z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
35 obserwujących
901 notek
919k odsłon
647 odsłon

Polska nie jest strefą wolną od złych ideologii

Wykop Skomentuj137

Można ludzi straszyć jakąś nadchodzącą ideologią zła. Ideologią, która zniszczy nasze życie społeczne, zniszczy rodzinę, zdemontuje tradycyjny, oparty na chrześcijaństwie system wartości.

Ale powiedzmy sobie szczerze... Tworzone tu i ówdzie "strefy wolne" od złych ideologi są fikcją.

Zło już dawno wdarło się w nasze życie i powoli poraża coraz szersze kręgi ludzi.

I co gorsza... Wygląda na to, że sami z lubością wpuszczamy je do swojego życia.

Obawy zaczynamy czuć dopiero gdy przedstawi się na to zło w postaci "tęczowej zarazy" lub "ideologi LGBT".


A tymczasem...

Czy małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety jest naprawdę dla nas taką wartością jak to jest wspominane przy okazji konfliktu z lansującymi swobodę seksualną lewicowymi środowiskami?


Bo ja stawiam tezę, że i bez "ideologi LGBT" sami notorycznie pomniejszamy wartość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Zapominamy o tym, że aby była to pełna definicja powinniśmy dodawać, że jest to trwały związek mężczyzny i kobiety.

Tak powszechna już akceptacja dla związków nieformalnych i traktowanie rozwodu jako normalnego sposobu na rozwiązywanie problemów małżeńskich już od dawna skutecznie osłabia w nas poczucie, że małżeństwo i rodzina to wartości trwała oraz niepodważalne.

Jak szybko przyswoiliśmy sobie tezę, że rozpad związku rodziców nie wpływa jakość szczególnie na dzieci?

Szybko zaczęliśmy w to wierzyć bo tak jest wygodniej. Bo wychowanie dzieci przestało być już dla nas celem... Celem dla którego warto coś z siebie poświęcić, warto kochać i być wiernym zasadom, na których buduje się trwały związek.

Niby sprzeciwiamy się temu aby "pary jednopłciowe" mogły przysposabiać (adoptować) dzieci. Przynajmniej tak wynika z sondaży... Ale jednocześnie coraz więcej z nas akceptuje możliwość stworzenia w polskim prawie możliwość tworzenia tzw związków partnerskich. Związków, które byłyby odpowiednikiem małżeństwa... A to już wystarczy aby osoby w takim związku mogły zacząć starania o przysposobienie (adopcję) dziecka.


Dlatego twierdzę, że Polska już od dawna nie jest strefą wolną od złych ideologii. Ideologi, które niszczą wartość jaką jest rodzina.

Wykop Skomentuj137
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo