z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
35 obserwujących
897 notek
917k odsłon
206 odsłon

Dziennik Fakt to Wyborcza dla ubogich

Wykop Skomentuj5

Były czasy gdy czytelnicy Gazety Wyborczej mogli sobie kpić z ludzi czytających tabloidy takie jak dziennik Fakt.

A dziś?... Dziś Gazeta Wyborcza i dziennik Fakt idą ramię w ramię prezentując ten sam poziom dziennikarstwa tylko w innym formacie. Tu Duży Format i Wysokie Obcasy, a tam skrócona wersja w formie obrazkowej dla tych, którym przeczytanie więcej niż dwie linijki tekstu wychodzi poza zakres możliwości.

Ale w sytuacji gdy w obozie POstępu liczba potencjalnych czytelników zdolnych do przeczytania jakiegokolwiek dłuższego tekstu zaczęła gwałtownie spadać (tak jak spada sprzedaż Gazety Wyborczej) i ten rysunkowo-nagłówkowy sposób przekazu stał się ważny w walce politycznej. Tak... Czytelnikom, którym w wyborach wystarczy, że są przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz jego ludziom nie potrzeba długich i merytorycznych tekstów. Zupełnie wystarczą proste kłamstwa, proste hasła...

Na Czerskiej dobrze wiedzą, że przekaz drukowany w Gazecie Wyborczej oraz jej dodatkach nie ma już takiej mocy jak kiedyś. Wiedzą to z liczy zwrotów i stale spadającego popytu na zadrukowany papier. Koszty rosną, zyski spadają, a efekty marne.

Dlatego dziś mamy wspólny przekaz w Gazecie Wyborczej i dzienniku Fakt:

- Duda zły, Trzaskowski dobry

A smutna prawda jest taka, że czytelnikowi Gazety Wyborczej tak naprawdę wystarczy dokładnie taki sam przekaz jak tym, z których kiedyś sobie kpił.


Kpili sobie z wiejskiego pochodzenia tych mniej wysublimowanych odbiorców przekazu medialnego, a dziś sami łapią się na hasło: "Trza iść". Dziś ta prosta gwara jest dla nich dobra.


Cóż... Redakcja Wyborczej najwyraźniej z premedytacją robi oborę w swojej stajni.


Ps

Poniżej przedstawiam zrzut ekranu z internetowej wersji tabloidu, który kiedyś był Gazetą Wyborczą

image

Tak ocenia swoich czytelników redakcja na Czerskiej... Tak ocenia kobiety.

No chyba, że to redaktorom i redaktorkom GW zdjęcia dziecka ze spiralą domaciczną w rączce naprawdę wydają się być urocze.


I pomyśleć, że kiedyś takie "newsy" zamieszczały tylko gazety typu Fakt.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura