1 obserwujący
212 notek
32k odsłony
127 odsłon

Czyj to numer?

Wykop Skomentuj

INFORMACJA SERWIS21

Co jakiś czas otrzymujemy telefony, których numer nic nam nie mówi. Niektóre mają charakter nękający, drażniący, pisze się o nich na różnych portalach, stronach intenetowych. Ale też może się zdarzyć numer, który nam nic nie mówi. Może to być  jakiś stary znajomy lub zwykła pomyłka. 

Niektóre portale oferują rzekomo możliwość weryfikacji jak np. http://czyj-to-numer.pl. Po wpisaniu numeru, portal poprosi o kod. Ze strony dowiemy się że wynosi 0,31 zł za sprawdzenie 1 numeru i 30,75 zł za 100 numerów. Tyle że kod, które zostanie przesłany SMSem nie dotyczy jednego numeru, ale - 100 numerów. Zatem po co wpisać cenę sprawdzenia za 1 numer? Czy nie po to by zmylić internautę. 

Po uzyskaniu dostępu, będzie można przejrzeć raport, czyli liczbę wyszukań, datę ostatniego sprawdzenia, do jakiej sieci należy, opinia, stopień niebezpieczeństwa. Informacj te są przydatne, ale portal nie podaje najważniejszej informacji - kto dzwonił, czyli kto jest właścicielem (nawet gdy chodzi o publiczny numer). Zweryfikowaliśmy to na podstawie publicznego numeru Stowarzyszenia Poskie Euro 2012/Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE. 

 

PS:  

Podajemy kod umożliwiający nieodpłatną weryfikację numeru telefoniczngo na portal Czyj to numer?: IEBDBSRN.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale