z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
31 obserwujących
830 notek
837k odsłon
685 odsłon

Dziękuję Ci Platformo za... mafie śmieciowe

Wykop Skomentuj14

Podobno w starożytności był król, który czego się nie dotknął to zamieniało się w złoto.

Ale to tylko mit i to z dawnych czasów...

W naszych czasach, w naszym kraju mieliśmy dwie kadencje rządów Platformy Obywatelskiej, które cechowały się tym, że czego się ów "liberalny" rząd nie dotknął to zyski przejmowały mafie, zwykli obywatele tracili, a cały system stawał się coraz bardziej patologiczno - mafijny.

I tak w 2012 r (o ile jeszcze datę dobrze pamiętam) rząd zabrał się za poprawę ustawy o zagospodarowaniu odpadami. Miała ona w założeniu wreszcie sprawić, że Polska będzie czystym krajem, a po lasach i nieużytkach nie będą walały się sterty śmieci na dzikich wysypiskach.

Nasze śmieci stały się wspólną własnością i samorządy miały za nas zająć się ich prawidłowym zagospodarowaniem...


A tymczasem...

Dziś już wiemy, że czerpaniem korzyści z nowelizacji ustawy o zagospodarowaniu odpadami zainteresowani byli głównie mafiozi chętni na przejęcie pieniędzy od samorządów. Serie płonących wysypisk to nie były przypadki... Tak nieuczciwe podmioty (mafie śmieciowe) pozbywały się problemu gór śmieci, których tak naprawdę nigdy nie chciały utylizować. Bo ich cel... Zagarnięcie pieniędzy już został osiągnięty.


Ale palenie wysypisk to nie koniec mafijnych możliwości...

Gmina, w której mieszkam dostała od "asenizatorów" propozycję "nie do odrzucenia".

Płacicie więcej albo utoniecie w śmieciach.

Władze gminy na razie odmawiają podniesienia stawki śmieciowego haraczu. Więc przy posesjach rosną góry nieodebranych odpadów... Jak w Neapolu. Tylko tam wszyscy po cichu wiedzą jakie rodziny zarządzają tym biznesem.


Tak wygląda gospodarka odpadami w PL po tym jak Platforma Obywatelska do spółki z PSL postanowiły coś poprawić w prawie.


Dobrze, że to nie PO z PSL wpadło na pomysł wprowadzenia programu takiego jak 500Plus. Bo wszystkie środki przejęły by "zorganizowane grupy" biznesmenów.

Będę o tym pamiętam przy najbliższych wyborach.

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości