Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
94 obserwujących 1242 notki 1472051 odsłon
GPS, 4 lutego 2017 r.

Wszystko ma sens

215 2 1 A A A
Mottoprawa strona to ta, po której jest noga, której duży palec jest po lewej stronie.
Z serii: przygody technologiczne.
Wszystko, co nam się zdarza, ma głęboki sens - tylko czasem nie wiemy jaki. Otóż miałem kiedyś taką sytuację:
Na tablecie ekran mi się przekręca w każdą stronę i to jest fajne. To znaczy ja przekręcam ekran, a on się nie przekręca. W bok, do góry nogami, wszystkie strony działają. Czyli nie działają. Czyli jest ciągle równo pomimo przekręcania. Rozumiecie?
A na telefonie nie chciał się przekręcić do góry nogami, to znaczy w bok go przekręcam, a on się nie przekręca, czyli jest równo, a do góry nogami się nie przekręca, czyli przekręca, czyli jest do góry nogami, czyli nie jest równo. Rozumiecie?
A było mi to bardzo potrzebne, bo wtyczka do ładowania była od góry, a ja chciałem od dołu, bo tak jest wygodniej w samochodzie. Opieprzyłem wszystkich programistów, jakich znam, że to obciach. No ale w końcu sobie zainstalowałem specjalną apkę na telefon, która przekręca ekran do woli - jak w tablecie. Czyli jak nie kręcić to jest równo. No i go przekręciłem do góry nogami i jadę samochodem bardzo zadowolony - z kablem zwisającym w dół, a nie sterczącym do góry. Rozumiecie?
A potem wysiadłem, schowałem telefon do kieszeni i idę ulicą. A tu ktoś dzwoni. Więc odbieram telefon i nic nie słyszą - zgłośniłem na maksa i słyszę jak przez mgłę. Już chciałem znów opieprzyć wszystkich programistów, którzy nie potrafią zgłośnienia oprogramować, kiedy skojarzyłem, że gadam do głośnika, a słucham mikrofonu, a zgłośnienie to ściszenie, bo mam telefon do góry nogami. Czyli telefon jest do góry nogami, choć wygląda równo. Rozumiecie?
Ja sobie w końcu poradziłem, ale przeciętny user by dzwonił z reklamacją, że się głośnik popsuł i byłby podwójnie wkurzony, bo musiałby dzwonić z pożyczonego. A jakby pożyczony też miał apkę przekręcającą ekran do góry nogami, to by był wkurzony potrójnie. To zablokowanie przekręcania ekranu telefonu ma więc sens. Utrudnia życie niektórym ludziom, ale ułatwia pracę pomocy technicznej. Rozumiecie?
Więc cokolwiek nam się zdarzy, a uznamy to za głupie, też ma pewnie jakiś sens, tylko musimy poczekać na sytuacje, kiedy to się okaże zbawienne.

Grzegorz GPS Świderski


Sprawy gówno warte  <- poprzednia notka
następna notka -> Czy każde zabicie jest złe?

Tagi: gps65, sens, technologia, komórki, dół, góra, prawo, lewo
Opublikowano: 04.02.2017 22:40.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oczywiście, że spór to starcie z przeciwnikiem. Nie ja to tak traktuję, ale tak jest w naszej...
  • Nie odbieram dyskutantowi możliwości poszukiwania prawdy, ale uważam, że jako dyskutant może...
  • To nie jest tok mojego rozumowania. Zalecam ponowną lekturę - teks jest krótki, można go...

Tematy w dziale Technologie