0 obserwujących
236 notek
68k odsłon
  636   0

Wygraj 30 000 zł– Wielki test z historii

21 lutego w telewizyjnej Jedynce odbędzie się „Wielki test z historii”. Najbliższa edycja tego wydarzenia będzie poświęcona czterem wielkim zmaganiom: bitwie pod Grunwaldem, Kłuszynem, Bitwie Warszawskiej oraz bitwie o Anglię. Każdy Czytelnik Histmag.org może wziąć udział w Teście i wygrać 30 tysięcy złotych! Gorąco zapraszamy do udziału w zmaganiach na żywo, w Lublinie.

 

„Wielki test z historii. Polskie zwycięstwa” będzie emitowany w Jedynce 21 lutego, w poniedziałek o godz. 20.25. W warszawskim studiu przy ul. Woronicza zasiądą znane postaci polskiego życia publicznego, znani i lubiani przedstawiciele sportowców, dziennikarzy, artystów i polityków, m.in. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Wojciech Brzozowski, Szymon Kołecki, Maciej Orłoś, Grzegorz Miśtal, Elżbieta Jaworowicz, Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Pakosińska, Krzysztof Skiba, Joanna Mucha, Elżbieta Jakubiak, Ryszard Kalisz.

Test będzie poświęcony czterem bitwom, które sa chlubą polskiego oręża: pod Grunwaldem, Kłuszynem, Warszawskiej, o Anglię.

Autorzy programu szykują wiele niespodzianek i ciekawostek dla widzów, którzy dowiedzą się:

  • co łączy słynnego agenta Jamesa Bonda i legendarny The Beatles z Bitwą o Anglię?
  • czy lotnik, który strącił King Konga ze szczytu nowojorskiego drapacza chmur strzelał również do bolszewików?
  • kiedy polskie wojska stacjonowały na moskiewskim Kremlu?
  • ile skrzydeł miał husarz?
  • jak Krzyżacy wspominają Bitwę pod Grunwaldem?
  •  

Oficjalnym partnerem Testu jest „Histmag.org”

 

W programie wystąpi też popularny krakowski kabaret Pod Wyrwigroszem, który przygotował nowe skecze specjalnie na tę okazję.

Bitwę w kolejnych seriach pytań stoczą również nasi goście w studiu. A w Lublinie wszyscy chętni do udziału w teście będą walczyć o 30 tys. zł. Zapisy: 21 lutego od godziny 11:00, KUL, Aleje Racławickie 14.

Więcej informacji oraz regulamin znajdziecie na stronie: wielkitestzhistorii.tvp.pl.

Zapraszamy!

 

Wsparcie dla serwisu Histmag.org

 

Tekst stanowi przedruk informacji z portalu historycznego histmag.org, a konkretnie: histmag.org/. Przedrukowano za wiedzą i zgodą redakcji.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura