Blog
INFOSERWIS21
INFOSERWIS21
INFOSERWIS21 dziennikarz
1 obserwujący 147 notek 20207 odsłon
INFOSERWIS21, 24 czerwca 2017 r.

Prezydent Warszawy odmawia bezpłatnej komunikacji miejskiej dla działaczy nieleg

237 8 0 A A A

image

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz nie zgadza się na bezpłatne przejazdy dla osób które świadczyły pracę na rzecz nielegalnych organizacji oraz pozostających bez pracy z powodów politycznych w PRL.


Rada Warszawy uchwałą NR XLVII/1138/2017 przyznała osobom świadczącym pracę na rzecz nielegalnych organizacji w rozumieniu przepisów do kwietnia 1989 r. oraz osobom pozostającym bez pracy z powodów politycznych do 4czerwca 1989 r. prawo do 50% ulgi w komunikacji miejskiej


Zarząd Transportu Miejskiego pomylił sie i na swojej stronie zamieścił informację, iż Od 5 maja 2017 roku bezpłatnie mogą podróżować również osoby, które pracowały po 1956 roku na rzecz organizacji politycznych i związków zawodowych, nielegalnych w rozumieniu przepisów obowiązujących do kwietnia 1989 roku. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również osoby, które nie wykonywały pracy w okresie przed dniem 4 czerwca 1989 roku na skutek represji politycznych (zob. http://serwis21.blogspot.com/2017/05/ztm-wprowadzi-w-bad-kolejny-przykad-na.html)


Co prawda 13 maja ZTM już naprawił swój błąd - Link: http://www.ztm.waw.pl/?c=698&l=1 , ale błędną informację ZTM skopiowały inne portale, które wytłuściły informację o BEZPŁATNYCH PRZEJAZDACH dla świadczących pracę... np. TVN Warszawa ("Antykomuniści za darmo" http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,od-czerwca-tansze-bilety-sprawdz-co-sie-zmieni,231709.html), Onet.pl - http://warszawa.onet.pl/warszawa-tansze-bilety-i-inne-zmiany-w-taryfie-komunikacji-miejskiej/d1cbqtbhttp://transinfo.pl/nowa-taryfa-nowe-mozliwosci-w-warszawie-film-_more_94329.html Zatem część osób (wskutek dezinformacji ZTM i powtórzonej w mediach) świadczących pracę na rzecz nielegalnych organizacji i bez pracy z powodów politycznych do 1989 roku może jeździć w błędnym przekonaniu prawa do nieodpłatnych przejazdów. 


14 maja Stowarzyszenie wystąpiło zatem do Rady Warszawy o przyznanie już prawa do bezpłatnej komunikacji miejskiej, Skoro błąd został popełniony (przez ZTM) i został rozpowszechniony przez media. Radni z Komisji Infrastruktury nie byli przeciwni, ale wystąpili do Prezydenta Warszawy o stanowisko w sprawie. Pani prezydent zdecydowanie sprzeciwiła się przyznaniu tego prawa, stwierdzając że popełniono błąd, który został naprawiony (owszem tylko błąd został powielony w mediach i tam już nie skorygowany). Pani prezydent jedynie ograniczyła się do przeprosin za zaistniałą sytuację.


(za Serwis21)

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Albo płaci się abonament, albo z budżetu wypłaca się subwencję wyrównawczą (czyli tak...
  • Pani Magdzie podejrzewam nie chodziło o pochodzenie żydowskie, ale o powiązania rodzinne, w...
  • Powiem szczerze, jej piosenki moim zdaniem były takie sobie. Jedni rezygnują z Opola, warto...

Tematy w dziale Polityka