Husky 1978 Husky 1978
289
BLOG

Imperium musi upaść

Husky 1978 Husky 1978 Polityka Obserwuj notkę 11
Po nieudanym buncie Prigożyna świat zobaczył, że proces upadku reżimu dzieje się na naszych oczach i może nastąpić szybciej, niż można się spodziewać.

Czy Ukraina jest gotowa na upadek Rosji? Czy Zachód jest gotowy na upadek Rosji?

Wielu ludzi nie wie, że pierwotnie cała idea Boga wzięła się z porządkowania chaosu. Coś, co było tak nieskończenie trudne, że musieli stworzyć metafizyczną istotę, aby to zrobić. Fundamenty Rosji są znacznie słabsze, niż ktokolwiek przypuszczał przed zeszłym tygodniem.image


Do ostatnich wydarzeń wielu zachodnich polityków i ekspertów uważało, że władza w Rosji jest monolityczna i choć Putin nie będzie rządził wiecznie, będzie miał następcę, który zachowa jedność i sztywność systemu i samej Rosji.

Rozważano upadek reżimu Putina, ale nie upadek Rosji jako państwa. Dało się to zauważyć w tematach wielu zagranicznych konferencji i podobnych wydarzeń - nie zapraszano przedstawicieli mniejszości rosyjskich wraz z resztą liberalnych Rosjan, nie poruszano kwestii upadku i dekolonizacji Rosji.

Po nieudanym buncie Prigożyna świat zobaczył, że proces upadku reżimu dzieje się na naszych oczach i może nastąpić szybciej, niż można się spodziewać.

Niewykluczone, że nastąpi upadek państwa rosyjskiego.

Widzieliśmy chaos, jaki zapanował w ciągu tych 24 godzin. Chaos stanowi ogromne zagrożenie dla całego świata, ponieważ broń nuklearna może dostać się pod kontrolę niektórych zbirów (a jak widzieliśmy, jest to możliwe).Problem polega na tym, że tylko narody i władze tworzące Rosję będą aktorami wydarzeń i że tak jak w sobotę będziemy tylko widzami, zdumionymi lub nie, z konieczności nieprzewidywalnym scenariuszem i że dopiero po może zareagować.Sam Kreml musi zostać pozbawiony władzy geopolitycznej. W końcu centrum Rosji miało należeć do Europy, a większa część do społeczności północnoazjatyckiej

Imperium musi upaść. Dekolonizacja musi nastąpić. Ale chore imperium nie może pociągnąć za sobą całego świata. Ten kraj może i powinien być podzielony. Ale ich mongolska kultura/natura pozostanie niezmieniona. Nigdy nie będą chcieli niczego innego poza „silnym mężczyzną”

Zachód powinien pilnie wesprzeć wygnańców (Rosjan) w tworzeniu sieci i budowaniu struktur. Członkowie federacji powinni otrzymać wsparcie w budowaniu narodu i demokracji. Kiedy nadejdzie czas, musi działać szybko. Niech wszyscy będą przygotowani.Ludność Rosji nie zazna wolności, dopóki Rosja nie upadnie. . Im szybciej zostanie rozbita tym lepiej. Im szybciej zostanie zdecentralizowana, tym lepiej. Nie popełnic tylko błędu, który popełnił Gorbaczow, myśląc, że to może trwać.

Najwyższy czas opracować strategię i przemyśleć możliwe warianty rozwoju wydarzeń. A Ukraina, jako kraj, który sprzeciwia się i jest w stanie przeciwstawić się Imperium Rosyjskiemu, może i musi oferować własne scenariusze i opcje.

Osobiście uważam, że najlepszą opcją dla świata jest przekształcenie Rosji w konfederację, w której nie będzie silnej i nieodpowiedzialnej władzy centralnej.Przyszły traktat pokojowy musi być ostateczny i obejmować wiele rzeczy. Warunki przyszłego pokoju muszą być wystarczająco surowe, w tym całkowita denuklearyzacja Rosji i trwałe wyrzucenie Rosji z Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Husky 1978
O mnie Husky 1978

Polak na emigracji

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka