Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
153 obserwujących
1894 notki
2404k odsłony
  2250   3

Dupologia elementarna

       Gramatyka jest wielokroć ważniejsza niż semantyka w stosunkach międzyludzkich. Bo chodzi o nawiązywanie więzów społecznych. Małpy się iskają, bo mają to w genach, ludzie plotkują zdaniami podrzędnie, nadrzędnie i wielokrotnie złożonymi, nie tylko z podmiotem i orzeczeniem, ale z okolicznikami, przydawkami, deklinacją, fleksją, imiesłowami czynnymi i biernymi etc., bo też to mają w genach. Po prostu dobrze się czujemy jak gadamy. Od gadania, czytania, pisania, słuchania, wydzielają się nam endorfiny. A dziewczynom podwójnie!

       Gdy się chce zbajerować babkę, to głównie słowami. A babka faceta bardziej wyglądem kusi. Geny języka tkwią głównie w chromosomach X!!!

       Kultura nie może tego zniszczyć - może co najwyżej okiełznać. Nie da się okiełznać natury potępiając ją! Nie da się pokonać babskiego plotkowania uznając je za złe. Bo to nie jest złe! Trzeba do tej babskiej gramatyki dodać więcej semantyki. Należy filozofować! A nie likwidować gadanie, wyśmiewać się z gadania. Więcej gadania!!!, nawet głupiego!

       I tu wkracza pojęcie prawdy. Trzeba zrozumieć, że język ma wiele zastosowań. Nie tylko jest po to by przekazywać prawdę. Bóg dał nam Słowo (i w genach, i w opowieściach) nie tylko byśmy poznali Prawdę, ale też dla zabawy! Nigdy żadnej prawdy nie poznamy, jeśli nie będziemy ze sobą gadać. Nigdy niczego nie zrozumiemy, jeśli nie zaczniemy od zabawy tym, co nam służy do zrozumienia. Każdy filozof był wychowany przez matkę, która albo czytała prasę kobiecą, albo plotkowała w maglu, albo szczebiotała z koleżankami przy ognisku. Tylko dlatego mógł cokolwiek wymyślić, że za młodu bawił się z matką w gadanie. Prawda jest nieodłączna od języka. W istocie Bóg dał nam Zdania, a nie Słowo. Ale zanim zrozumieliśmy zdania, musieliśmy zrozumieć matkę. Bez ględzenia matki w ogóle nic byśmy nie zrozumieli. Najgorsza matka człowieka jest lepsza niż najlepsza matka zwierzęcia, bo po prostu nasza gada. Prasa kobieca jest dobra.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Nowe ACTA <- poprzednia notka

następna notka -> Przemoc

Tagi: gps65, śmiech, śpiew, plotki, prasa kobieca, fundamenty, ewolucja, chrześcijaństwo, wartości, kobieta, filozofia.Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo