z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
35 obserwujących
901 notek
919k odsłon
1139 odsłon

Niedziela handlowa to symbol neopogaństwa

Wykop Skomentuj100

W sytuacji gdy mamy w tygodniu sześć dni, w tym jeden wolny (sobota), w których swobodnie można robić zakupy imo nic nie przemawia za koniecznością zgody na tzw handlowe niedziele. Po prostu nie ma takiej potrzeby aby wszystkie sklepy były otwarte przez cały tydzień... A takie sporadyczne niedziele handlowe przed świętami to już po prostu jarmark próżności.

Mamy w końcu nie tylko sześć dni w tygodniu na dokonanie swobodnych zakupów w sklepach powiedzmy tradycyjnych... Jest też możliwość kupowania w sieci 24/h i przez cały tydzień.

Rozumiem... Apteki dyżurujące i stacje paliw mogą a nawet muszą pracować także w największe święto i całą dobę... Ale nie musi tak działać cały handel. Naprawdę nie ma takiej potrzeby.

Uleganie presji i dopuszczanie do otwarcia centrów handlowych w niedzielę to zgoda na pewien rodzaj neopogaństwa. Pogaństwa, dla którego niedzielne zakupy stały się swoistą celebracją bożka mamony. A centra handlowe otwarte w niedziele i dni świąteczne stają się na ten czas miejscami kultu dla wyznawców sekty konsumpcjonizmu.

Tak więc z przykrością muszę napisać, że mój prezydent pan Andrzej Duda zgadzając się na swobodny handel w niedzielę 6 grudnia br sporo stracił w moich oczach. I niesmak po tym zostanie na długo.

Cóż... Uległ lobby, które żeruje na tym neopogańskim sposobie celebracji niedzieli i dni świątecznych.

Wykop Skomentuj100
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka