Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
99 obserwujących 1287 notek 1541596 odsłon
GPS, 26 sierpnia 2017 r.

Księstwo lenne

752 41 1 A A A

Socjalizmu obalić się nie da. Obecne państwo będzie socjalistyczne do końca - naszego lub swojego. Nie da się go zreformować, bo większość ludzi zawsze będzie chcieć redystrybucji i etatyzmu. Zawsze większość będzie chciała, by odbierać ludziom przemocą owoce ich pracy i dawać to pod zarząd urzędników. Więc w demokracji socjalizm musi się rozwijać.

Dlatego zamiast obalać, albo reformować państwo polskie, proponuję się od niego oddzielić. Oczywiście nie da się ot tak odłączyć, bo państwo to aparat przemocy i czy chcę, czy nie, muszę przestrzegać jego głupich praw, bo jak nie, to mnie wsadzą do więzienia. Więc wszystkie haracze, które nakłada to głupie państwo, płacić muszę.

No to proponuję założyć księstwo lenne. Można policzyć ile muszę płacić na tego obecnego zaborcę i uznać, że to jest lenno, które trzeba płacić silniejszemu tyranowi. Polityczna droga ku wolności to powinny być negocjacje z zaborcą dotyczące takiego lenna. Jeśli znajdę dwa miliony chętnych do uwolnienia się od socjalizmu, to możemy wprowadzić kilkunastu posłów do parlamentu i rozpocząć pertraktacje.

Nasze księstwo lenne nie musi mieć spójnego terytorium. Możemy być jak dawne ordynacje rodowe - rozproszone działki po całej Polsce. Może być to teren działek tych dwóch milionów ludzi dążących do wolności.

Załóżmy po prostu nieformalną z punktu widzenia tego państwa, ale formalną z punktu widzenia sensu, rozproszoną wolnościową gminę, księstwo wolnych ludzi, które będzie dążyć do uzyskania niepodległości od obecnego socjaldemokratycznego zaborcy. Załatwmy sobie realną suwerenność, nawet jeśli miała by być częściowa, nawet gdyby była lennem.

Ustrój księstwa możemy wprost skopiować z księstwa Liechtenstein - przyjąć ich konstytucję i wszystkie ustawy, tylko nazwy prowincji pozmieniać. Oni tam mają prawo do secesji. Nic specjalnego wymyślać nie trzeba. Kto się zgłasza jako obywatel takiego polskiego księstwa?

Grzegorz GPS Świderski


PS. Notki powiązane:


Sankcje  <- poprzednia notka

następna notka -> Bestie z Rimini


Tagi: gps65, księstwo, secesja, wolność

Opublikowano: 26.08.2017 19:12. Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 20:42.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "Udokumentowane fakty trzeba sądowi dostarczyć na tacy." Nie. Na tacy sądowi dostarcza się...
  • Nieskuteczność ustawy oznacza, że za żadną wypowiedź w niej określoną nie da się nikogo...
  • "Sąd ustala fakty??? " Tak, sąd ustala fakty. W ogóle nic innego nie robi. To jest podstawowy...

Tematy w dziale Polityka