bezideowcy nie założą własnego tylko się zapiszą do ideowców. Zakładając, że Ruch Kukiza uzyska 20% co da 100 posłów to będzie to: 50 wolnościowców, 20 narodowców i 30 socjaldemokratów. SLD i PSL nie wejdą do sejmu, więc z sumie będzie 5 klubów - trzy kukizowe, PO i PiS. PiS dostanie najwięcej głosów, więc będzie tworzyć koalicję rządową.
Jeśli tak, to najbliższa przyszłość Polski będzie zależała od tego ile posłów dostanie PiS, a konkretnie ile posłów zabraknie PiS-owi do większości – czy wystarczy 20, czy 30 czy może będzie potrzebne 50?
Moim zdaniem ważne jest by PiS dostało nie więcej niż 190 posłów - wtedy do większości będą potrzebowali kukizowego klubu wolnościowców. No to się wytarguje likwidację podatku dochodowego i Polska rozkwitnie. Gdy PiS dostanie 200 posłów lub więcej to wystarczy im do rządzenia socjaldemokratyczny lub narodowy klub Kukiza i wtedy będziemy w tym obecnym syfie tkwili następne 4 lata. Niemniej kluczowe będzie to byśmy wybrali jak najwięcej wolnościowców z list Kukiza.

 

Grzegorz GPS Świderski

Dwudziesty trzeci marzec <- poprzednia notka
następna notka -> Paleo

Wykop Skomentuj37
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale