Blog
INICJATYWA DEMOKRACJI KULISTEJ
puzyna
puzyna przyjaciel życia
10 obserwujących 182 notki 161680 odsłon
puzyna, 30 stycznia 2013 r.

NOWSZY EKRAN - czy będzie lepszy?

W związku ze zgaśnięciem Nowego Ekranu tak cieszyli się blogerzy na salonie24.pl

"Oj dana, dana, nie ma (Nowego) Ekrana"
wodzianna | 29.01.2013 18:00
 
"NOWY EKRAN sie zwinal!
Rachu ciachu i po strachu...."
meaculpa | 29.01.2013 22:29
 
Naiwnych nigdzie nie brakuje i nigdy nie zabraknie. Patrioci potrzebują współdziałania, wyciągajmy wnioski, z zajść związanych z zamknięciem Nowego Ekranu, by nie robić w kółko tych samych błędów. Patrzmy co i jak jest!
 
A chodzi o smutną właściwie sprawę - zamknięto ważny, popularny portal patriotów NowyEkran.pl. Był on robiony w technice 3D (do tekstów i komentarzy można było łatwo bo bezpośrednio dodawać zdjęcia, filmy, audycje telewizyjne i radiowe). Wystawiono do wiatru kupę ludzi.
 
Interia.pl uważa, że nie powinienem pisać krytycznie, czyli zabrania mi i publiczności myślenia. Cytuję przyczynę odmowy publikacji mojego artykułu:
 
"Uwagi od redaktorów:
Analityk: Drogi autorze z przyjemnością opublikowalibyśmy artykuł na temat NE, szczególnie, że wielu naszych autorów publikowało również na NE, ale tego tekstu opublikować nie mogę.

Zawiera on wiele elementów, które są rozgrywką między Panem a redakcją NE a w szczególności z Ł.Ł. Jest to odniesienie do konkretnej osoby. Publikując na i360 byśmy te sprawy w jakiś sposób firmowali, a tego robić nie możemy. Odniesień do konkretnych osób zarówno w naszej redakcji jak i w innych nigdy nie publikowaliśmy"
 
Tekst poniżej zawiera krytykę "złego wilka" inwestora Opary, ale i redakcji nE. Dlatego jest to krytyka niejednostronna, z pozycji blogera, uważam, że wyważona, gdyż oparta o konkretne, prawdziwe przypadki.
 
Nie dajcie się zastraszać, możliwości Internetu są jeszcze mało ograniczone i najwyżej był to mój ostatni artykuł na Interia360. Jak to się po polsku mówi: "Pies im mordę lizał". Tam granice cenzury są zbyt wysoko postawione, bym się nie zawstydził publikacją na portalu ogłupiającym ludzi.

Wnioski trzeba wyciągać Polacy, gdyż tylko wtedy nie będziecie w kółko narzekać zamiast wyzwolić się z matni polskiej głupoty, amerykańskiej doktryny "political correctness" i wychowania do życia w niewolnictwie.
 
Wiem, że jest wam trudno. Wielu nie ma podstaw gospodarczych, dobrego jedzenia, dachu nad głową. To są minimalne podstawy do przeżycia. Ludzie bez dachu nad głową, bez pieniędzy i bez pracy, powinni wiedzieć, że PO-PiS wam tych podstaw do życia w pełni nie zapewni. Byście nie mieli czasu na myślenie. Tak utrzymuje się motywację niewolników do pracy poniżej godności właścicieli Polski - obywateli i suwerenów Polski.
Mamy  metodę by niewolnictwu położyć kres:
 
ZBIERZMY SIĘ DO KUPY
Tu miejsce zbiórki
 
Podawajcie ten adres dalej, to jest najlepsza szansa, gdy nie ma się podstaw gospodarczych:  zabrać tym, co ukradli!
 
Muszę pisać tego posta subiektywnie, gdyż byłem jednym z zaangażowanych blogerów na nE, mam odpowiedni dystans, dysponuję własnymi domenami oraz mieszkam długo poza krajem. Właściwie, próbuję dla Polaków rozwiązywać problemy, wikłając się w nie w podobny sposób jak inni w Polsce. Nie znam osobiście ani Tomasza Parola ani Ryszarda Opary. Nie kupiłem akcji spółki nE, więc nie jestem nawet zaangażowany finansowo.
 
Cenzura, którą spotykam na wszystkich portalach w Polsce, pokazuje, że kraj stoczył się już moralnie w otchłanie piekła i niewolnictwa. Musi być dla Polaków możliwa krytyczna ocena sytuacji - czyli spojrzeć jak i co jest by w dyskusji na temat przyczyn znaleźć nowe rozwiązania.
 
Do rzeczy:
 
Wiadomość z FB: dziś wieczorem (30.01.2013) spotykamy się na Facebooku na premierze nowego tytułu tworzonego, redagowanego i zarządzanego przez nas. Zaprezentujemy tytuł i brand. Bądźcie z nami.Nowy portal tworzyć będą Łażący Łazarz czyli Tomasz Parol jako redaktor naczelny, Paweł Pietkun, Małgorzata Pietkun, Carcinka, Pirx i Agnieszka Orlicz (Ciri).
 
Już jest tytuł i grafika o godz 23:00
3 Obieg

Trzeci Obieg – portal tworzony przez blogerow i dla blogerów.
Dziennikarstwo obywatelskie może i z pewnością zmieni obraz niewiarygodnych mediów głównego nurtu. Pozwoli dotrzeć do informacji prawdziwych i istotnych dla życia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego, zarówno z kraju jak i ze świata. Do tych informacji, których media głównego nurtu nie opublikują, które omijają, w związku z interesami wydawców.
Trzeci Obieg jest esencją niezależności. Tworzony przez blogerów i dla blogerów.
Założyciele: Tomasz Parol (Łażący Łazarz), Paweł Pietkun, Małgorzata Pietkun, Carcinka, Pirx, Agnieszka Orlicz (Ciri), Carcajou.

Start zaplanowany na weekend, a może uda sie wcześniej?

 
OŚWIADCZENIE RYSZARDA OPARY
 
W związku tymczasowym zawieszeniem funkcjonowania portalu nowyekran.pl oraz wydarzeniami w dniu 29.01.2013 informujemy:
 
1. W dniach 28-29.01.2013r Bartłomiej Tomasz Parol (Łażący Łazarz), Paweł Pietkun i Mariola Walędzik (Carcinka) - dawna redakcja Nowego Ekranu, rozmaitymi sposobami, próbowała przejąć kontrolę nad funkcjonowaniem platformy NowyEkran.pl.
 
2. Dnia 28.01.2013, korzystając z uprawnień administracyjnych ww. włamali się na konta e-mailowe Zarządu oraz wielu osób współpracujących z Nowym Ekranem (ale nie biorących udziału w przejęciu). Korzystając z możliwości odzyskiwania hasła (e-mail należał do Zarządu) w „nazwa.pl” (gdzie domena była zaparkowana) Tomasz Parol dostał się do panelu zarządzania i przeniósł domenę nowyekran.pl oraz prawybory.net na swoje prywatne konto, uznając je za swoją własność. Tymczasem tytuł prasowy „Ekran” nieprzerwanie od 1998 roku należy do spółki OK-KO Sp. z o.o., a domena jest własnością Spółki Nowy Ekran S.A.
 
3. Dodatkowo Tomasz Parol, aby ukryć swój udział, założył na yahoo e-mail imienny osoby współpracującej z NE, a nie biorącej udziału w próbie przejęcia i posługiwał się nim przy przejmowaniu kont firmowych w nazwa.pl. Opublikował też artykuł o rzekomym ataku hakerów, kiedy sam był odpowiedzialny za usuwanie uprawnień administracyjnych osób, które mogłyby mu przeszkodzić w przejęciu. Taka jest wiarygodność Pana Parola.
 
4. Postępowanie Tomasza Parola i Pawła Pietkuna, w sposób oczywisty są sprzeczne z interesami NE i działają na szkodę spółki Nowy Ekran SA, a więc również na szkodę wielu blogerów, z których część jest akcjonariuszami spółki.
 
5. Gdy próba przejęcia nie poszła po ich myśli, ponieważ domena wróciła na konto Nowego Ekranu, postanowili zdyskredytować przedstawicieli spółki, publikując w sieci nieprawdziwe informacje. Stanowią one pomówienie, a co za tym idzie łamią prawo. Złamali jeszcze jedno prawo, co jako obrońcy wolności wypowiedzi powinni uszanować tzn. opublikowali tekst i zablokowali możliwość zamieszczenia sprostowania przez osoby, które pomówili. Tomasz Parol pozbawił praw administracyjnych osoby, które nie brały udziału w próbie przejęcia, w związku z czym podjęliśmy decyzję o chwilowym zawieszeniu działania Nowego Ekranu, aby nie dopuścić do usuwania kont i blogów osób, które mają odmienne zdanie od Łazarza.
 
Nowy Ekran jest bezpieczny i niebawem zacznie działać. Domena, serwery są już bezpieczne, e-maile firmowe niebawem odzyskamy, podobnie konta na portalach społecznościowych."

Ryszard Opara

Opublikowano: 30.01.2013 18:39.
Autor: puzyna
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem za zmianą hymnu z Mazurka na ROTĘ. "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy." Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu. Jednym z elementów patriotyzmu, nierozerwalnie związanym z pojęciem Polski, Ojczyzny jest dla mnie Język Polski. Nie toleruję, świadomego skracania pisma polskiego i kaleczenia polskiej ortografii i gramatyki. Nie ma ograniczeń technicznych i każdy powinien się wysilić i pisać polskimi znaczkami. Mówię po polsku, piszę po polsku to jestem Polakiem i mam Ojczyznę. Zamiarem wrogich Polsce dywersantów jest rozmycie świadomości narodowej Polaków i zniszczenie im Ojczyzny. Każdy powinien spojrzeć na zjawisko hierarchii bez strachu i uprzedzeń by zrozumieć zniewolenie. Popieram inteligencję zbiorową. Każdy powinien rządzić krajem bezpośrednio przez referenda lokalne i ogólnokrajowe.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Na zasadzie, że to Pacyfizm lat 30-tych (w Rzeszy-w Republice Weimarskiej, do roku 1933 SPD...
  • Sposób liczenia głosowania był sprzeczny ze statutem SPD. Przypuszczam, dlatego by mogli...
  • Obywatelstwo jest pojęciem jednoznacznym. Natomiast funkcje publiczne i z nadania mogą być...

Tematy w dziale