16 obserwujących
133 notki
276k odsłon
5489 odsłon

Zbig Brzeziński o manipulowaniu tragedią smoleńską

Wykop Skomentuj215

 Jeden z nawybitniejszych i powszechnie znanych polityków świata,  Zbigniew Brzeziński odniósł się w zdecydownych słowach do manipulowaniu tragedią smoleńską. Stwierdzil "Gra polityczna w Polsce zmierza do podważenia fundamentów państwa". Nie wymienił z nazwiska takich osób jak pp.Kaczyński i Macierewicz, ale w oczywisty sposób o nich chodzi. Pełna ironii jest sytuacja, że p.Macierewicz szukali oparcia w Ameryce  i Ameryka właśnie w ten sposób się wypowiedziała.

Trudno zresztą nie zauważyć, że awanturnictwo związane z manipulowaniem tragedią smoleńską jest na rękę Moskwie. Rewelacje, takie jak p.Gmyza, można podsuwać naiwnym polskim dziennikarzom w dowolnym momemcie, aby dezorganizować życie polityczne w "priślańskim" w oczach niektórych rosyjskich polityków kraju. Prawdziwe zagrożenie dla Polski nie płynie dziś jednak z Moskwy, lecz jego żródłem zapiekła  zaciekłość i awanturnictwo niektórych polityków i bezmyślność tych, którzy za nimi podążają. Takimi Polakami łatwo jest manipulować.


 Oto doniesienie agencyjne PAP 08/11/2012     20:35

Gra polityczna w Polsce stała się nieodpowiedzialna, zmierza do podważenia fundamentów państwa - ocenił Zbigniew Brzeziński w TVN24. Skrytykował "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim". Zaznaczył, że Rosji zależy na tym, by ta sprawa dzieliła Polaków.

- Trudno nie być przerażonym do jakiego stopnia język polityczny stał się brutalny, do jakiego stopnia gra polityczna stała się nieodpowiedzialna ze strony osób stojących bardzo wysoko na szczeblu politycznym. Właściwie wygląda na to, że zmierza do podważenia fundamentów i szacunku dla państwa, Polski i polskiej demokracji - powiedział doradca byłego prezydenta USA Jimmy'ego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego. - Te ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim, bez wskazania, kto jest za ten zamach odpowiedzialny, ale sugerując, że to jest prawdopodobnie rząd polski, a może i sowieci, może i razem. To jest coś tak wstrętnego i szkodliwego, że, mam nadzieję, osoby bardziej odpowiedzialne w opozycji rządowej jakoś inaczej odniosą się do tego - zaznaczył w "Faktach po Faktach" w TVN24.    - To jest strasznie wredna robota robiona widocznie przez parę osób cierpiących na jakieś psychologiczne trudności, które, być może, z punktu widzenia ludzkiego są zrozumiałe, ale dla których nie ma miejscu w życiu politycznym - zaznaczył. Brzeziński podkreślił, że wrak Tu-154M cały czas przebywa na terytorium Rosji. - Rosji zależy na tym, żeby ta sprawa dzieliła Polaków. Są niestety osoby na scenie politycznej, które świadomie albo podświadomie, bo są chore, dzielą społeczność i podważają wiarygodność rządu, państwa, sprawiedliwości itd. I to jest wstrętne - dodał. - Jeśli oni chcą wyciągnąć wnioski z tego, co mówią, powiedzieć to, co nasuwają, niech powiedzą wyraźnie kogo uważają za morderców i jak to miało mieć miejsce. Tego nie robią. Wiedzą, że nie ma wskazówek na to. Ale jednak grają konsekwentnie w tę grę. To nieodpowiedzialne. To jest nie tylko szkodliwe, to jest warte pogardy - zaznaczył Brzeziński. Podkreślił, że inaczej wygląda sytuacja w Stanach Zjednoczonych, co pokazuje reakcja Mitta Romney’a po przegranych wyborach prezydenckich. Dodał, że nie wie, czy możliwe jest zakończenie "wojny polsko-polskiej". - Wiem tylko, że to Polsce szkodzi, podważa demokrację i daje Rosji okazję do pogłębiania rozdźwięków w samej Polsce" - zaznaczył.

Wykop Skomentuj215
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale