7 obserwujących
52 notki
136k odsłon
  2412   0

CENZURA w Polsce. Cisza nad Wikileaks i GMO.

Tydzień temu wyciekły depesze WIKILEAKS O POLSCE. Kiedy ostatni raz to się stało: wszystkie media wrzały (mimo że nic ciekawego tam nie było).  Dziś CISZA, mimo że tym razem mamy wielką GMO aferę, o Wikileaks nie zająknie się nikt.

Widziałam znikające posty z Facebooka, widziałam znikające komentarze z Facebooka. Widziałam znikające posty z forów. Podobnie działo się przy okazji pisania STOP DLA GMO na Facebooku prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gazety podawały, że ma już kilkadziesiąt tysięcy wpisów: patrzę i widzę raptem 60. Dodaje swoje, znajomi dodają. Sprawdzam. Zniknęły niewinne komentarze: STOP DLA GMO.

Dzięki nowym przeciekom Wikileaks okazało się że zawetowana niedawno ustawa o nasiennictwie, ta która tylnymi drzwiami wprowadzała GMO, nie była przypadkiem! Była zaś zaplanowanym działaniem ekipy rządzącej, w szczególności PSL. Media popierające GMO też nie są przypadkiem, i nie przypadkiem tylu naukowców jest za genetyczną-modyfikacją i twierdzi, że nie ma żadnych złych skutków dla zdrowia, gospodarki i rolnictwa. To nie przypadek.

Wikileaks udowadnia, że lobby GMO jest bardzo silne w Polsce. Że dotarli do najważniejszych mediów,  fundowali im wycieczki do USA. Takie wycieczki nie muszą nic znaczyc, ale potencjalnie moga zaburzyc obiektywizm wobec sponsora. Prawda? Wszystkie te działania od roku 2005 były nacelowane w przekonanie nas, że GMO jest super. To nie jest teoria spiskowa. Tak nam latami wmawiano. Teraz mamy namacalne dowody. Dowody nad którymi nastała grobowa cisza. Lud nie jest ciemny, to są wielkie pieniądze i wielkie interesy. Być może tak wielkie, że cała afera nie ujrzy światła dziennego. Wikileaks ujawnia przecież, że USA było gotowe na szantażowanie Watykanu. Zależy im na tym by papież wydał pozytywną opinię o GMO. Bo przecież papież nie kłamie, prawda?

Minęły dni, miną miesiące, i Polacy nie będą wiedzieć, kto działał na interesy USA. Wg. Wikileaks premier Pawlak na prywatnych audiencjach u ambasadora USA obiecywał, że wprowadzi cichaczem GMO do Polski. Teraz PSL mówi, że pod żadnym pozorem GMO, nie chca go. Ten sam PSL kilka lat temu przedłużył żywotność genetycznych pasz dla zwierząt w Polsce o 4 lata (miał być zakaz w 2008 roku). Odnotowała to ambasada amerykańska, ciesząc się ze skuteczności zakulisowych działaniach PSL.

Skąd ta nagła odmiana?

A gdyby to opozycja spotykała się z ambasadorem USA i obiecywała gruszki GMO na wierzbie, i działała równie skutecznie jak PSL? To byłaby wielka afera i koniec polityczny jakiejkolwiek innej nie-rządzącej partii. Media żywiłyby się tym miesiącami, wyszukiwały wyniki badań nad szkodliwością GMO, PO pewnie zamówiłoby własną ekspertyzę i katowało nas obrazami klęski na jaką chciało nas skazać opozycja. Jest jeden problem. Winna nie jest żadna z opozycyjnych partii. Stąd cisza?

Czy będą czekać 6 miesięcy na ujawnienie afery - tak jak czekali wszyscy z Aferą Rywina? Czy jest w to zamieszanych więcej ludzi? A może chodzi tu o nie naruszenie stosunków z USA?

Kiedy ruszy ta machina? Kiedy ktoś się ośmieli coś powiedzieć? Bo jak nie ma w prasie i w TV, to tak jakby nie istniało.

Czy w Polsce mamy Białoruś? Dziennikarze czekają na sygnał od ambasady, czy też od Pawlaka? Co się dzieje w państwie polskim? Zostaje tylko podziemie? A media co? A media o tym, że... rok szkolny się zaczął. Jak co roku.

Jakie dokumenty przeciekły do Wikileaks? Przeczytaj poprzednie wpisy wraz z linkami do orginalnych depeszy: http://hannafona.salon24.pl/337939,skandal-wikileaks-o-polsce-a-media-milcza-dlaczego

I o Pawlaku zamieszanym w lobbing GMO: http://hannafona.salon24.pl/338293,wikileaks-o-pawlaku-dlaczego-media-milcza-gmo-a-psl

2.09.2011 20.00 "Wyborcza" wreszcie się odezwała: http://hannafona.salon24.pl/339027,wyborcza-o-wikileaks-i-gmo-dementuja 

Udzielam zgody wszystkim na publikocje tej notki i kopiowanie (gdziekolwiek), wraz z linkiem do bloga i podpisem.

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale