0 obserwujących
41 notek
19k odsłon
  205   0

Czy ta wojna jeszcze trwa?

Czym jest ten film? Na pewno jest dobrze technicznie i warsztatowo zrobionym przekazem pewnej fabuły opartej bardzo swobodnie na pewnych ramach historycznych. Zaczyna się ona w roku 1941, i kończy się gdzieś pod koniec 1945 roku. Wpisuje się w trwający od wielu lat pełzający proces pisania na nowo historii Niemiec i historii Niemców, zmierzający do uwolnienia się od upioru odpowiedzialności za zbrodnię Holokaustu, eksterminacji Narodu Polskiego i innych narodów i wszystkich tych usankcjonowanych politycznie i prawnie przez samych siebie działań Niemców "na wschodzie".

Proces ten jest wspierany bardzo pośrednio, ale konsekwentnie i skutecznie przez państwo niemieckie w formie dofinansowań i politycznego poparcia dla różnego rodzaju ugrupowań, których cel działania zawiera w drugiej linii programową antypolskość.

Film wprowadzany do obiegu społecznego poprzez celową i "totalną" akcję propagandową obejmującą wszelkie media, łącznie z internetem, reklamowany euforycznie przez współpracowników spółki filmowej, komentatorów i dziennikarzy, spotkał się z zainteresowaniem niemieckich widzów. Na facebooku strona filmu na ponad 10 tys fanów, a film oglądało ponad 7 milionów Niemców. Film kosztował 15 milionów euro,był robiony kilka lat- tu nie ma przypadków, wszytko zaplanowane!

Po takim sukcesie, powstające spontanicznie protesty Polaków powodują uorganizatorów i części niemieckiej publicznościniedowierzanie, zdziwienie i wściekłość.

"Czego oni chcą? Doskonały film!", " Ich reakcja (Polaków) wskazuje na to, że jeszcze nie pogodzili się z własną historią", " Polska i Węgry to najbardziej antysemickie kraje " - to tylko część wpisów na forach internetowych. Fora te są administrowane przez współpracowników spółki filmowej, niewygodne komentarze są cenzurowane a dyskutujący banowani:

Czy to nowy symbol facebookowej Europy : "JEST DOBRZE W BANDAŻU" ?


O co jeszcze chodzi tym filmie ? Chodzi o kasę, kasę i kasę. Na forach podaje się, że sprzedano pierwszą partię wypalonych DVD , po około 20 euro za komplet. Poszły jak świeże bułeczki Druga (zapewnie) jest już tłoczona, jest popyt.


Czy ta wojna jeszcze trwa?

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale