z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
30 obserwujących
838 notek
850k odsłon
1404 odsłony

Czy najemca może bez zgody właściciela lokalu wywiesić w oknie tęczową flagę?

Wykop Skomentuj78

Takie ważkie pytanie dręczy redaktorów Gazety Wyborczej. Pytanie tak ważne dla porządku publicznego, że wręcz nie można wzruszyć ramionami i przejść nad nim bez chwili zastanowienia.

Bo to przecież czysta homofobia, ksenofobia, rasizm oraz nazizm... Gdy właściciel lokalu ma jakieś obiekcje wobec tęczowej flagi jaką sobie wywiesił lokator najmowanego lokalu.

A gdy pojawi się dodatkowo policja z żądaniem usunięcia takiej flagi to już dowód na dyskryminację tęczowej społeczności w "tymkraju".


A tak już na poważnie...

Sama tęczowa flaga nie jest w naszym kraju symbolem zabronionym i nikt za jej posiadanie szykanowany prawem nie będzie.

I bardzo dobrze bo... Bo w naszym kraju wiele balkonów jest wykorzystywanych jako miejsce suszenia prania i po prostu strach byłoby wywiesić ręcznik, który akurat komuś tam kojarzy się np. tęczową flagą.

Tak więc mogą sobie spokojnie wisieć tęczowe ręczniki, gacie, koszulki lub kalesony... Mogą o ile regulamin osiedla, budynku lub inny zapis nie zabrania wieszania prania na balkonach.


Z flagą jest inny problem

Wywieszenie flagi jest przecież formą manifestacji jakiś poglądów lub przynależności do jakieś grupy wspólnotowej.

Może jest to jakaś forma propagowania konkretnych organizacji lub instytucji? A zatem może nawet jest to jakaś forma reklamy?

Zatem imo tęczowi towarzysze nie powinni się dziwić komuś kto nie życzy sobie tego aby jego własność, nawet jeśli jest przedmiotem najmu, była zaangażowana w taką formę manifestacji poglądów lub promocji jakieś ideologii.

Chcielibyście aby na waszym płocie ktoś wieszał transparenty z treściami, które Wam nie odpowiadają?

A poza tym jeżeli uważacie, że wywieszenie w publicznym miejscu znaków propagujących pewną ideologię jest dozwolone. Nawet w miejscach co do których nie macie prawa własności lub zgody na takie ich użytkowanie.

To nie macie prawa sprzeciwiać się np. pojawianiu się na publicznych drogach pojazdów z treściami, które Wam już nie odpowiadają.


A do właścicieli lokali mam taki mały apel.

Jeżeli już chcecie pozbyć się lokatora, który natarczywie wiesza w oknie lub na balkonie tęczowe flagi lub inne emblematy, których nie chcielibyście widzieć w miejscu,  za które odpowiadacie to... Nie podawajcie tej tęczowej flagi jako przyczynę. W ten sposób uniknięcie posądzeń o homofobię lub inne staroświeckie "zaburzenia".


A wracając do postawionego w tytule notki pytania...

Imo najemca może wywiesić flagę na balkonie lub w oknie.

Ale musi się liczyć z konsekwencjami.


Wykop Skomentuj78
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo