1 obserwujący
212 notek
32k odsłony
36 odsłon

Funkcje publiczne możliwe nadal z podwójnym obywatelstwem

Wykop Skomentuj

4.10 Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji odrzuciła petycję Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej zmiany ustawy z dnia 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim, w celu wprowadzenia wymogu posiadania wyłącznie obywatelstwa polskiego przez osoby pełniące funkcje publiczne.  

 Negatywnie do petycji odniosło się ministerstwo spraw wewnętrznych i Administracji, ministerstwo spraw zagranicznych, przedstawiciele mniejszości niemieckiej. Zdecydowany sprzeciw wyrazili senatorowie PO (Rulewski, Pociej), a przewodniczący komisji z PIS (Mamątow) zaproponował odrzucenie petycji.  

Tak też się stało, w niepamięć odeszły stanowiska senatorskie wyrażone na poprzedniej komisji, że ograniczenie do wyłącznego obywatelstwa powinno dotyczyć niektóre funkcje państwowe (nie wszystkie). zob. https://serwis21.blogspot.com/2018/07/sejm-senat-rzad-tylko-dla-polakow.html 

Do sprawy powrócimy - informuje Daniel Alain Korona ze Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE - ale w zakresie już konkretnych funkcji (posłów, senatorów, ministrów, prezydenta)


(za Serwis21)

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale