Blog
po co tyle brodzenia przy brzegu?
Sławomir Wojciech Hałaczkiewicz
Sławomir Wojciech Hałaczkiewicz inżynier, członek założyciel P
0 obserwujących 41 notek 18362 odsłony
Sławomir Wojciech Hałaczkiewicz, 28 marca 2013 r.

Czy ta wojna jeszcze trwa?

Czym jest ten film? Na pewno jest dobrze technicznie i warsztatowo zrobionym przekazem pewnej fabuły opartej bardzo swobodnie na pewnych ramach historycznych. Zaczyna się ona w roku 1941, i kończy się gdzieś pod koniec 1945 roku. Wpisuje się w trwający od wielu lat pełzający proces pisania na nowo historii Niemiec i historii Niemców, zmierzający do uwolnienia się od upioru odpowiedzialności za zbrodnię Holokaustu, eksterminacji Narodu Polskiego i innych narodów i wszystkich tych usankcjonowanych politycznie i prawnie przez samych siebie działań Niemców "na wschodzie".

Proces ten jest wspierany bardzo pośrednio, ale konsekwentnie i skutecznie przez państwo niemieckie w formie dofinansowań i politycznego poparcia dla różnego rodzaju ugrupowań, których cel działania zawiera w drugiej linii programową antypolskość.

Film wprowadzany do obiegu społecznego poprzez celową i "totalną" akcję propagandową obejmującą wszelkie media, łącznie z internetem, reklamowany euforycznie przez współpracowników spółki filmowej, komentatorów i dziennikarzy, spotkał się z zainteresowaniem niemieckich widzów. Na facebooku strona filmu na ponad 10 tys fanów, a film oglądało ponad 7 milionów Niemców. Film kosztował 15 milionów euro,był robiony kilka lat- tu nie ma przypadków, wszytko zaplanowane!

Po takim sukcesie, powstające spontanicznie protesty Polaków powodują uorganizatorów i części niemieckiej publicznościniedowierzanie, zdziwienie i wściekłość.

"Czego oni chcą? Doskonały film!", " Ich reakcja (Polaków) wskazuje na to, że jeszcze nie pogodzili się z własną historią", " Polska i Węgry to najbardziej antysemickie kraje " - to tylko część wpisów na forach internetowych. Fora te są administrowane przez współpracowników spółki filmowej, niewygodne komentarze są cenzurowane a dyskutujący banowani:

Czy to nowy symbol facebookowej Europy : "JEST DOBRZE W BANDAŻU" ?


O co jeszcze chodzi tym filmie ? Chodzi o kasę, kasę i kasę. Na forach podaje się, że sprzedano pierwszą partię wypalonych DVD , po około 20 euro za komplet. Poszły jak świeże bułeczki Druga (zapewnie) jest już tłoczona, jest popyt.


Czy ta wojna jeszcze trwa?

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Amstern A gdzie jest sąd stojący ponad niemieckimi sądami?
  • @Marek Błaszkowski mylisz Waść Rusina i Moskwicina
  • @Wiktor Wektor członkowie PZPR zawsze byli dla was bohaterami, niektórzy dostali nawet...

Tematy w dziale