Blog
po co tyle brodzenia przy brzegu?
Sławomir Wojciech Hałaczkiewicz
Sławomir Wojciech Hałaczkiewicz inżynier, członek założyciel P
0 obserwujących 41 notek 18350 odsłon
Sławomir Wojciech Hałaczkiewicz, 9 czerwca 2013 r.

Doszło już do tego, że żydowska gazeta pisze o "polskich obozach

Być może tytuł  z The Jewish Daily Forward będzie powodem do interwencji ambasadora i krótkiej notki sprostowującej, gdzieś w środku gazety lub w internecie w miejscu, gdzie nikt nie czyta. Należy się spodziewać, że za kilka tygodni przeczytamy następny artykuł lub ukaże się książka na temat "polskich obozów" Tego rodzaju bezkarna działalność publicystyczna wpływająca także na podświadomość czytelnika nie wróży dla Polaków nic dobrego.  Sytuacja taka jest wynikiem wieloletniego braku odpowiedniej reakcji na tego rodzaju hasła. Przecież  nie jest odpowiednią reakcją wysłanie listu protestacyjnego!

Nie można tego lekceważyć. Wydanie angielskie gazety The Jewish Daily Forward miało na początku 2013 nakład 28.000 egzemplarzy, a wydanie internetowe osiąga miesięcznie około 400.000 unikalnych użytkowników. Wydanie w jidisz odpowiednio: 2.100 egzemplarzy i  6.000 unikalnych użytkowników. (wiki)

Z rosnących problemów finansowych na początku tego roku zostało zmienione wydanie jidisz na 2- tygodniowe, oraz wprowadzona została codzienna aktualizacji formy internetowej

Jest więc wytłumaczenie, dlaczego The Jewish Daily Forward wdaje się w awanturę. Szukają szumu publicznego w celu zwiększenia zainteresowania swoim plajtującym (dwu)tygodnikiem.

Właściwą taktyką powinno być tu brak oczekiwanego przez prowokatorów rozgłosu i równoległe działania w sądach w celu uzyskania odszkodowania, w takie wysokości, aby zabolało.

Na problemy finansowe gazety najlepsza będzie jej upadłość z powodu wypłaty odszkodowania za nieodpowiedzialne prowokacje.

Miejmy nadzieję, że "Reduta Dobrego Imienia" www.http://reduta-dobrego-imienia.pl/ będzie bardziej aktywnie i skutecznie działać w tym przypadku i otrzyma wystarczające wsparcie.

Sławomir Hałaczkiewicz 


******************************************************

Polskie Towarzystwo Historyczne w Niemczech 

*******************************************************

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Amstern A gdzie jest sąd stojący ponad niemieckimi sądami?
  • @Marek Błaszkowski mylisz Waść Rusina i Moskwicina
  • @Wiktor Wektor członkowie PZPR zawsze byli dla was bohaterami, niektórzy dostali nawet...

Tematy w dziale