izaluka izaluka
420
BLOG

Liechtenstein. Obowiązkowa bransoletka biometryczna dla wszystkich obywateli

izaluka izaluka Polityka Obserwuj notkę 9

Witam wszystkich u progu "NOWEJ NORMALNOŚCI" (by M. Morawiecki, premier RP).

Poniżej wklejam artykuł z 16 kwietnia 2020 r

Źródło: https://www.biometricupdate.com/202004/liechtenstein-to-provide-citizens-with-biometric-bracelets-to-contain-coronavirus

Tłumaczenie: Google Translator


"Liechtenstein wprowadził program technologiczny, który ma zapewnić obywatelom bransoletki biometryczne do monitorowania COVID-19 w czasie rzeczywistym i śledzenia liczby nowych przypadków pojawiających się w regionie, pisze Financial Times .

Pilot testowy rozpocznie od dostarczenia bransoletki dla jednej na 20 osób. Inteligentne urządzenia do noszenia będą zbierać dane, takie jak temperatura, oddychanie i tętno, i przesyłać je do laboratorium w Szwajcarii w celu dalszych badań.

Drugi etap został ogłoszony na trzeci kwartał, kiedy wszyscy około 38 000 obywateli otrzyma bransoletkę, potwierdził Mauro Pedrazzini, minister spraw społecznych Liechtensteinu, w wywiadzie dla Financial Times.

„To jest nauka i nie ma gwarancji, że [teoria] zadziała, ale jest prawdopodobne, że mogłaby działać bardzo dobrze”, powiedział Pedrazzini.

„To, czego my i inne rządy potrzebują systemów wczesnego ostrzegania, aby poradzić sobie z tym kryzysem”.


Inicjatywa ta może budzić obawy dotyczące dostępu rządu do zdrowia publicznego i danych prywatnych, ponieważ rządy na całym świecie dokładają starań, aby śledzić informacje zdrowotne, aby zatrzymać COVID-19. W momencie publikacji artykułu zgłoszono tylko 79 przypadków , ale rząd podjął środki zapobiegawcze, aby go powstrzymać. Pracownicy mający bezpośredni kontakt z infekcjami są cotygodniowo testowani, a kraj monitoruje również ilość ścieków.

W związku z drugą falą infekcji oczekiwaną w trzecim kwartale, Pedrazzini wierzy, że dane zebrane z pierwszych 2000 aktywowanych bransoletek zapewnią wgląd w ulepszone algorytmy wykrywania dla wdrożenia krajowego ogłoszonego pod koniec tego roku. Dzięki szybkiemu wykrywaniu przypadków koronawirusa rządy mogłyby wykorzystać to narzędzie w swojej strategii, aby zrestartować swoje gospodarki.

Program bransoletki biometrycznej został opracowany przez Lorenza Rischa, prezesa szwajcarskiego dr Rischa Laboratories i dofinansowany przez Princely House of Liechtenstein. Pedrazzini zapewnia obywateli o zaangażowaniu rządu w ochronę prywatności danych oraz że ludzie będą musieli wyrazić zgodę na wykorzystanie danych w celu zwalczania epidemii. Około 2000 osób jest już częścią badania klinicznego, które zostało etycznie skontrolowane przez władze służby zdrowia w Szwajcarii. Urządzenia są dostarczane przez szwajcarską firmę Ava , która pierwotnie zaprojektowała je do monitorowania cykli płodności kobiet."

izaluka
O mnie izaluka

jestem jedynie pyłkiem na ziemi, ale Bóg mnie umiłował 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka