Blog
po co tyle brodzenia przy brzegu?
Sławomir Wojciech Hałaczkiewicz
Sławomir Wojciech Hałaczkiewicz inżynier, członek założyciel P
0 obserwujących 41 notek 18146 odsłon
Sławomir Wojciech Hałaczkiewicz, 11 stycznia 2016 r.

Po rozmowach ministra z ambasadorem

Szanowny Panie Ministrze,

"tradycyjna przyjaźń polsko-niemiecka" wydaje kolejne owoce z 25 letniego drzewa traktatu o przyjaźni. Czas przywracać zasadę wzajemności w stosunkach bilateralnych z Niemcami i przywrócić tę kardynalną zasadę w zakresie tematycznym ujętym w traktacie polsko-niemieckim z roku 1991. Polska ma czas do piątku do północy z traktatowym terminem wypowiedzenia i wyrażenia woli renegocjacji traktatu. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że sytuacja polityczna nie jest prosta, ale wiemy, że nie będzie lepsza. Dzisiaj Niemcy nie są w stanie zagrozić w znaczący sposób ambicjom Polski do wyzwolenia się spod ich kurateli, gdyż mają zbyt dużo gwałtownie narastających innych problemów.
Dzisiejsza zorganizowany krytyka niemieckich polityków w formie ataków propagandowych na Polskę służy głównie ochronie obecnego stanu posiadania, przeczekania gorszego okresu i przygotowania kolejnego okresu ekspansji własnych interesów.
Kolejna, piąta już z kolei szansa będzie za 5 lat. Ten tydzień okaże się sprawdzianem prawdziwych interesów i skuteczności woli politycznej.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
  • "Dodał, że jego udział w prawie użytkowania wieczystego wynosił "0,684 zgodnie z zapisem w...
  • Jest wotum nieufności dla "salon24news" w osobie KJ za brak zrozumienia w posługiwaniu się...

Tematy w dziale