2 obserwujących
114 notek
32k odsłony
32 odsłony

KONCERT LISTOPADOWY

Wykop Skomentuj

Miesiąc listopad to miesiąc pamięci narodowej. Rozpoczyna się Dniem Wszystkich Świętych oraz Zaduszkami, kiedy wracamy pamięcią do naszych bliskich, których już za życia nie spotkamy. Ta dekada kończy się wielkim świętem odzyskania niepodległości, który przypada na dzień 11 listopada.

Czas komunistyczny PRL pomijał to święto, zacierał je w naszej świadomości. Ale dzień 11 listopada jest umownym dniem odzyskania niepodległości Polski po 123 latach zaborów państwa polskiego przez Rosję, Austrię oraz Prusy.

To nie był dzień zwykły, ustalony konwencjami. Był to okres trudny, wymagający odwagi i poświęcenia, okres zbrojnej walki z żołnierzami państw zaborczych. Nie można było też zaniechać zabiegów politycznych, negocjacji z przedstawicielami innych państw... poparcia na arenie politycznej.


Z tej okazji z recitalem pieśni z tamtego okresu wystąpi Waldemar Zaborski a przewidziane jest współuczestnictwo zebranych w wykonaniu tych starych, polskich pieśni żołnierskich, pieśni znanych każdemu, komu zależało na własnym państwie, niezależnym i silnym - na Polsce.


image


Spotkanie odbędzie się w Klubie ANNA przy ulicy Zielińskiego 123 (pawilon przy skrzyżowaniu ulic Zielińskiego oraz Swobodnej) o godzinie 18 we wtorek, 12 listopada 2019.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale