Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
110 obserwujących 1373 notki 1697160 odsłon
GPS, 2 grudnia 2015 r.

PiS i PO - to samo zło! Precz z komuną!

Od dawna głoszę pogląd, że PO i PiS specjalnie się od siebie nie różnią. Obie partie realizują program socjaldemokratyczny. Obie rujnują Polskę. Takie notki napisałem pokazując, że PiS i PO to takie samo zło:
Ale niestety może się okazać, że nie miałem racji. Może się okazać, że PiS to jednak większe zło. Nie chodzi mi o ostatnie przepychanki wokół Trybunału Konstytucyjnego - w tej aferze PiS i PO się nie różnią - obie partie tak samo naginają prawo dla swoich potrzeb.
Dużo poważniejszym problemem jest to, co proponuje pisowski wiceminister pracy Marcin Zieleniecki i pisowski prezydent Andrzej Duda. Chodzi o pomysł dodatkowego opodatkowania pracy w postaci zwiększenie składek na ZUS dla każdego rodzaju umowy - o pracę, zlecenie, o dzieło i dla samozatrudnionych. Tu informacje na ten temat: ZUS od każdej umowy. Nowy projekt ustawy skierowany przez Prezydenta
Jeśli PiS zrealizuje ten pomysł, to doprowadzi Polskę ruiny w kilka lat. Oczywiście w żaden sposób te pomysły nie spowodują zwiększenia wpływów do budżetu państwa -  bo po prostu większość młodzieży wyjedzie na wyspy, a starzy przejdą do szarej strefy. Wzrośnie oficjalne bezrobocie. Wzrośnie liczba ludzi rejestrujących swój biznes zagranicą. Wzrośnie liczba płacących składki emerytalne przez KRUS. ZUS zbankrutuje szybciej. Gospodarka spowolni. Deficyt budżetowy wzrośnie. To wcale nie będzie lepsze niż powolne gnicie z PO. Zostanie już tylko kamieni kupa.
Pomysły PiS-u są tragiczne. Jeśli teraz przejmują pełnię władzy - i wykonawczej, i ustawodawczej, i sądowniczej - po to by móc swobodnie zwiększać opodatkowanie, zwiększać ZUS, zwiększać etatyzm państwa, to wróży to jak najgorzej dla Polski. Rządy PiS-u okażą się gorsze od PO. Nie przetrwamy 4 lat zwiększania socjalizmu. Źle się stało, że PiS ma samodzielną większość, źle, że ma prezydenta, źle, że obstawią sądy i trybunały swoimi ludźmi. Źle, że uchwalą więcej ustaw niż uchwalała PO. Źle, że zwiększają podatki.
Było źle, a będzie jeszcze gorzej. Wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Ale niestety tak działa demokracja. Polacy niczego się nie uczą. Ciągle głosujemy na socjaldemokratów. I ciągle na coraz gorszych. Ech…
Precz z komuną!
Grzegorz GPS Świderski

Temperatura <- poprzednia notka
następna notka -> Samoobrona

Opublikowano: 02.12.2015 23:03.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • No to weźmy taką informację prasową: "Według medyków, zmiana w jego zachowaniu nastąpiła...
  • @Styku  Tak to ciekawe! On miał do dyspozycji tylko stacje: TV4, Info Planszowy, TVP Polonia,...
  • @kormoran321  Jeśli chcemy dowiedzieć się prawdy składając ją ze strzępków informacji,...

Tematy w dziale