z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
28 obserwujących
818 notek
828k odsłon
991 odsłon

Polska polityka wschodnia. Odbudowa poczucia wspólnoty - Rzeczposolita Czterech Narodów

Wykop Skomentuj49

Oglądam w TVP info transmisje z uroczystości w Katedrze Wileńskiej. Prezydenci Polski i Litwy razem oddają cześć naszym wspólnym bohaterom - powstańcom styczniowym. Bohaterom, którzy dopiero dziś mogli zostać pochowani w godnie i po chrześcijańsku.

Cieszą mnie słowa, które przy tej okazji padają z ust prezydentów Polski i Litwy. Cieszą mnie słowa wypowiedziane w Wilnie przez naszego premiera pana Mateusza Morawieckiego. Bo są to wypowiedzi nacechowane poszukiwaniem tego co w naszej wspólnej historii łączy narody, które tworzyły przedrozbiorową Rzeczpospolitą. Tego co łączy nie tylko Polaków i Litwinów. Tego co może łączyć z nami także Białorusinów oraz Ukraińców.

Może ten dzisiejszy dzień, ta uroczystość w Katedrze Wileńskiej, to odniesienie po latach wielkie zwycięstwo ducha wolności, którego chcieli wskrzesić bohaterscy uczestnicy Powstania Styczniowego. Ducha wolności, który dziś znów może łączyć narody w naszej części Europy.

Patrzę na tę relację i czuję... Dobra Zmianę w polskiej polityce wschodniej. Że jest to początek drogi do odbudowy więzi, które kiedyś łączył bratnie sobie narody. Więzi opartych nie tyko na historii i emocjach. Więzi wynikających także ze wspólnych interesów politycznych oraz gospodarczych.

Wykop Skomentuj49
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka