3 obserwujących
28 notek
8156 odsłon
  133   0

70 lat - 70 porażek

Putinowi życzymy natychmiastowego zakończenia jego nędznej egzystencji na tym świecie. Najlepszym prezentem, jaki może sobie dać, jest samozniszczenie.

Putinowi życzymy natychmiastowego zakończenia jego nędznej egzystencji na tym świecie. Najlepszym prezentem, jaki może sobie dać, jest samozniszczenie.


image


Jak krwawy dyktator Putin złamał zęby na ukraińskim ruchu oporu

Mógłby to być zwykły jesienny dzień, gdyby nie jedno niefortunne nieporozumienie. Mówimy o Putinie. A skoro ma dziś 70 lat, i tyle samo porażek przez ostatnie 7 miesięcy.Oczywiście wkradają się myśli, że Putin został usunięty dawno temu. Albo przewlekła choroba, albo konkurencja na Kremlu. Jeśli jeszcze żyje, niech te 70 - a jest ich wiele więcej - niepowodzeń, staną się kością w jego gardle.

70 porażek Putina, których nie przeżyje

„Zabrał” Kijów w 2-3 dni

Zacznijmy od największej porażki Putina od rozpoczęcia inwazji na pełną skalę. Mówimy o jego mokrym śnie, by za 2-3 dni przejąć kontrolę nad Kijowem. Najeźdźcom nie udało się tego zrobić nawet po 2-3 tygodniach, a po 2-3 miesiącach nic się nie zmieniło.

Haniebna ucieczka Rosjan z rejonu Kijowa

I bez względu na to, jak gloryfikowali „drugą armię świata”, okupanci w panice uciekli z rejonu Kijowa pod koniec marca , a potem – z rejonów Sumy i Czernihowa. Eksperci uważają tę porażkę za punkt zwrotny.

Charków okazał się zbyt trudny dla Putina

Putin dążył do zdobycia Kijowa tylko po to, by zmienić władzę. Miastem, o które postawił zbyt wysoką stawkę, jest Charków. Ale miasto wytrwało. I choć wróg codziennie mści się za swoją porażkę, pozostaje Ukraińcem.

Chersoń był zajęty, ale nie "zepsuty"

Pomimo tego, że Chersoń znajduje się pod okupacją od pierwszych dni inwazji, Putin również tutaj nie osiągnął swoich celów. Mieszkańcy Chersonia - odważni i zdesperowani - wyszli na protest, próbując wypędzić wroga. A teraz aktywnie działają tam partyzanci, którzy zadają straty wrogom.


image


Putin i jego nieudana aneksja

I choć o pseudoreferendach mówiło się prawie co miesiąc, w obwodach chersońskim, zaporoskim, ługańskim i donieckim mogły się one odbyć dopiero pod koniec września. Cztery anektowane regiony powinny być osiągnięciami Putina, ale były to jego ostatnie porażki. Przecież widzimy, że z każdym dniem okupowanych terytoriów jest coraz mniej.

Godne uwagi Siły Zbrojne Ukrainy posuwają się do przodu: ile terytoriów i gdzie żołnierze ukraińscy wyzwolili w pierwszych dniach października

8 lat - 8 pakietów sankcji

W ciągu 8 lat wojny na Rosję nałożono 8 pakietów sankcji. Oto główne z najnowszych ograniczeń, które dotyczą:

import materiałów stalowych,

odmowa inwestowania w sektor energetyczny Rosji,

zakaz importu węgla i innych paliw stałych,

embargo na rosyjską ropę,

odłączenie od SWIFT kilku rosyjskich banków.

Ukraina nadal otrzymuje pomoc wojskową

Mówimy nie tylko o dostarczaniu broni naszemu państwu, ale także o szkoleniu wojska. Cały cywilizowany świat zjednoczył się i jest gotów dać prawie ostatniego grosza, by pokonać wroga. I to jest poważna porażka Putina!


image


Rosja kupuje pociski artyleryjskie z Korei Północnej

Nieważne, jak bardzo ropucha – Putin – chwali swoje bagno, ale wszyscy widzimy, że jest ono już dawno płytkie i wyschnięte. To samo dotyczy wyposażenia armii rosyjskiej. Okupanci mają tak poważne problemy, że są dosłownie zmuszeni kupować pociski artyleryjskie z KRLD.

A Iran ma drony

Wróg losowo wystrzelił szaloną ilość rakiet przez 7 miesięcy, co zdecydowało się użyć, jak mówią ludzie, „rakiet dla biednych”. Albo, poważnie, drony Shaheed-136 kupione w Iranie.

Najpotężniejszy cios pochodzi z Chin

Putin nie czekał na wsparcie szefa Chin, bo Xi Jinping nie został sojusznikiem Rosji. Nie mówimy tylko o Chinach. Głowa państwa ogłosiła swoje poparcie dla Kazachstanu dzień wcześniej. Takie ostrzeżenie dla Putina, jeśli on też chce ją zaatakować. Przypomnijmy, że prezydent Kassym-Jomart Tokayev nie tylko potępia działania Rosji. Od samego początku odmawiał uznania „LNR” i „DNR”.

A Putin nie jest już nawet „przywódcą regionalnym”

Wojna na pełną skalę z Ukrainą pokazała słabość Rosji, a także jej wojsk. Dlatego OUBZ, która powinna stać się żałosną parodią NATO, ma wszelkie szanse rozpadu. I nie chodzi tylko o to, że Kazachstan odpowiedział. Armenia również dąży do zmiany wektora na Zachód. A wszystko dlatego, że ta pseudoorganizacja nie pomogła krajowi z powodu zaostrzenia się wojny z Azerbejdżanem. Nie zostawiamy naszych, prawda?

Tymczasem NATO się rozszerza

Skoro wspomnieliśmy o NATO, zauważamy, że Rosja tak bardzo bała się jego ekspansji, że jej strach ma szansę się wkrótce spełnić. Putin miotał swoją bronią, więc nawet neutralna Szwecja i Finlandia zdecydowały się nie wahać, składając wniosek o przystąpienie do Sojuszu. Wiśnią na torcie, że tak powiem, była odpowiednia aplikacja z Ukrainy . Nasze państwo złożyło go w dniu ogłoszenia przez Putina aneksji czasowo okupowanych terytoriów. Kolejny policzek, na który ten cholerny dyktator zasłużył.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale