Libia, kobieta ze służb specjalnych. K. Puzyna
Libia, kobieta ze służb specjalnych. K. Puzyna
puzyna puzyna
2103
BLOG

Economic hit man w Polsce

puzyna puzyna Polityka Obserwuj notkę 6
Economic hit man w Polsce, czyli wybory pomiędzy PO-dżumą i PISu-cholerą

Wprowadzenie w konkretną praktykę ratowania własnych bogactw jako współwłaściciela Polski, gdyż nas okradają.

7.07.2011, w Hamburgu, Krzysztof Puzyna, webmaster@iddd.de
http://www.iddd.de/idbmedia.htm#ecohit

Text w formacie .pdf
http://www.iddd.de/ecohitmaninPL.pdf

W ostatnich dniach ukazało się tłumaczenie na polski rewelacyjnych informacji agenta CIA economic hit man do spraw rujnowania gospodarki zleconego państwa w celu jego przejęcia przez amerykańskie koncerny.

Pracujący na zlecenie CIA dywersant gospodarczy John Perkins dostał wyrzutów sumienia, opowiedział historię tajnych morderców CIA Economic hit mans, oczywiście po angielsku i wstawił wideo na Youtube.

Cierpliwie czekałem na tłumaczenie, okazuje się, nie muszę wszystkiego sam robić, Juzkow Zbigniew podłożył polskie teksty pod 20 minutowy film - każda minuta tego filmu jest ważna, jeśli chce się wyrobić własne stanowisko polityczne, jako wolny człowiek, dysponujący prawidłową informacją i wziąść świadomy udział w walce o własne polskie dobra.

Historia jest jednak wstrząsająca, wydaje się, że nie można przeciwko takiej perfidii nic zdziałać, dlatego proponuję zacząć od optymistycznego końca i zastanowić się co można zrobić, jak się obronić przed zaistniałymi już szkodami, jak odwrócić dywersję gospodarczą.

Spis treści:

Islandia

Desertec

Złowieszczy backcasting

Wnioski

Film z polskimi podpisami "economic hit man" 

Libia- Interwencja Nato

 

Islandia

Przykładem najbardziej aktualnym jest Islandia

W Islandii lud w roku 2008 przegonił siłą demokracji bezpośredniej rząd i spekulantów, zainstalował nowy rząd i przez referendum narodowe w marcu 2010 roku zdecydował, że długów i odsetek od długów spekulantów upadłego banku Icesave spłacać nie będzie.

W fundusz inwestycyjny Icesave zainwestowało głównie 340 tys. obywateli brytyjskich i holenderskich. Pomimo negatywnego wyniku referendum o spłacaniu długów banku Icesave i jego właściciela Thora Bjorgolfssona, nowy rząd islandzki wynegocjował porozumienie w sprawie wypłaty Holandii i Wielkiej Brytanii 5 mld dolarów. Nowa umowa zapewniała Islandii zmniejszenie obciążeń odsetkowych i dogodniejsze terminy spłat.
Pod wpływem nieustannych protestów ludzi przed parlamentem w Reykjaviku Prezydent Olafur Ragnar Grimsson odmówił podpisania wynegocjowanej umowy i postanowił przeprowadzenie drugiego referendum - tak jak lud islandzki się tego domagał.

9 kwietnia 2011 naród islandzki odrzucił po raz drugi zobowiązania wobec prywatnych spekulantów i zdecydował się na niespłacanie długów po upadłym banku Icesave należącym do banku narodowego Landsbanki, w posiadaniu islandzkiego miliardera Thora Bjorgolfssona. W Polsce Thor Bjorgolfsson jest znany jako właściciel firmy telekomunikacyjnej P4.

Rewolucja w Islandii poszła dalej - lud wybrał losowo spośród wszystkich obywateli Islandii, za wyjątkiem parlamentarzystów - 31 osób. Te osoby opracowują w imieniu narodu islandzkiego poprawki do nowej konstytucji Islandii. Kto ma dostęp do internetu, może wziąć udział w tworzeniu prawa: dodając własne sugestie czy biorąc udział w dyskusjach. Sieciowa "legislacja" jest ciągle moderowana, a niektóre, zaaprobowane propozycje trafiają do ostatecznego projektu konstytucji, który ma być gotowy pod koniec tego miesiąca.

Obszerny artykuł na ten temat napisał Jordan Cibura dla Stowarzyszenia Więcej Demokracji
demokracjabezposrednia.pl/node/1021

Desertec

Od czasu spowiedzi w roku 2009 płatnego mordercy gospodarek pana Johna Perkinsa mamy w roku 2011 tzw. wiosnę rewolucji w Tunezji, Egipcie, a teraz w Libii i Syrii.

Tak chętne i długotrwałe bombardowanie Libii przez Francję i NATO dla usunięcia "tyrana" Kadafiego ma jednak bardzo dziwne aspekty, które tutaj przytaczam.

Otóż wg wyświetlonego niespodzianie, pozaplanowo filmu na ARTE, do ataku zainicjowanego przez Obamę z USA istniał w Libii ustrój demokracji bezpośredniej w libijskim wydaniu.

Przedstawiciele poszczególnych komitetów miejscowych tworzyli radę klanów i ci zlecali co jakiś czas Kadafiemu rządzenie po przeprowadzeniu referendów lokalnych, czego życzy sobie dany szczep, klan, czy duża rodzina. Kadafi był wykonawcą postanowień lokalnych referendów w duchu struktury islamskiej panującej za czasów proroka Allacha.


Osiągnięciami oddolnego zarządzania było zazielenienie Sahary przy pomocy wody z zasobów głębinowych położonych pod pustynią. Równouprawnienie kobiet - niespotykane w innych krajach arabskich.

Darmowe szkolnictwo i darmowa służba zdrowia, udział narodu w podziale zysków z ropy.

Benzyna w Libii przed atakiem Nato kosztowała 6 centów czyli około 24 polskich groszy za litr.

Dlatego zrozumiałe było dla mnie, jak Kadafi z chwilą nalotów NATO zdecydował się otworzyć magazyny broni by uzbroić naród, by oni się bronili przed sterowanymi z Francji i Anglii dywersantami.

Zapowiedział to w słynnym przemówieniu do narodu, które miałem okazję bezpośrednio wysłuchać w symultanicznym tłumaczeniu na niemiecki. Uzbrajać naród nie robi dyktator, który boi się o siebie. Kadafii od samego początku twierdził, że cała ta historia jest sterowana przez USA. Do dzisiaj nie usłyszycie w oficjalnych mediach, że Kadafi zainstalował w Libii demokrację bezpośrednią.

Zrozumiałe jest, że NATO jest głuche na propozycje władz z Trypolisu negocjacji z rebeliantami i wolnych wyborów. "Druga strona cały czas odmawia podjęcia rozmów" - powiedział syn Kadafiego w wywiadzie "US looks on Libya as McDonalds" rt.com/news/interview-gaddafi-libya-usa/ Desertec powoduje przemiany polityczne w Afryce północnej 

 

Według mojego przekonania w zaciekłym ataku NATO na Libię nie chodzi tylko o ropę, co sugeruje 1 lipca w wywiadzie z rt.com/news syn Kadafiego Saif al-Islam. On nie kojarzy roli Libii zaplanowanej przez Niemców w operacji DESERTEC (DII) pustynnego prądu dla Europy i następnie dla całego świata - "Concept for energy, climate and human security."

Projekt wystartował 15 czerwca 2009 roku przy pomocy finansjery niemieckiej z monachijskiego koncernu ubezpieczeniowego Munich Re z inicjatywy fizyka z Hamburga dr. Gerharda Kniesa i poparciem księcia Hassana bin Talala z Jordanii, oraz niemieckiej sekcji Clubu of Rome.


Otóż Dr Gerhard Knies planuje zrobić z Sahary wielką elektrownię słoneczną i produkować energię elektryczną dla Europy, a później dla całego świata. Przy czym tańsze niż fotovoltaic są lustra nagrzewające rury z olejem. Podgrzewając olej, który z kolei podgrzewa wodę dla turbin, otrzymuje się prąd o kilka rzędów taniej niż przez drogie panele słoneczne. Jest to technologia pozwalająca Niemcom zrezygnowanie z technologii CCS - upychania pod ziemią CO2, zagrażającej wodzie pitnej, zagrażającej mieszkańcom, budynkom i podrażającej znacznie produkcję prądu z węgla i gazu.

Dalszym poważnym problemem jest uzyskanie korzystnych umów z państwami, przez które mają pójść kable odprowadzające wytworzony prąd do Europy oraz umowy z państwami na których mają być wybudowane olbrzymie instalacje słoneczne jak w Algierii, Libii, Maroku, Tunezji i Egipcie - patrz mapę. Maroko z królem Mohammedem VI już zadeklarowało, że technologia jest na tyle opanowana, że będzie budować elektrownie dla siebie i w projekcie Desertec nie chce brać udziału. 

   Próbna elektrownia słoneczna w Oujda o zdolności prod. 2000 MW, Maroko
Elektrownia słoneczna w Oujda, MarokoPierwsze elektrownie na terenie Maroka już na pustyni stoją i dają prąd. Zostały one na zlecenie i za pieniądze ministerstwa energii Maroka zaplanowane przez Niemców, skonstruowane przez Hiszpanów i zmontowane przez robotników marokańskich. 
Pewnie dlatego by NATO nie miało pretekstu do interwencji król Maroka Mohammed VI dopuścił w czerwcu 2011 r. do przemian demokratycznych i zmienił konstytucję.

Linie wysokiego napięcia, lustra, rury i cała infrastruktura jest droga i by nie ryzykować ciągłych napraw spowodowanych aktami dywersji niezadowolonych tubylców trzeba jednak ludzi przez wymianę skorumpowanego establishmentu na nowy układ i globalne zamiary przypasować.

Dlatego są wprowadzane i inicjowane kontrolowane, bezpieczne warunki w Afryce północnej. To nowy niemiecki "drang nach Sűden" o którym tu i tam napisałem. O Kadafim media niemieckie mówią zwariowany człowiek - ale czy ten niemiecki pomysł nie jest zwariowany?

 


Trzecim punktem, który państwo powinni odpracować przed oglądnięciem zeznań Johna Perkinsa Economic hit man - morderca polskiej gospodarki, są wyciągi z artykułu profesora Śliwińskiego.

Złowieszczy backcasting:  likwidacja Polski
6.11.2010
Prof. dr hab. Artur Śliwiński
pełny tekst, .pdf, 69 KB


(...) Jakie więc podstawowe elementy Polski układają się dzisiaj w jedna logiczną sekwencję likwidacji Polski?

Wywłaszczenie

Pozbawienie któregokolwiek narodu własności jest najistotniejszym elementem scenariusza umożliwiającego przejęcie kontroli. Toteż nieprzypadkowo przejęcia kapitałowe określa się w literaturze ekonomicznej terminem "rynek kontroli", gdyż własność jest synonimem kontroli działalności ekonomicznej.

Niezależnie od takich czy innych poglądów dotyczących procesu tzw. prywatyzacji oraz innych działań rządów w ponad dwudziestoletnim okresie funkcjonowania III Rzeczypospolitej jeden fakt jest bezsporny. Polacy zostali wyrugowani ze swojej własności w sferze finansów, przemysłu, handlu i w większości pozostałych sektorów gospodarki. Tutaj nie ma miejsca na dyskusję.

Pozostałości polskich aktywów majątkowych nie pozwalają na żadną słowną woltyżerkę: stanowią obszary nieatrakcyjne ekonomicznie lub niemożliwe do
przejęcia.(...)


Tutaj na szczególne podkreślenie zasługuje casus przemysłu stoczniowego.

Likwidacja tego przemysłu była niejako obnażeniem istoty przekształceń własnościowych: wywłaszczenia Polaków. To nie tylko kwestia kapitału i pracy. To przejaw niewyobrażalnego cynizmu i bezczelności rządu, torującego drogę do wyrugowania "polskiego żywiołu" z ziem zachodnich.

Wcześniej jednak słyszeliśmy preludium: sprzedaż STOENU niemieckiej firmie państwowej (co nie było prywatyzacją), która oddała w ręce niemieckie kompletny i stale aktualizowany system informacji adresowych o mieszkańcach Warszawy i centralnych instytucji państwowych. To wymowny przykład ignorowania podstawowych zasad bezpieczeństwa narodowego.


Utrata zdolności obronnych

Utrata możliwości oporu zbrojnego jest warunkiem likwidacji państwa. "Bezbronna twierdza zachęca do agresji, zwłaszcza kiedy ukryto w niej bogaty łup. Agresorzy zrobią wszystko, by zracjonalizować wrogość, zresztą zawsze to robią" (Joseph Schumpeter).

Obecnie mamy pod tym względem w Polsce jednoznaczną sytuację: likwidacja przemysłu obronnego oraz kuriozalna redukcja sił zbrojnych RP, to fakty niepodważalne. Przyznaje to nawet obecne kierownictwo MON, które walnie przyczyniło się do ostatecznej utraty zdolności obronnych państwa.

Do podstaw ekonomiki obrony należy stwierdzenie, że współcześnie możliwości obrony narodowej są w prostej linii konsekwencją potencjału ekonomicznego kraju, w tym zwłaszcza przemysłu zbrojeniowego i ośrodków rozwoju zaawansowanych technologii. Jednakże przemysł i ośrodki badawcze były dławione i wyprzedawane, zaś wydatki związane z obroną kierowano na zakup uzbrojenia za granicą, w znacznej części - kosztownego w eksploatacji demobilu. W rezultacie Polska stała się w 2008 roku piątym (po Izraelu, Arabii Saudyjskiej, Korei Południowej i Egipcie) importerem amerykańskiego uzbrojenia (na kwotę 734 mln).


(...)Eksterminacja elit

Na ogół eksterminację polskich elit kojarzy się z okresem wojny oraz powojennymi represjami sowieckimi. Wielu słusznie upatruje w podejmowanych przeciw tym elitom barbarzyńskich i nieludzkich akcji celowego, długofalowego działania, co zresztą jest dobrze udokumentowane.
Nie chodziło o sporadyczne akcje, lecz o realizację szczegółowo zaprogramowanych wizji przyszłości. W przypadku Niemiec decydowały motywy eksterminacji ludności polskiej, zaś w przypadku Związku Sowieckiego
o wyeliminowanie faktycznego i potencjalnego oporu. Nie chodziło też wyłącznie o fizyczną eksterminację ludności, lecz również o represje wobec nieposłusznych, o usunięcie wielu wartościowych ludzi z życia publicznego i degradację społeczną środowisk ważnych dla życia publicznego.(...)


Trzecim ważnym elementem wpisującym się w scenariusz likwidacji Polski i eksterminacji Polaków jest forsowanie idei i propagandy wprowadzających chaos myślowy, nieuctwo oraz brak odpowiedzialności.


(....) Procesem mającym zapewnić skuteczność realizacji wspomnianej wizji (zarówno w wymiarze polskim, jak i globalnym) jest zablokowanie głosu opinii publicznej; zastąpienie go orwellowską prawdą. Ten długotrwały proces jest w naszym kraju bardzo widoczny, poczynając od przechwycenia koncernu medialnego PZPR (czyli RSW) przez środowiska neoliberalne, poprzez wprowadzanie na rynek antynarodowych mediów pochodzenia zagranicznego, a dalej przez okiełznanie mediów publicznych.

Główną i wyjątkowo trudną do pokonania barierą do ostatecznego rozprawienia się z polską opinią publiczną jest Radio Maryja.

Wcale nie chodzi o radio. Chodzi o zagipsowanie ust kilkunastu milionów Polaków, którzy dzięki dziełu Redemptorystów mają otwartą przestrzeń publiczną. Zamknięcie tej przestrzeni jest obecnie głównym problemem scenariusza likwidacyjnego, gdyż niweczy ona jeden z ważniejszych czynników totalitarnego sprawowania władzy: kontroli nad mediami. Jest wysoce prawdopodobne, że w realizacji scenariusza likwidacyjnego brakuje już tylko tego, takiej kropki nad i.


(...)Totalitaryzm

Niektórzy uciekają się do łagodnej perswazji sygnalizując, że nawet w interesie
rządzących Radio Maryja należy zostawić w spokoju, może bowiem stanowić
swoisty wentyl bezpieczeństwa.
Ja w to nie wierzę. Bardziej prawdopodobny jest wariant wprowadzenia
systemu rządów totalitarnych. (...)
Głównym narzędziem totalitaryzmu jest terror, który łączy dwa pierwiastki: kult siły i brutalne traktowanie społeczeństwa.

Koniec cytatów z tekstów prof. Artura Śliwińskiego


Wnioski

Były morderca gospodarek John Perkins zdradził metody, które w roku 2011 są już po części przeszłością.

W stosunku do Grecji, Portugalii widzimy nowe metody - manipulowane oceny amerykańskich agencji ratingowych o możliwości spłacania długoterminowych kredytów przez poszczególne państwa Unii Europejskiej. Zaszeregowanie obligacji greckich w czerwcu i portugalskich w lipcu do poziomu śmieci jest wymierzone bezpośrednio przeciwko wysiłkom Komisji Europejskiej z czerwca i lipca 2011 roku uratować strefę euro.


USA mając aktualnie zadłużenie krytyczne 14,3 bilionów dolarów nie może dalej obciążać całego świata swoimi papierkami, gdyż grozi to następną światową recesją. Ta suma krytycznego długu publicznego by się powiększyła jakby amerykańskie pasożyty mogły obarczyć też Unię Europejską- dlatego USA tak się starają zniszczyć euro.

Polityka USA od samych początków euro była nastawiona na niszczenie znaczenia nowej waluty. Pierwszą wojną o dominacje dolara na bliskim wschodzie, była wojna w Iraku z Sadamem Husajnem, który sprzedawał ropę w euro, a nie w dolarach.


Jeśli chodzi o Polskę to mamy następujące bardzo aktualne wydarzenia będące oznakami działalności takiego człowieka jak Economic Hit Man made in USA:

- wpuszczenie przez rząd PISu i głównego geologa Jędryska firm amerykańskich do Polski zatruwających swoją technologią szczelinowania hydraulicznego wody pitne, głębinowe i blokujących dodatkowo rozwój w Polsce geotermii,
- zezwolenie na powstanie baz amerykańskich na terenach Polski udostępnianych Amerykanom nieodpłatnie
- szczekanie propagandystów CIA w internecie jak to Gazprom jest wszystkiemu winny w Polsce i w Europie. Gazprom prowadzi jak każdy koncern działalność gospodarczą dla zysku. Zniszczenie Polski w skali jakie przedstawia w swoim filmie economic hit man, a potwierdza analiza profesora Artura Śliwińskiego nigdy nie było celem ani Rosjan ani Sowjetów ani Gazpromu.
- od 1990 roku zlikwidowanie przez CIA konkurencji ruskiej w walce o budowę elektrowni atomowej w Polsce
- jednogłośne przegłosowanie pułapki atomowej -prawa atomowego 13 maja 2011 przez opozycję i partię rządzące korzystnego dla francuzkiej Areva i amerykańskiego Westinghouse
- ustawienie systemu politycznego by Polacy mieli wybór między PO-dżumą i PISu-cholerą.
- w działalności ugrupowań JOWu można zauważyć wyraźny wpływ CIA.
JOW jako system wyborczy, cementuje system dwupartyjny (patrz Anglia - konserwatywni, liberałowie, patrz USA - konserwatywni, demokraci) i nie jest żadną alternatywą polityczną. Przez korekturę systemu wyborczego JOW małe partie nie są w stanie dostać wystarczającej ilości głosów by wejść do parlamentu, gdyż liczy się tylko zwycięzca z obwodu wyborczego, tak że cała reszta ludności nie ma wtedy swoich reprezentantów w sejmie. Podobnej krytyki nie znajdziecie u lidera JOWu profesora Poprawy, gdyż to jest bardzo słaba strona JOWu, której zwolennicy JOWu nawet z okazji referendum w Anglii mającej poprawić tą skrajnie niedemokratyczną wadę, nie przedyskutowali publicznie. Dziwię się tylko profesorowi M. Dakowskiemu, że ten aspekt nie jest dla niego jasny, gdyż już dawno powinien jako patriota zrezygnować z popierania JOWu cementującego PO-dżumę z PISu-cholerą.

Jak rozpoznać economic hit mana sterującego polskim rządem?
To jest pewnie ten, który sfinansował łapówki dla posłów za przegłosowanie prawa atomowego 13 maja 2011 roku. To może być każdy USA-miłolub z wypranym po pobycie w Stanach mózgiem. Typuję na rdzennego Amerykanina, dobrze wyszkolonego przez CIA, atache handlowego USA.

Dlatego popieram jedyny system państwowy, umożliwiający współudział we władaniu Polską i przy podziale dochodu narodowego wszystkich obywateli - ustrój demokracji bezpośredniej.

Główne narzędzie władzy politycznej referendum w formie elektronicznej powinno być ustawiane dwustopniowo i uwzględniać trzy podstawowe warunki wykluczające manipulacje referendów:

1. Ustalenie tematu referendum przez przejrzyste konsultacje społeczne:

1a - dyskusję o temacie referendum - referendum wstępne.
1b - ustalenie kworum, czyli liczby ludzi dla ważności referendum wstępnego.
1c - następnie potwierdzenie tematu w referendum wstępnym przez większość uprawnioną do głosowania.

2. Ustalenie kworum, czyli liczby ludzi dla ważności referendum głównego o już znanym temacie.

3. Przegłosowanie tematu, przy przejrzystym, monitorowanym głosowaniu większości uprawnionej i potrzebnej dla ważności głosowania.

więcej o ustroju demokracji bezpośredniej i referendach znajdziecie pod iddd.de/idb.htm#ref


Teraz proszę obejrzeć film i pomyśleć o ustroju demokracji bezpośredniej, jedynym pokojowym rozwiązaniem trwałego podziału polskich bogactw wśród obywateli w Polsce mieszkających.

TRZY SPOSOBY USA NA OBALENIE "DYKTATURY"
http://youtu.be/7R4tp_o-RBU

John Perkins ma własną stronę internetową, której adres jest następujący: http://www.johnperkins.org

 

 Libia- Interwencja Nato

Jak na potwierdzenie moich spostrzeżeń o Libii, wstawiono 8.7.2011 dodatkową analizę neokolonialnej agresji w Libii. Czas zainteresować się przestępstwami NATO w Libii - agresja NATO może wkrótce dotyczyć "ratowania" potulnych zachodowi kolaborantów w Polsce!

 

 

puzyna
O mnie puzyna

Jestem za zmianą hymnu z Mazurka na ROTĘ. "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy." Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu. Jednym z elementów patriotyzmu, nierozerwalnie związanym z pojęciem Polski, Ojczyzny jest dla mnie Język Polski. Nie toleruję, świadomego skracania pisma polskiego i kaleczenia polskiej ortografii i gramatyki. Nie ma ograniczeń technicznych i każdy powinien się wysilić i pisać polskimi znaczkami. Mówię po polsku, piszę po polsku to jestem Polakiem i mam Ojczyznę. Zamiarem wrogich Polsce dywersantów jest rozmycie świadomości narodowej Polaków i zniszczenie im Ojczyzny. Każdy powinien spojrzeć na zjawisko hierarchii bez strachu i uprzedzeń by zrozumieć zniewolenie. Popieram inteligencję zbiorową. Każdy powinien rządzić krajem bezpośrednio przez referenda lokalne i ogólnokrajowe.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka