INICJATYWA DEMOKRACJI KULISTEJ
TYLKO WOLA CAŁEGO NARODU MOŻE W JEDNYM AKCIE ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE WYMUSZONE UMOWY I PRZEJĄĆ KONTROLĘ W POLSCE. POTRZEBUJEMY WIĘKSZOŚCI POLAKÓW I TYLKO POLAKÓW!
12 obserwujących
195 notek
196k odsłon
  906   0

Wybory przejrzyste, sprawdzalne i szybkie.

Uwaga! Notka została uzupełniona, jeszcze raz opublikowana i pojawiła się wreszcie na stronie głównej s24, pod tytułem

Walić, walić walić w zakute łby, nowa ordynacja wyborcza?


Ze strony ted.com

Omówiona w filmie propozycja, formułuje warunki dla transparentnego, szybkiego i sprawdzalnego systemu wyborczego. Taka dyskusja jest dla AKTU WOLI NARODU i systemu Demokracji Kulistej b. ważna!

Dlatego wstawiam ten film też na Youtube z polskimi podpisami.

http://youtu.be/7yrczgB0LVk

AKT WOLI NARODU

Po r. 1988 wyniki wyborów w Polsce były fałszowane, dlatego umowy i kredyty zawarte przez nielegalnie wybranych są nieważne. Polskę zadłużyli fałszerze, bez obywatelskiej autoryzacji i oficjalnej zgody większości obywateli. Kluczowymi słowami dla losów podbitych przez kapitalizm krajów są KORUPCJA i SPEKULACJA.

Ani Polska nie była własnością tych nielegalnych reprezentantów, ani nie mieli oni prawa do wyprzedaży dorobku 30 milionów ludzi. Dlatego trzeba wszystko, co zajęli, wyłudzili, ukradli, sfałszowali z powrotem przywrócić Polsce!

Aktualne protesty w sprawie punktualnych zmian jak np. w sprawie referendów, GMO, łupków, energii jądrowej, szczepionek, ustawy ochrony zwierząt doświadczalnych itd., odbywają się na zasadach apelów, błagań lub rozpaczy.

Skierowaną przeciwko mieszkańcom, dywersyjną działalność światowych, (czyli amerykańskich i niemieckich) koncernów w Polsce można ograniczyć tylko wtedy, gdy się kontroluje główną metodę działania korporacji - gdy się panuje nad KORUPCJĄ. W systemie przedstawicielskim, sensu stricto systemie napędzanym przez korupcję jest wykluczone jej opanowanie. Nie ma takich przykładów na całym świecie!

Żądania referendów, umowy TTIP (umowa UE z USA) i CETA (umowa UE z Kanadą) uwalniające GMO od standardów kontrolnych UE , elektroskażenia, skażenia promieniotwórcze, budowa elektrowni jądrowych, z okazji produkcji gazu z łupków w perspektywie trucie i niszczenie wody pitnej, także przez wpuszczanie do wód substancji uspokajających -bromopochodnych i fluoru, wykup polskich ziem rolnych, stacji nasiennych, przymusowe szczepienia dzieci, itd.- tu modlitwy, zebrania, manifestacje, protesty nie pomagają i nie pomogą.

Trzeba zmienić nie tylko władzę, ale i istniejący dla korupcji system polityczny "legalnie wybranych" przedstawicieli, ordynację, system wyborczy oraz metody liczenia głosów.

System parlamentarny, "przedstawicielski" jest systemem żyjącym z korupcji i dla korupcji czy z JOW, czy bez JOW.

Dlatego zmieńmy system i wszystko będzie lepiej!

Proponuję system DEMOKRACJI KULISTEJ (każdy jest w tej samej odległości od centrum władzy politycznej). Pierwszym krokiem do takiej prawdziwej zmiany powinna być ZGODA OBYWATELI NA WYSTĄPIENIE Z UNII EUROPEJSKIEJ, patrz http://www.petycjeonline.com/akt


Demokracja Kulista musi się opierać na szybkiej i solidnej metodzie liczenia głosów. Poniżej bardziej przystępniejsza propozycja niż "NOWA ERA: WIECOWANIE TEKSTU" z 11.12.2011r.

Tekst wideo z tłumaczeniem po polsku:

0:12 Tak więc jest kilka rzeczy, które jednoczą nas tak jak wybory. Bierzemy udział w wyborach, głosujemy w wyborach, obserwujemy wybory. Nasze demokracje zależą od wyborów. Wszyscy rozumiemy dlaczego mamy wybory, i wszyscy wychodzimy z domu w tym samym dniu, aby oddać głos. Doceniamy okazję by wyrazić własne zdanie, by mieć wpływ na przyszłość kraju. Podstawową ideą jest to, że politykom dane są mandaty, by mówić naszym głosem, by podejmować w naszym imieniu decyzje, które dotkną nas wszystkich. Bez tych mandatów, byliby skorumpowani.

0:52 Niestety, władza korumpuje i dlatego ludzie zrobią różne rzeczy by dojść i pozostać przy władzy wliczając w to wpływanie na wynik wyborów. Widzicie, nawet jeśli sama idea wyborów jest idealna przeprowadzenie wyborów w całym kraju jest dużym przedsięwzięciem, a takie są niechlujne. Kiedykolwiek są wybory zdaje się, że coś poszło źle, ktoś próbuje oszukiwać, lub coś idzie na opak -- znika urna wyborcza, głosy się walają.

1:29 Aby upewnić się, że jak najmniej rzeczy pójdzie nie po myśli istnieją różne procedury. Na przykład, przychodzisz do punktu wyborczego i jesteś proszony o dowód osobisty zanim zostanie wręczona Ci karta wyborcza i proszą Cię o udanie się do budki wyborczej celem oddania głosu. Kiedy już z niej wyjdziesz, wrzucasz swój głos do urny gdzie miesza się z innymi głosami tak że nikt nie wie jak głosowałeś.

1:57 Chciałbym byśmy przez chwilę pomyśleli o tym co dzieje się po tym jak wrzucisz swój głos do urny. Większość ludzi wraca do domu pewni, że ich głos zostanie policzony, ponieważ wierzą, że system wyborczy działa. Wierzą, że osoby pracujące przy wyborach i obserwatorzy dobrze wykonują swoją pracę. Urny wyborcze transportuje się by je przeliczyć. Zostają odpieczętowane, głosy wysypują się i są ręcznie liczone. Większość z nas musi ufać, że z naszym głosem wszystko pójdzie dobrze, wszyscy musimy wierzyć, że tak się stanie ze wszystkimi głosami podczas wyborów. Musimy więc ufać wielu osobom. Musimy ufać wielu procedurom. I czasami musimy nawet ufać komputerom. Wyobraźcie sobie setki milionów wyborców oddających setki miliony głosów, które muszą zostać poprawnie policzone i wszystkie rzeczy, które mogą pójść źle, o których przeczytacie w nagłówkach gazet. I nie możecie nic uczynić, tylko czuć się wyczerpani samą myślą jak lepiej przeprowadzić wybory.

3:14 Cóż, w obliczu tych wszystkich negatywnych nagłówków, naukowcy uczynili krok wstecz, i zastanowili się jak inaczej można przeprowadzić wybory. Cofnęli się, i spojrzeli na większy obraz. A wygląda on następująco: wybory powinny być sprawdzalne. Wyborcy powinni być w stanie sprawdzić czy ich głosy zostały poprawnie policzone, bez naruszania tajemnicy wyborczej, która jest niezwykle ważna. I to jest ta trudna część planu. Jak można uczynić system wyborczy całkowicie sprawdzalnym zachowując jednocześnie głosy w absolutnej tajemnicy?

3:52 Cóż, pomysł na który wpadliśmy wykorzystuje komputery, ale nie polega na nich. A tajemnica jest w formularzu do głosowania. Jeśli przyjrzycie im się dokładniej zauważycie, że lista kandydatów jest na każdej w innym porządku. Co oznacza, że jeśli oznaczycie swój wybór na jednej z nich i następnie usuniecie listę kandydatów nie będe w stanie stwierdzić z tego co pozostało, na kogo oddaliście swój głos. A na każdym formularzu jest zaszyfrowana wartość w postaci 2D kodu kreskowego po prawej stronie. Zachodzi tutaj skomplikowana kryptografia, ale to co nie jest skomplikowane to głosowanie za pomocą jednego z tych formularzy. Możemy więc pozwolić komputerom, by zajęły się tą skomplikowaną kryptografią za nas a później zweryfikować to za pomocą papieru.

4:40 W taki sposób się głosuje. Losowo wybierasz formularz do głosowania, udajesz się do budki wyborczej, zaznaczasz swój wybór, i oddzierasz wzdłuż perforacji. I rozdzierasz na strzępy listę kandydatów. A część, która pozostała, ta z twoim zaznaczeniem, to twój zaszyfrowany głos. I pozwalasz pracownikowi stacji wyborczej zeskanować twój zaszyfrowany głos. A ponieważ jest zaszyfrowany, może być zgłoszony, przechowywany i policzony centralnie i wyświetlony na stronie, żeby każdy mógł go zobaczyć, włączając Ciebie. Zabierasz swój zaszyfrowany głos do domu jako potwierdzenie. I po zakończeniu wyborów, możesz sprawdzić czy Twój głos został policzony poprzez porównanie swojego potwierdzenia z głosem na stronie. I pamiętaj, głos jest zaszyfrowany od momentu, gdy opuszczasz budkę więc, jeśli pracownik punktu wyborczego będzie chciał sprawdzić jak głosowałeś nie będzie w stanie tego uczynić. Jeśli rząd będzie chciał sprawdzić jak głosowałeś, również nie będą w stanie. Żaden hacker nie będzie mógł się włamać by sprawdzić jak głosowałeś. Żaden hacker nie będzie mógł się włamać i zmienić Twójego głosu ponieważ, nie będzie on pasował do Twojego potwierdzenia. Głosy nie mogą znikać, ponieważ nie będziesz w stanie znaleźć swojego.

6:07 Ale czar wyborów nie kończy się tutaj. Chcielibyśmy uczynić cały proces tak przejrzystym, żeby media i obserwatorzy międzynarodowi i ktokolwiek inny kto zechce mógł ściągnąć dane wyborcze by samemu przeliczyć głosy. Mogą sprawdzić, że głosy zostały poprawnie policzone. Mogą sprawdzić, że ogłoszone wyniki wyborów są poprawne. I są to wybory od ludzi, dla ludzi, więc następny krok dla naszych demokracji to przejrzyste i sprawdzalne wybory.

6:43 Dziękuję.

6:45 (Oklaski)

Dalsze nowoczesne systemy do głosowania

http://heliosvoting.org/

http://e2d-international.org/forum/viewtopic.php?f=85&t=153


Podpisz

AKT WOLI NARODU

http://www.petycjeonline.com/akt

Akt Woli Narodu jest już na Twitterze:

https://twitter.com/aktwolinarodu

 


Uwaga.

1. Komentowanie przez wyznawców  wiary Mojżeszowej, jest możliwe, ale po przeprosinach, za pośmiertne oplucie wszystkich Polaków przez M. Reich-Ranickiego,- (niedawno  państwowa telewizja niemiecka wyświetliła jego obelgi.)

2. Komentarze bez polskich znaków są usuwane.  


Skuteczne usunięcie przeszkadzających w czytaniu migawek Salon.tv

umożliwia rozszerzenie adblock plus i wprowadzenie do niego własnego filtra "x-link.pl"

Dalszą wygodną metodą bezstresowego czytania, w przeglądarce Firefox jest wyłączenie scriptów Java: umieszczamy przy pomocy rozszerzenia Classic Theme Restorer addon QuickJava na dolnej listewce i zależnie od zapotrzebowania włączamy lub wyłączamy JavaScriptprzez kliknięcie myszką  (JS)

Skuteczna metoda przeciwko łamaniu strony:

Co do kwestii komercyjnego łamania stron salonu24.pl na części przez zewnętrzny script: długie treści trzeba wstawiać do tabeli '1x1 border 0 (lub border 1, poczekać aż serwer odświeży stronę i wycofa script do stronicowania)

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale