3 obserwujących
29 notek
8659 odsłon
  268   3

Upokarzająca porażka Putina

Druga armia trzeciego świata dziewiąty miesiąc prowadzi trzydniową specjalną operację wojskową i wszystko idzie zgodnie z planem

Pod potężnym atakiem Sił Zbrojnych Ukrainy Rosjanie musieli dosłownie uciekać z Chersoniu. Należy jednak traktować to nie jako osobny przypadek, ale jako cały łańcuch wydarzeń

Po udanej kontrofensywie Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Rosjanie uciekli z obwodu charkowskiego, a teraz uciekają z prawego brzegu obwodu chersońskiego.

Kontrofensywa Sił Zbrojnych Ukrainy rozpoczęła się w pierwszych dniach września 2022 roku. Biorąc pod uwagę topografię terenu, dla ukraińskich wojsk było to bardzo trudne.

Jednak odważni żołnierze z sił obronnych Ukrainy potrafili stworzyć dla zbrodniczych okupantów prawdziwe piekło, każdego dnia wyzwalając metr po metrze wcześniej utraconej ziemi.

Minęły 2 miesiące, nim rosyjska obrona faktycznie się rozpadła. Do tego stopnia, że ​​ucieczka z Chersonia musiała zostać ogłoszona na szczeblu Ministerstwa Obrony i Sztabu Generalnego Armii Rosyjskiej. Stało się to 9 listopada.

Po 2 trudnych dniach żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy wkroczyli do Chersonia . Ministerstwo Obrony oficjalnie potwierdziło, że Ukraina ma prawie całkowitą kontrolę nad Chersoniem i przyległym regionem.

image


Druga armia trzeciego świata dziewiąty miesiąc prowadzi trzydniową specjalną operację wojskową i wszystko idzie zgodnie z planem

Ciężkie czasy-rzekł ruski sołdat przeprawiając się przez Dniepr ze skradzionym z wieży kościoła zegarem.W każdym ruskim domu musi być kilka rzeczy. Portret Putina na ścianie, stojąca łada na podwórzu, wychodek, onuce, czaj.

Co jeszcze?

image

Chersoń był jedyną stolicą obwodu Ukrainy, która Rosjanom udało się zdobyć od 24 lutego. Putin ogłosił Chersoń „ziemią rosyjską” zaledwie 5 tygodni temu, a teraz zbrodniarze uciekli w popłochu z miasta pod naciskiem sił zbrojnych Ukrainy na lewy brzeg Dniepru.Tchórzliwa ucieczka Rosjan otwiera możliwość ofensywy w kierunku Krymu, który w tej sytuacji zostanie odseparowany, ze względu na zniszczenia jakich doznał kilka tygodni temu most Krymski a to główny kanał zaopatrzenia anektowanego półwyspu. Chersoń jest w tej sytuacji miastem kluczowym i "bramą Krymu".Teraz ukraińscy żołnierze "sprzątają" miasto .

Mieszkańcy miasta proszeni są o pozostanie w domu, ale radośnie świętują na centralnym placu


Kiedy i jak zakończy się wojna na Ukrainie?

O tym w polecanym filmie


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale