Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
155 notek
48k odsłon
  12   0

Proces Szesnastu.

Artur Kozieł - Generał Iwanow zaprasza 16. Przywódcy podziemnego państwa polskiego przed sądem moskiewskim.
Artur Kozieł - Generał Iwanow zaprasza 16. Przywódcy podziemnego państwa polskiego przed sądem moskiewskim.
Zapowiedź recenzji książki pt.: "Generał Iwanow zaprasza 16. Przywódcy podziemnego państwa polskiego przed sądem moskiewskim", autorstwa prof. Eugeniusza Duraczyńskiego, którą wyd. Alfa.

Drodzy Przyjaciele.

Wstęp. 

Dziś zaprezentuję wam jedną z najtańszych pozycji, co nie oznacza, że mniej wartościowej. Książka pt.: "Generał Iwanow zaprasza 16. Przywódcy podziemnego państwa polskiego przed sądem moskiewskim", autorstwa prof. Eugeniusza Duraczyńskiego, którą wyd. Alfa. Pokazuje jedną z największych fars sądowych jakie się odbyły tuż po zakończeniu II WŚ.

O Książce.

Książka jest zapisem nie tylko samego procesu - farsy jaki odbył się w Moskwie 2 tyg. po zakończeniu II WŚ, ale ukazuje sprawę Polski na arenie międzynarodowej, sytuację Polskiego Państwa Poziemnego oraz jak doszło do całego procesu, a także w aneksach raporty do ambasadora (bodajże brytyjskiego) i raporty tegoż, a był nim Archibald Clark - Kerr do ówczesnego MSZ brytyjskiego Anthonego Edena.

O Autorze.

Prof. Eugeniusz Duraczyński (1931 - 2020) - Historyk, badacz dziejów współczesnych, zwłaszcza Państwa Podziemnego i powojennych dziejów Polski. Zmarł w 2020 roku.

Podsumowanie. 

Proces szesnastu to jedno z najważniejszych wydarzeń, które stały na początku powojennej historii Polski. Warto by młodzi ludzie się z tym tematem zapoznali. Tym bardziej, iż prezentowaną pozycję można kupić w antykwariatach za totalne grosze. Np. Prezentowaną książkę kupiłem za 4, 50 zł - wysyłka. 

Kochani. Pozdrawiam was ciepło i serdecznie oraz życzę wam miłego dnia.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #processzesnastu

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale