Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
129 obserwujących
1615 notek
2053k odsłony
1374 odsłony

PiS i PO - to samo zło! Precz z komuną!

Wykop Skomentuj51
Od dawna głoszę pogląd, że PO i PiS specjalnie się od siebie nie różnią. Obie partie realizują program socjaldemokratyczny. Obie rujnują Polskę. Takie notki napisałem pokazując, że PiS i PO to takie samo zło:
Ale niestety może się okazać, że nie miałem racji. Może się okazać, że PiS to jednak większe zło. Nie chodzi mi o ostatnie przepychanki wokół Trybunału Konstytucyjnego - w tej aferze PiS i PO się nie różnią - obie partie tak samo naginają prawo dla swoich potrzeb.
Dużo poważniejszym problemem jest to, co proponuje pisowski wiceminister pracy Marcin Zieleniecki i pisowski prezydent Andrzej Duda. Chodzi o pomysł dodatkowego opodatkowania pracy w postaci zwiększenie składek na ZUS dla każdego rodzaju umowy - o pracę, zlecenie, o dzieło i dla samozatrudnionych. Tu informacje na ten temat: ZUS od każdej umowy. Nowy projekt ustawy skierowany przez Prezydenta
Jeśli PiS zrealizuje ten pomysł, to doprowadzi Polskę ruiny w kilka lat. Oczywiście w żaden sposób te pomysły nie spowodują zwiększenia wpływów do budżetu państwa -  bo po prostu większość młodzieży wyjedzie na wyspy, a starzy przejdą do szarej strefy. Wzrośnie oficjalne bezrobocie. Wzrośnie liczba ludzi rejestrujących swój biznes zagranicą. Wzrośnie liczba płacących składki emerytalne przez KRUS. ZUS zbankrutuje szybciej. Gospodarka spowolni. Deficyt budżetowy wzrośnie. To wcale nie będzie lepsze niż powolne gnicie z PO. Zostanie już tylko kamieni kupa.
Pomysły PiS-u są tragiczne. Jeśli teraz przejmują pełnię władzy - i wykonawczej, i ustawodawczej, i sądowniczej - po to by móc swobodnie zwiększać opodatkowanie, zwiększać ZUS, zwiększać etatyzm państwa, to wróży to jak najgorzej dla Polski. Rządy PiS-u okażą się gorsze od PO. Nie przetrwamy 4 lat zwiększania socjalizmu. Źle się stało, że PiS ma samodzielną większość, źle, że ma prezydenta, źle, że obstawią sądy i trybunały swoimi ludźmi. Źle, że uchwalą więcej ustaw niż uchwalała PO. Źle, że zwiększają podatki.
Było źle, a będzie jeszcze gorzej. Wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Ale niestety tak działa demokracja. Polacy niczego się nie uczą. Ciągle głosujemy na socjaldemokratów. I ciągle na coraz gorszych. Ech…
Precz z komuną!
Grzegorz GPS Świderski

Temperatura <- poprzednia notka
następna notka -> Samoobrona

Wykop Skomentuj51
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale