HeMajewski HeMajewski
97
BLOG

O kłamstwach, sztucznej inteligencji - i krótkich nóżkach

HeMajewski HeMajewski Technologie Obserwuj notkę 0

*
Prawicowiec napisał:
„w USA i Kanadzie jest sądowy zakaz emitowania filmu NatGeo o kat.smoleńskiej.” - https://www.salon24.pl/u/nudna-teoria/notka-komentarze/1501265,walka-istoriasa-ze-smolenskimi-wiatrakami-wznoszenie-po-kolizji#comment-28753902

Dziesięć sekund i wiadomo, że…
Google AI pisownia oryginalna

To nieprawda. Nie istnieje żaden sądowy zakaz emitowania odcinka serialu „Katastrofa w przestworzach” (ang. Air Crash Investigation / Mayday) dotyczącego katastrofy smoleńskiej w USA, Kanadzie czy jakimkolwiek innym kraju.

Oto najważniejsze fakty dotyczące tego odcinka:

Tytuł i emisja: Odcinek pt. „Śmierć prezydenta” („Death of the President”, pierwotnie „Wykonując rozkazy”, ang. „Following Orders”) miał swoją premierę w Polsce i na świecie w styczniu 2013 roku na antenie National Geographic.

Dostępność: Film jest legalnie dostępny na platformach streamingowych, takich jak Disney+ w wielu regionach świata. Serial jest produkcją kanadyjską (Cineflix Productions) i jest tam regularnie emitowany pod tytułem Mayday.

Kontrowersje, nie zakazy: Przed premierą w 2013 roku pojawiły się liczne głosy sprzeciwu i protesty ze strony niektórych środowisk w Polsce (m.in. listy otwarte i apele Polonii), które zarzucały twórcom opieranie się głównie na raportach komisji Millera i MAK oraz ignorowanie innych teorii. Mimo tych protestów, żadne kroki prawne nie doprowadziły do wydania sądowego zakazu emisji.

Podsumowując, odcinek National Geographic o Smoleńsku jest normalnie dystrybuowany, a informacje o rzekomym „sądowym zakazie” są fałszywe
”.


*
To jest tak, że wrzucić fejka to jest parę minut. A zwalczyć fejka to jest o wiele dłużej, często wiele godzin. I tutaj wkracza sztuczna inteligencja, która pomaga zwalczyć fejka  w parę minut. Jak na przykład w powyższym przykładzie.

Raz dwa i mamy odpowiedź w Google AI, potem, copy-paste, ewentualnie wizualne poprawki - i fejkowicz ugotowany.

Tak więc w przysłowiu „Kłamstwo ma krótkie nogi”, dzięki sztucznej sztucznej inteligencji, „nogi” zamieniają się w „nóżki”.



********************************
From Confederation to Federation
https://federalists.eu/wp-content/uploads/2025/05/From-Confederation-to-Federation-3.png

Unia Europejskich Federalistów (UEF)
https://federalists.eu/
********************************


.


HeMajewski
O mnie HeMajewski

nic

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Technologie